2018 NPC Universe, Teaneck, New Jersey, United States 6/29

Gender Division Category Sub-Category RESULTS
MaleMen’s BodybuildingMasters 35 +Heavyweight
1
United States
2
United States
3
JASON GREGORY
United States
4th
JEFF LATER
United States
5th
ERIK WEAVER
United States
6th
United States
7th
DAMON MANN
United States
8th
ERIC DIFFENDERFER
United States
9th
JASON HAMNER
United States
10th
JOEY MACON
United States
11th
NATHAN ALLEN
United States
12th
BENJAMIN ASMANN
United States
13th
DJ LANHAM
United States
14th
DANIEL KORMAN
United States
15th
SHAUNTE BLAKELY
United States
Light-Heavyweight
1
United States
2
KAM GALLMAN
United States
3
United States
4th
ALESSANDRO SAVI
Italy
5th
United States
6th
HECTOR VELAZQUEZ
United States
7th
JERRY GREER
United States
8th
KAREEM MOBLEY
United States
9th
CHARLES SONION
United States
10th
JAIME PENARANDA
United States
11th
JOSEPH (JOEY) COUTO
United States
12th
AARON SILVA
United States
13th
ANGEL GUZMAN VIDAL
United States
14th
CHAS WARDLE
United States
Lightweight
1
United States
2
United States
3
United States
Middleweight
1
MICHAEL GILIOTTI
United States
2
United States
3
United States
4th
GREGORY LAWSON
United States
5th
CHAD FRENZEL
United States
6th
PAUL BASHI
United States
7th
LESLEY BILLINGSLEA
United States
8th
United States
9th
DAVID MAMANA
United States
overall
1
United States
Masters 40 +Heavyweight
1
ERIK WEAVER
United States
2
United States
3
DAMON MANN
United States
4th
MATTHEW LOWDEN
United States
5th
United States
6th
JEFF CHRISTIAN
United States
7th
JASON HAMNER
United States
8th
MATTHEW PUGLIA
United States
9th
JOE PIERSANTE
United States
10th
JOHN FRICCHIONE
United States
11th
WALTER HARDEMAN
United States
12th
PAUL NORRIS
United States
13th
DANIEL EMBRY
United States
14th
United States
Light-Heavyweight
1
United States
2
KAM GALLMAN
United States
3
ANTHONY SINGE
United States
4th
YOUSEF CARNEGIE
United States
5th
ALESSANDRO SAVI
Italy
6th
DAVIDE MAZZOTTA
United States
7th
HECTOR VELAZQUEZ
United States
8th
JERRY GREER
United States
9th
CODY BLACK
United States
10th
KAREEM MOBLEY
United States
11th
JASON MCGOWAN
United States
12th
CHARLES SONION
United States
13th
JAIME PENARANDA
United States
14th
CHRIS BERGER
United States
15th
JOSEPH (JOEY) COUTO
United States
Lightweight
1
United States
2
United States
3
United States
Middleweight
1
ANTONIO HERNANDEZ (Massachusetts)
United States
2
United States
3
United States
4th
MICHAEL AMES
United States
5th
CHARLES MASTANDREA
United States
6th
GREGORY LAWSON
United States
7th
ROB BEERS
United States
8th
United States
9th
DAVID MAMANA
United States
10th
JAMES WINKLER
United States
overall
1
United States
Masters 50 +Heavyweight
1
JEFF CHRISTIAN
United States
2
ED HALL
United States
3
ANTHONY CHARLES
United States
4th
JOHNNY AVALLONE
United States
5th
GATOR GATES
United States
6th
TIM HUNTER
United States
7th
WADE WILBURN
United States
8th
BERT HARROP
United States
9th
United States
10th
United States
Lightweight
1
JOHN WHALEN
United States
2
CHARLES MASTANDREA
United States
3
United States
4th
JEFFREY (JEFF) SCHNEIDER (2)
United States
5th
ADAM NAPOLI
United States
6th
United States
7th
SCOTT BOZARTH
United States
8th
ROB BEERS
United States
9th
LEONARD QUILES
United States
10th
MICHAEL MITCHELL (1)
United States
11th
WILLIAM COUDRIET
United States
12th
LUD TUMMILLO
United States
Masters 60 +
1
RALPH COCCIO
United States
2
KELLY O'ROURKE
United States
3
JOSEPH PANARISI
United States
4th
JON WITTY
United States
5th
LARRY DAVIS
United States
6th
JOE D"ASTOLFO
United States
7th
SCOTT BOHNET
United States
8th
CARL NAZARIAN
United States
9th
STEVEN THOMAS
United States
10th
RONNIE SMITH
United States
Bantamweight
1
STEVEN THOMAS
United States
2
LUD TUMMILLO
United States
Welterweight
1
ALEXANDER BOZINOVSKI
United States
2
United States
3
LESLEY BILLINGSLEA
United States
4th
JOSE OQUENDO
United States
Middleweight
1
ANTONIO HERNANDEZ (Massachusetts)
United States
2
MIGUEL RODRIGUEZ (NEW JERSEY)
United States
3
JOHN WISSEMAN
United States
4th
JOSEPH FARESE
United States
5th
United States
6th
PAUL BASHI
United States
Light-Heavyweight
1
CHRISTOPHER (CHRIS) JONES (1)
United States
2
United States
3
JOSHUA DRIVER
United States
4th
United States
5th
ETHAN VALLE
United States
6th
MICHAEL WOODHOUSE
United States
7th
AARON SILVA
United States
8th
LUIS GONZALEZ (BB) (2)
United States
9th
ALLEN PIKE
United States
10th
KEITH ATKINS
United States
11th
ROBERT LEE (ROB) BROWN
United States
12th
ZACHERY BARNARD
United States
Heavyweight
1
KYLE KIRVAY
United States
2
United States
3
SETH RODRIGUES
United States
4th
United States
overall
1
KYLE KIRVAY
United States
Men's Physiqueclass A
1
ALEXANDER JAMES
United States
2
United States
3
United States
4th
United States
5th
United States
6th
KYLE YODER
United States
7th
ABDUL DUNN
United States
8th
MICHAEL CHRISTIAN
United States
9th
United States
10th
WAYNE COBBS JR
United States
11th
United States
12th
STEVE BENSON
United States
13th
United States
14th
JOHNNY HO
United States
15th
CHRIS CHIQUILLO
United States
class B
1
United States
2
DONALD BARREDA
United States
3
United States
4th
United States
5th
United States
6th
United States
7th
LIONELL MATTHEWS
United States
8th
STEVEN PHAM
United States
9th
United States
10th
CALEB KENNEDY
United States
11th
ANTHONY THREATTS
United States
12th
NATHANIEL BALLOW
United States
13th
JOSEPH ROMAN
United States
14th
United States
15th
DIJON MATTHEWS
United States
class C
1
United States
2
COUPER MCLAY
United States
3
MARCUS CHAMPION
United States
4th
WILLIAM TUCKER JR
United States
5th
United States
6th
United States
7th
United States
8th
VERNON WOODSON
United States
9th
JASON BYRD
United States
10th
RICH CINE
United States
11th
STRAWN WILSON
United States
12th
TAUREAN HAYWOOD
United States
13th
RANDY GRAHAM
United States
14th
JOHNATHAN MORRIS
United States
15th
United States
class D
1
United States
2
ERIC WALKER
United States
3
RYUTA CLAUDIO
United States
4th
United States
5th
GALVIN SMITH
United States
6th
United States
7th
HASSAN BOUSI
United States
8th
United States
9th
ANTWOINE POWERS
United States
10th
DONELL HAWKINS
United States
11th
KELVIN MOREL
United States
12th
JORDAN BROWN (USA)
United States
13th
JEREMY HARTMAN
United States
14th
KELVIN WILLIAMS
United States
15th
MCKENNETH WOODBERRY
United States
class E
2
United States
3
AFOLABI OLUMOFIN
United States
4th
United States
5th
United States
6th
United States
7th
JARED DALPONTE
United States
8th
United States
9th
MICHAEL HAJNASR
United States
10th
TYLER FLUITT
United States
11th
JULIUS MILES
United States
12th
PAUL LUPINACCI
United States
13th
STEPHEN LAUTH
United States
14th
ZAEEM SIDDIQUI
United States
class F
1
United States
2
United States
3
KEEFE HARRIS
United States
4th
RICKY ARMON WILSON
United States
5th
DEREK HOECKH
United States
6th
United States
7th
United States
8th
DEVIN CREWS
United States
9th
United States
10th
MACINTOSH BOZIER
United States
11th
KEVIN WHITE
United States
12th
United States
13th
United States
14th
CHRISTOPHER MYRTHIL
United States
15th
JEREMY DESANTIS
United States
class G
1
ELVIS MOKHAN
United States
2
United States
3
BASIL WILLIAMS
United States
4th
STEPHEN RAMSEY
United States
5th
DANE NICHOLSON
United States
6th
GREGORY CAINES
United States
7th
United States
8th
NICHOLAS JOHNSON
United States
9th
ADNAN MUSIC
United States
10th
CAMERON DAYNE
United States
11th
United States
12th
BRIAN WHEELESS
United States
13th
ANTHONY LENTI
United States
14th
ANTHONY BROWN
United States
15th
DANIEL RIVAS
United States
class H
1
MICHAEL OSIS
United States
2
United States
3
BRETT MARIO JACKSON (Black)
United States
4th
United States
5th
KENNETH KELLY
United States
6th
United States
7th
JOSHUA HICKMAN
United States
8th
TIM PITTARESE
United States
9th
DAVID SHORT
United States
10th
BRANDON SHOWALTER
United States
11th
DAVID MASON
United States
12th
JIMMY BUNTLEY
United States
13th
BRANDON BUDLONG
United States
14th
United States
15th
MUHAMMAD ABBAS
United States
overall
1
United States
Masters 35 +class A
1
United States
2
LIONELL MATTHEWS
United States
3
ABDUL DUNN
United States
4th
United States
5th
NELSON GONCALVES
United States
6th
United States
7th
STEVE BENSON
United States
8th
United States
9th
MICHAEL JOHNSON (3)
United States
10th
unknown name
United States
11th
MARLO CARBONEL
United States
12th
LAMAR TOOKES
United States
13th
VINCENT CAPUTO
United States
14th
RICHMOND LIM
United States
15th
ROLANDO MORALES
United States
class B
1
MARCUS CHAMPION
United States
2
KEITH LAWRENCE
United States
3
United States
4th
KELVIN WILLIAMS
United States
5th
STRAWN WILSON
United States
6th
NOLAN MARZETT
United States
7th
NICHOLAS MILLER
United States
8th
MCKENNETH WOODBERRY
United States
9th
CHRISTOPHER YOUNG
United States
10th
STEPHEN TURNER
United States
11th
JAMEL BRANDON
United States
12th
GALVIN SMITH
United States
13th
United States
14th
JOSEPH SHAW
United States
15th
JASON LAPORTE
United States
class C
1
United States
2
TERRY JOHNSON
United States
3
DAMON EASTER
United States
4th
AFOLABI OLUMOFIN
United States
5th
SIDNEY WILSON
United States
6th
JASON KROLL
United States
7th
DEAN SZAKACS
United States
8th
United States
9th
PETER (PETE) KOTZ
United States
10th
RONNIE DUCASSE
United States
11th
TEREE CRITTENDEN
United States
class D
1
ELVIS MOKHAN
United States
2
United States
3
United States
4th
BRIAN WHEELESS
United States
5th
United States
6th
United States
7th
BRANDON SHOWALTER
United States
8th
DARREN STEPHENS
United States
9th
KYLE WARD
United States
10th
DANIEL ROGERS
United States
11th
DAVID LEES
United States
12th
ANDY WILSON
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
United States
2
ABDUL DUNN
United States
3
United States
4th
JUN ARRIOLA
United States
5th
ROLANDO MORALES
United States
class B
1
United States
2
CHRISTOPHER YOUNG
United States
3
NOLAN MARZETT
United States
4th
United States
5th
STEPHEN TURNER
United States
6th
United States
7th
United States
8th
JASON LAPORTE
United States
9th
HERNANDO ALVARADO
United States
class C
1
JOSEPH ANGELL
United States
2
DAMON EASTER
United States
3
PETER (PETE) KOTZ
United States
4th
United States
5th
SIDNEY WILSON
United States
6th
PAUL LUPINACCI
United States
7th
LUTHER BRADFORD
United States
8th
JASON KROLL
United States
9th
RICHARD MANZANO
United States
10th
TEREE CRITTENDEN
United States
class D
1
United States
2
United States
3
KYLE WARD
United States
4th
United States
5th
BRANDON SHOWALTER
United States
overall
1
United States
Masters 50 +class A
1
United States
2
MICHAEL (MIKE) ATKINS
United States
3
SORELL WATKINS
United States
4th
CHARLES SCHAPER
United States
5th
CRAIG SIGAFOOS
United States
class B
1
LUTHER BRADFORD
United States
2
ERIC BAYNE
United States
3
United States
4th
RICHARD MANZANO
United States
5th
United States
6th
KELVIN AKLES
United States
overall
1
United States
Men's Classic Physiqueclass A
1
United States
2
FOSTER ASARE
United States
3
ALEXANDER JAMES
United States
4th
ALEXANDER BOZINOVSKI
United States
5th
OBENCIO ESPINOZA
United States
6th
ALIRIO PARDO ESTRADA
United States
7th
ANDY LAGUNAS
United States
8th
DAVID WELLS
United States
9th
ERIK BACHRACH
United States
10th
PHAM NGUYEN
United States
11th
QUENTIN PATTERSON
United States
12th
SKYLER ALBRIGHT
United States
13th
ANDREW BEAUDOIN
United States
14th
United States
15th
FAZAL ABBASS
United States
class B
1
RORY MOLNAR
United States
2
DONOVAN STRONG
United States
3
United States
4th
PEDRO REYES
United States
5th
EDWARD ROBERTS
United States
6th
JOHN YOUNG
United States
7th
United States
8th
ZACHARY JACKSON
United States
9th
LOUIS ALBANESE
United States
10th
DAINE CHANG
United States
11th
United States
12th
RANDY GRAHAM
United States
13th
JONATHAN JIMENEZ
United States
14th
ANDRES NUNEZ (USA)
United States
15th
TRAVIS ROSARIO
United States
class C
1
United States
2
United States
3
RONNELL SEALES
United States
4th
United States
5th
United States
6th
AUTTIKA TAING
United States
7th
GOTTFRIED STAFFORD
United States
8th
United States
9th
GABRIEL PEREA
United States
10th
ROBERT VAN SANT
United States
11th
THOMAS WADE
United States
12th
WILLIAM GRAPENTINE
United States
13th
CIPRIAN GROSU
United States
14th
MICHAEL PROVOST
United States
15th
JAMES ELIE
United States
class D
1
KYLE KIRVAY
United States
2
United States
3
United States
4th
ANTHONY SAMPSON
United States
5th
CHRIS WIDDICK
United States
6th
KENNETH KELLY
United States
7th
BRETT AZAR
United States
8th
ALAN GUEVARA
United States
9th
MARK AQUILINO
United States
10th
GIOVANII COLLETTI
United States
11th
United States
12th
MICHAEL LONGO
United States
13th
CHAS BURGESS
United States
overall
1
United States
Masters 35 +class A
1
United States
2
MATTHEW KOWANTZ
United States
3
ROLANDO MORALES
United States
class B
1
United States
2
RANDY GRAHAM
United States
3
United States
4th
QUADRI YUSUF
United States
5th
CODY BLACK
United States
6th
DILLAN KING
United States
7th
TODD ROBERTS
United States
8th
KADEN NGUYEN
United States
9th
JAMEL BRANDON
United States
10th
KEITH HOUSTON
United States
11th
BRIAN WEISS
United States
12th
JUSTIN LUND
United States
13th
ZACHERY BARNARD
United States
14th
United States
15th
TERRENCE DUPREE
United States
class C
1
United States
2
JOSEPH TOLVE
United States
3
United States
4th
NICHOLAS LOPANO
United States
5th
ANTHONY SAMPSON
United States
6th
THOMAS WADE
United States
7th
JAMIE KEDROWICZ
United States
8th
MARK AQUILINO
United States
9th
SHAWN FEJES
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
United States
2
United States
3
YOSEF SILKO
United States
4th
DAVID GREGGO
United States
5th
ROLANDO MORALES
United States
6th
United States
class B
1
DONOVAN STRONG
United States
2
DAINE CHANG
United States
3
United States
4th
TODD ROBERTS
United States
5th
CODY BLACK
United States
6th
JUSTIN LUND
United States
7th
ROBERT LEE (ROB) BROWN
United States
8th
JASON MCGOWAN
United States
9th
JAMES (JIM) MACHAK
United States
10th
TERRENCE DUPREE
United States
11th
KEITH HOUSTON
United States
12th
JOSEPH FARESE
United States
13th
JASON VARNER
United States
14th
TAREK HASSANIN
United States
15th
JAMES WINKLER
United States
class C
1
JOSEPH TOLVE
United States
2
NICHOLAS LOPANO
United States
3
DAMON EASTER
United States
4th
MICHAEL LONGO
United States
overall
1
DONOVAN STRONG
United States
Masters 50 +
1
United States
2
ERIC BAYNE
United States
3
MICHAEL MITCHELL (1)
United States
4th
CHARLES SCHAPER
United States
5th
CRAIG SIGAFOOS
United States
6th
United States
7th
KEITH SEAMANN
United States
8th
RONNIE SMITH
United States
FemaleWomen’s Bikiniclass A
1
United States
2
United States
3
YESENIA SILVA
United States
4th
STEFANY TATARIS
United States
5th
United States
6th
United States
7th
CORINTHEA HARRIS
United States
8th
WENDY CAO
United States
9th
EMELY MORETA
United States
10th
ANA KYLE
United States
11th
JENNIFER HENNESSEY-BREMSETH
United States
12th
LAUREN SAINDON
United States
13th
United States
14th
JANAY VALENCIA
United States
15th
United States
class B
1
KRYSTEN WONDRACK
United States
2
United States
3
JILLIAN ROOT
United States
4th
United States
5th
EMILY KLAUSFELDER
United States
6th
United States
7th
MELISSA KERMAN
United States
8th
VANESA ZULUAGA
United States
9th
United States
10th
GILLIAN SANFILIPPO
United States
11th
SIMI EASON
United States
12th
JESSICA OLIVIERI
United States
13th
CINDY LOPEZ
United States
14th
ANNELY REZABEK
United States
15th
AUBREY ADAMS
United States
class C
1
United States
2
United States
3
PAIGE REILLY
United States
4th
BRIANNA BURWELL
United States
5th
United States
6th
LEIGHA HERVEY
United States
7th
NECOLE KANE
United States
8th
LINLEE ROUNDY
United States
9th
United States
10th
FELICIA BOTELHO
United States
11th
United States
12th
United States
13th
JADE HALE
United States
14th
United States
15th
STEPHANIE AURIEMMA
United States
class D
1
United States
2
United States
3
AMANDA WILLIAMS
United States
4th
ROXANNE HUFF
United States
5th
STEFANIE SCHWENDENMANN
United States
6th
NATALIE RODRIGUEZ
United States
7th
JOIE RIZZO
United States
8th
United States
9th
JADE HARRISON
United States
10th
BLANCHE STONE
United States
11th
SASHA LUKASZCZYK
United States
12th
MARISA ALE
United States
13th
ANDREA BELL-VLASOV
United States
14th
HEATHER MATTHEWS
United States
15th
SARAH KAHAN
United States
class E
1
United States
2
United States
3
AWILDA HERRERA
United States
4th
KRISI FENNER
United States
5th
LEXIS HAMILTON
United States
6th
NADIA POPOVA
United States
7th
TRACEE KMENT
United States
8th
ABIGAIL OSEI
United States
9th
KAROLINA VELASQUEZ
United States
10th
United States
11th
LESLEY BILLUPS
United States
12th
CAROLINA OLIVEROS
United States
13th
KIMBERLY GILFUS
United States
14th
United States
15th
BIANKA ZIMMERMANN
United States
class F
1
United States
2
KRISTEN MARKOWSKI
United States
3
MEGAN VAN VLEET
United States
4th
United States
5th
DANIELLE KELLER
United States
6th
KERI BROWN
United States
7th
KRISTA DAVIS
United States
8th
United States
9th
United States
10th
United States
11th
United States
12th
JENNIFER NOWICKI
United States
13th
MARIA FORTE
United States
14th
LORENA PICHARDO
United States
15th
United States
class G
1
DESIREE SCOGGIN
United States
2
United States
3
TANIA PLASENCIA
United States
4th
United States
5th
ARIELLA GRINBERG
United States
6th
MEGAN BOUDREAU
United States
7th
United States
8th
United States
9th
United States
10th
CASEY STANCLIFF
United States
11th
DANIELE STARK
United States
12th
United States
13th
SYDNEY FRANK
United States
14th
HILLARY OSBORNE
United States
15th
KAYLA HODGES
United States
class H
1
United States
2
United States
3
KALEY ADDISON HOUDYSHELL
United States
4th
United States
5th
ARIA ALOI
United States
6th
LESYA VDOVYCHENKO
United States
7th
TAYLOR SLOOT
United States
8th
United States
9th
CAITLYN BLOCK
United States
10th
KAREN WOODSIDE
United States
11th
KAREN ELSON
United States
12th
HEATHER JONES
United States
13th
GRISMARIE MAYSONET BERRIOS
United States
14th
ALISON JURY
United States
15th
MICAH CURTIS
United States
overall
1
United States
Masters 35 +class A
1
WENDY CAO
United States
2
JENNIFER HENNESSEY-BREMSETH
United States
3
United States
4th
JE WILLIAMS
United States
5th
United States
6th
United States
7th
United States
8th
JOY SPOSATO
United States
9th
NICOLE SCUDDER
United States
10th
UZZY SIERRA
United States
11th
MARILYN ZEIDMAN
United States
12th
CASSANDRA (CASSIE) STUTSMAN
United States
13th
RUBY GRACE DEL PILAR
United States
14th
JENNIFER RAMSEY
United States
15th
United States
class B
1
United States
2
KIMBERLY (KIM) SIKES
United States
3
SHOSHANNA CAIRNS
United States
4th
United States
5th
AMY CADENA
United States
6th
MELISA GARCIA
United States
7th
GEORGIANA SALAGEAN
United States
8th
DANIELA DUNCAN
United States
9th
TAMARA ROBERTSON
United States
class C
1
ROXANNE HUFF
United States
2
NECOLE KANE
United States
3
United States
4th
United States
5th
STEPHANIE FOURNIER
United States
6th
United States
7th
JAIME LEE
United States
8th
CECILIA KROOGLIK
United States
9th
GISELLE KORINA
United States
10th
JENNIFER CAPOZZI
United States
11th
United States
12th
HEATHER MATTHEWS
United States
13th
ASHLEE WHEELWRIGHT
United States
14th
ANDREA BELL-VLASOV
United States
15th
TARYN HENDLER
United States
class D
1
TRACEE KMENT
United States
2
LESLEY BILLUPS
United States
3
NADIA POPOVA
United States
4th
United States
5th
United States
6th
United States
7th
United States
8th
LLUVIA SOLER
United States
9th
AIQI-ANGELA VANDER KLOK
United States
10th
JENNA SERAFY
United States
11th
United States
12th
STACEY MILLER
United States
13th
DOLORES CARABALLO
United States
14th
United States
15th
United States
class E
1
United States
2
United States
3
MEGAN BOUDREAU
United States
4th
ALEXANDRA BRAU
United States
5th
Canada
6th
DANIELE STARK
United States
7th
United States
8th
VALERIA COTTONE
United States
9th
ELIZABETH HEATTER
United States
10th
ROSE MERRILL
United States
11th
LINDSEY MATHEWS
United States
12th
DENISE MIESES
United States
13th
United States
14th
SHINDEL VAN RHYN
United States
15th
KIM DELMONICO
United States
class F
1
KATIE COLES
United States
2
KAREN WOODSIDE
United States
3
United States
4th
CRYSTAL MOLEN
United States
5th
SHAWNE CAPUTO
United States
6th
APRIL KING
United States
7th
JENNIFER PUSSINEN
United States
8th
NATASHA CASTRO
United States
9th
AMY EHINGER
United States
10th
KRISTEN SIMMONDS
United States
11th
KARINA GARDANO
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
JENNIFER HENNESSEY-BREMSETH
United States
2
United States
3
United States
4th
KIMBERLY (KIM) SIKES
United States
5th
SUSIE CARREIRO
United States
6th
United States
7th
United States
8th
JOY SPOSATO
United States
9th
CASSANDRA (CASSIE) STUTSMAN
United States
10th
NICOLE SCUDDER
United States
11th
MARILYN ZEIDMAN
United States
12th
United States
13th
MILVA GALATI
United States
14th
THAO LAI
United States
15th
LISA BUTTS
United States
class B
1
United States
2
STEPHANIE FOURNIER
United States
3
ISABEL LOWRY
United States
4th
CECILIA KROOGLIK
United States
5th
JENNIFER CAPOZZI
United States
6th
United States
7th
United States
8th
United States
9th
IVONE TOY
United States
10th
NORGENIA KELLEY
United States
11th
SOLEDAD KELLY AYLWARD
United States
12th
BECKY HOULAHAN
United States
13th
United States
14th
United States
15th
CEINWEN SOUDER
United States
class C
1
United States
2
ROSE MERRILL
United States
3
LLUVIA SOLER
United States
4th
United States
5th
ANNETTE GRAY
United States
6th
STACEY MILLER
United States
7th
CHRISTINE SCHWARTZROCK
United States
8th
LUCILLE ARAGON
United States
9th
KERRI JEANNE SIMAS
United States
10th
LEANN KELLY
United States
11th
MICHELLE BARNES
United States
12th
JENIFER (JENI) EVENSEN
United States
13th
BRANDY SEGURA
United States
14th
ROBYN MILEWSKI
United States
15th
DENISE LOCARNI
United States
class D
1
United States
2
APRIL KING
United States
3
CRYSTAL MOLEN
United States
4th
United States
5th
United States
6th
ANNELIESSE LEGER
United States
7th
SHAWNE CAPUTO
United States
8th
JENNIFER PUSSINEN
United States
9th
Canada
10th
VALERIA COTTONE
United States
11th
United States
12th
United States
13th
KELLY ADAMS
United States
14th
APRIL TERRY
United States
15th
United States
overall
1
United States
Masters 50 +overall
1
United States
Women’s Figureclass A
1
United States
2
JULIE (JUDI) BATAILLE
United States
3
STEPHANIE BOMSTAD
United States
4th
United States
5th
LORI RUBIN
United States
6th
LAUREN TRIANI ECHEMENDIA
United States
7th
United States
8th
ANNASTASIA HARRIS
United States
9th
United States
10th
JENNA RODRIGUEZ
United States
11th
HEIDI LAVALLEY
United States
12th
JOLANE MADDOX
United States
13th
ANGELIQUE (ANGEL) ZAJAC
United States
14th
JENNIFER STORING
United States
15th
MICHELLE ALLMON
United States
class B
1
United States
2
FELICIA DIFO
United States
3
VICTORIA ARSENAULT
United States
4th
CHRISTIAN STEPHENS
United States
5th
TIFFANY SHEPHERD
United States
6th
DOMINIQUE COLAROSSI
United States
7th
SHERRY JOSEPH
United States
8th
JACKELINE HERNANDEZ (NEW JERSEY)
United States
class C
1
DANIELLE BARROS
United States
2
United States
3
CAROLINE GREGSON
United States
4th
JANICE MONTEAGUDO
United States
5th
JOHANNA BLISS
United States
6th
United States
7th
NICOLE HEFFERNAN
United States
8th
AMANDA MEARS
United States
9th
BRITT SABBAGE
United States
10th
SONYTA OR
United States
11th
RAQUEL GIANELLI
United States
12th
HOLLY KEYSER
United States
13th
CHRISTINA SIEGRIST
United States
14th
DEIDRE BIELICKA
United States
15th
TARA MARTIN
United States
class D
1
NICOLE GRIGGS
United States
2
MALGORZATA WISLOCKA
United States
3
NADICA ROBICHAUX
United States
4th
United States
5th
United States
6th
MARIAM NASR
United States
7th
BIANCA GOODMAN
United States
8th
KYLA KILLMAN
United States
9th
United States
10th
MADELINE LUCAS
United States
11th
STEPHANIE SOBIEN
United States
12th
United States
class E
1
United States
2
United States
3
United States
4th
United States
5th
KIMBERLY SMITH
United States
6th
ERICA DROLLETT
United States
7th
CHANDA AKLES
United States
8th
United States
9th
United States
10th
United States
11th
United States
12th
MEREDITH MERRIMAN
United States
13th
CARRIE HUGHES
United States
14th
DAYNAH WAHLBERG
United States
15th
BRANDI HUGHEY
United States
class F
1
SHARLYN HAMPTON
United States
2
United States
3
United States
4th
DAMARIS WATLINGTON
United States
5th
RUBY NUGENT
United States
6th
United States
7th
JESICA ABRAGUIN
United States
8th
SAMANTHA ABBOTT
United States
9th
AYLA CARLSON
United States
10th
LISA MARIE LUTZ
United States
11th
MEGHAN RABAUT
United States
12th
JOSEPHINE FRAY-OATES
United States
class G
1
United States
2
KELLY DURMA
United States
3
United States
4th
MARGARET GRESHAM
United States
5th
United States
6th
COURTNEY MARTIN
United States
7th
COURTNEY NEWHALL-CABALLERO
United States
class H
1
MALACHIJAH CLARK
United States
2
United States
3
NAILAH GREEN
United States
4th
United States
5th
ALISON NITSCHE
United States
6th
United States
7th
United States
8th
GEYCEL BEST
United States
9th
DANA NICOLE MAURO
United States
10th
CARMEN GRANGE
United States
11th
STACEY ROACH
United States
12th
CINDY RICE
United States
13th
TATJANA MILINIC
United States
14th
CARMEN MALDONADO
United States
15th
GABRIELLA HERNANDEZ
United States
overall
1
United States
Masters 35 +class A
1
United States
2
HEIDI LAVALLEY
United States
3
MICHELLE ALLMON
United States
4th
JENNIFER STORING
United States
5th
ANGELIQUE (ANGEL) ZAJAC
United States
6th
ANASTASIA THEOFILOPOULOS
United States
class B
1
JENNIFER CADE
United States
2
United States
3
JOHANNA BLISS
United States
4th
NICOLE HEFFERNAN
United States
5th
United States
6th
JERILYN KUCHARSKI
United States
7th
TARA MARTIN
United States
8th
PORSHA SIEGMAN
United States
class C
1
DANIELLE BARROS
United States
2
MALGORZATA WISLOCKA
United States
3
JANICE MONTEAGUDO
United States
4th
NICOLE GRIGGS
United States
5th
United States
6th
United States
7th
MARIAM NASR
United States
8th
United States
9th
ANDRAYA FETZER
United States
10th
ANGELA TALLO
United States
11th
CORA KASPERSKI
United States
12th
DEIDRE BIELICKA
United States
13th
CHRISTINA SIEGRIST
United States
14th
TARA WOODBERRY
United States
15th
DEBORAH ELIZABETH SHAW
United States
class D
1
SHARLYN HAMPTON
United States
2
United States
3
United States
4th
ERICA DROLLETT
United States
5th
United States
6th
United States
7th
United States
8th
United States
9th
CHANDA AKLES
United States
10th
CARRIE HUGHES
United States
11th
United States
12th
BRANDI HUGHEY
United States
13th
RUBY NUGENT
United States
14th
RENEE HARVEY
United States
15th
DAYNAH WAHLBERG
United States
class E
1
United States
2
United States
3
United States
4th
United States
5th
LISA MARIE LUTZ
United States
class F
1
NAILAH GREEN
United States
2
United States
3
United States
4th
United States
5th
CINDY RICE
United States
6th
TATJANA MILINIC
United States
7th
STACEY ROACH
United States
8th
GABRIELLA HERNANDEZ
United States
9th
CARMEN MALDONADO
United States
10th
LORETA BRADY
United States
overall
1
JENNIFER CADE
United States
Masters 40 +class A
1
United States
2
ALI PETROVICH
United States
3
LORI RUBIN
United States
4th
TIFFANY SHEPHERD
United States
5th
PATRICIANN CAPUTO
United States
6th
JENNIFER STORING
United States
7th
ANASTASIA THEOFILOPOULOS
United States
class B
1
DANIELLE BARROS
United States
2
JENNIFER CADE
United States
3
JANICE MONTEAGUDO
United States
4th
BRITT SABBAGE
United States
5th
JAY SHANKS
United States
6th
United States
7th
United States
8th
AMANDA MEARS
United States
9th
ANDRAYA FETZER
United States
10th
MARISA PECORARO
United States
11th
CORA KASPERSKI
United States
12th
CHRISTINA SIEGRIST
United States
13th
PORSHA SIEGMAN
United States
14th
TARA MARTIN
United States
15th
DEBORAH ELIZABETH SHAW
United States
class C
1
SHARLYN HAMPTON
United States
2
JENNIFER AGUIRRE
United States
3
United States
4th
United States
5th
United States
6th
KIM REINAGEL
United States
7th
RENEE HARVEY
United States
8th
CHANDA AKLES
United States
9th
DAYNAH WAHLBERG
United States
10th
REBECCA PAYTON
United States
11th
KRISTIN JOHNSON
United States
12th
ROSALBA (ROSE) BERARDI
United States
13th
LISA MARIE LUTZ
United States
14th
LUISA FRANCIS
United States
15th
RAKHI TSADILAS
United States
class D
1
United States
2
CHANEQUA TORRES
United States
3
United States
4th
United States
5th
STACEY ROACH
United States
6th
United States
7th
United States
8th
CINDY RICE
United States
9th
LIVIA VALLE-VALINS
United States
10th
TATJANA MILINIC
United States
11th
LORETA BRADY
United States
12th
CARMEN MALDONADO
United States
overall
1
SHARLYN HAMPTON
United States
Masters 50 +class A
1
United States
2
CORA KASPERSKI
United States
3
United States
4th
United States
5th
United States
6th
JOLANE MADDOX
United States
7th
United States
8th
JOANN LARSEN
United States
9th
MARIA SAGAR
United States
10th
United States
11th
GLENDA BOZETT
United States
12th
GINA MCGOWAN
United States
13th
MONICA STEINER
United States
class B
1
United States
2
KIM REINAGEL
United States
3
KAREN BRINGHURST
United States
4th
United States
5th
SHEENA WILSON
United States
6th
ANN GEORGE
United States
7th
LUISA FRANCIS
United States
8th
LIVIA VALLE-VALINS
United States
9th
SUSAN WINQUIST
United States
10th
JOSEPHINE FRAY-OATES
United States
overall
1
United States
Women’s Physiqueclass A
1
SAVKA BROWNESKI
United States
2
United States
3
United States
4th
DAWN NASTA
United States
5th
United States
6th
United States
7th
United States
8th
GABRIELLE OWENS
United States
9th
JENNIFER STORING
United States
10th
CATHERINE BARNES
United States
11th
ERICA HARTMAN
United States
12th
KATIE ANN ZELLER
United States
13th
MICHELLE WARMAN
United States
14th
CYNTHIA MANZELLO
United States
15th
SARAH CAMPISI
United States
class B
1
MARISSA JINKOJI
United States
2
JENNIE GRAY
United States
3
United States
4th
United States
5th
United States
6th
United States
7th
United States
8th
RACHEL GENESKY
United States
9th
ERIN ELLIOTT
United States
10th
JENNIFER DUNCAN
United States
11th
JACQUELINE ESTRADA
United States
12th
NANETTE GORENA
United States
13th
KAMARAE MORALES
United States
14th
SHAI BRAZIL
United States
15th
DEIDRE BIELICKA
United States
class C
1
United States
2
KIERA LEMMER
United States
3
AMBER WILLIAMS
United States
4th
United States
5th
EVON PENNINGTON
United States
6th
United States
7th
United States
8th
VERNECIA ADAMS
United States
9th
LISA FIGUCIA
United States
10th
GAIA GEBBIA
United States
11th
United States
12th
United States
13th
GWEN HANSEN
United States
class D
1
United States
2
JENNIFER ADKISSON
United States
overall
1
SAVKA BROWNESKI
United States
Masters 35 +class A
1
MARISSA JINKOJI
United States
2
JENNIE GRAY
United States
3
United States
4th
United States
5th
United States
6th
DAWN NASTA
United States
7th
United States
8th
United States
9th
United States
10th
ERIN ELLIOTT
United States
11th
JACQUELINE ESTRADA
United States
12th
NANETTE GORENA
United States
13th
JENNIFER STORING
United States
14th
ERICA HARTMAN
United States
15th
MICHELLE WARMAN
United States
class B
1
United States
2
AMBER WILLIAMS
United States
3
JENNIFER ADKISSON
United States
4th
United States
5th
United States
6th
JODI LYNN TAYLOR
United States
7th
United States
overall
1
MARISSA JINKOJI
United States
Masters 40 +class A
1
MARISSA JINKOJI
United States
2
JENNIE GRAY
United States
3
United States
4th
DAWN NASTA
United States
5th
United States
6th
United States
7th
JENNIFER STORING
United States
8th
ERIN ELLIOTT
United States
9th
MICHELLE WARMAN
United States
10th
SHAI BRAZIL
United States
11th
NANETTE GORENA
United States
12th
CYNTHIA MANZELLO
United States
13th
CARMON PARKMAN
United States
14th
JILL SMITH
United States
class B
1
JENNIFER ADKISSON
United States
2
JENNIFER AGUIRRE
United States
3
United States
4th
LISA FIGUCIA
United States
5th
KELLY GRAY
United States
6th
United States
7th
JODI LYNN TAYLOR
United States
overall
1
MARISSA JINKOJI
United States
Masters 50 +
1
United States
2
MARIBEL DOMINGUEZ
United States
3
KELLY GRAY
United States
4th
United States
5th
United States
6th
United States
7th
United States
8th
MONICA STEINER
United States
9th
United States
10th
GWEN HANSEN
United States
Women’s Fitness
1
United States
2
United States
3
United States
4th
United States
5th
LORI ZONA
United States
6th
JENNIFER LOPEZ (Bikini/Fitness)
United States
7th
ANDREA HENRY
United States