2020 NPC Worldwide Hercules Cup, Cabra, Cordoba, Spain 10/3

Gender Division Category RESULTS
MaleMen’s BodybuildingMasters 40 +
1
RICHARD HART
Spain
2
JOSÉ CANO GRACIA
Spain
3
FULGENCIO MORANTES BENITO
Spain
Masters 50 +
1
PATXI ANTOLI MILAGROS
Spain
2
FERNANDO MERA VARELA
Spain
Lightweight
1
PEDRO FERRER IVARS
Spain
2
JOSÉ HERNANDEZ (SPAIN) (1)
Spain
Middleweight
1
MANUEL RODRIGUEZ ALANIS
Spain
2
IVAN BARRERA NAVARRO
Spain
3
ANTONIO DIAZ GALLEGO
Spain
4th
DANIEL CAMPAN MOLINA
Spain
Light-Heavyweight
1
ANTONIO PEREZ GARCIA
Spain
2
JESUS FERNANDEZ RIVEIRO
Spain
3
ÁNGEL MARTIN
Spain
5th
MOISÉS LÓPEZ BERNAL
Spain
6th
JOSE RUIZ DENICOLAS
Spain
7th
BORJA MORILLAS CUENCA
Spain
Heavyweight
1
LUIS GARCIA
Spain
2
RUBEN CRUZ LOPEZ
Spain
3
JOSÉ CANO GRACIA
Spain
overall
1
ANTONIO PEREZ GARCIA
Spain
Men's Classic PhysiqueNovice
1
BORJA TAPIA MADUENO
Spain
2
CRISANTO REDONDO BUENO
Spain
3
PEDRO FERRER IVARS
Spain
4th
JOSÉ HERNANDEZ (SPAIN) (1)
Spain
class A
1
JAVIER PRADO SENAS
Spain
2
JUAN RUIZ BELTRAN
Spain
3
ANTONIO DIAZ GALLEGO
Spain
4th
DANIEL CAMPAN MOLINA
Spain
class B
1
GERMAN PASTOR CUETO
Spain
2
JOSÉ HERNANDEZ (SPAIN) (1)
Spain
class C
1
LUIS GARCIA
Spain
2
JORGE TABET ALEIXANDRE
Spain
3
MOISÉS LÓPEZ BERNAL
Spain
4th
SERGIO ALVAREZ GARCIA
Spain
5th
JOSE RUIZ DENICOLAS
Spain
6th
IVAN BARRERA NAVARRO
Spain
7th
SERGIO MOLINA LOPEZ
Spain
8th
CRISANTO REDONDO BUENO
Spain
overall
1
GERMAN PASTOR CUETO
Spain
Men's PhysiqueMasters 35 +
1
ALBERTO GARCIA SILGADO
Spain
2
PACO MOLINA MOLINA
Spain
Novice
1
ISRAEL FLORES RAMIREZ
Spain
2
CÉSAR SÁNCHEZ OLIVER
Spain
3
JORGE OLIVARES LOSA
Spain
4th
ALBERTO GARCIA SILGADO
Spain
5th
ANGEL TORRES SOLANA
Spain
6th
JOSE GARCIA (SPAIN)
Spain
7th
FRANCISCO COSTA MULA
Spain
8th
ALVARO SALCEDO VELASCO
Spain
9th
BORJA TAPIA MADUENO
Spain
class A
2
RAFAEL GUTIERREZ BALAGUER
Spain
3
FRANCISCO COSTA MULA
Spain
4th
JESUS BERMUDO GALEOTE
Spain
class B
1
ISRAEL FLORES RAMIREZ
Spain
2
CÉSAR SÁNCHEZ OLIVER
Spain
3
JORGE OLIVARES LOSA
Spain
4th
ANTONIO FERNÁNDEZ CARCELES
Spain
5th
SERGIO MOLINA LOPEZ
Spain
6th
ALVARO SALCEDO VELASCO
Spain
class C
1
PABLO HERRERA ROJAS
Spain
2
MIGUEL ALONSO
Spain
overall
1
ISRAEL FLORES RAMIREZ
Spain
FemaleWomen’s FigureMasters 35 +
1
CAROLINA FERNANDEZ
Spain
Novice
1
YOLANDA MARTIN CARDENAS
Spain
2
CAROLINA FERNANDEZ
Spain
class A
1
MARÍA MÉNDEZ SOUTO
Spain
Women’s BikiniMasters 35 +
1
ROSALÍA TORRES CASTRO
Spain
2
TERESA LÓPEZ ALCANTARA
Spain
3
SARA GONZALEZ GARCIA
Spain
4th
SORAYA DÍEZ RUIZ
Spain
5th
PATRICIA MARQUEZ ORMAECHEA
Spain
Novice
1
IRENE PÍRIZ DELGADO
Spain
2
RUTH CASADO PETIZCO
Spain
3
BLANCA GAONA ROMERO
Spain
4th
SAMARA TORRENT GARCIA
Spain
5th
ROSALÍA TORRES CASTRO
Spain
6th
DAIVA PETKUTE
Spain
7th
PATRICIA MARQUEZ ORMAECHEA
Spain
class A
2
IRENE PÍRIZ DELGADO
Spain
3
RUTH CASADO PETIZCO
Spain
4th
ALEJANDRA MORILLAS LOPEZ
Spain
5th
ANA BELEN SERRANO MARTINEZ
Spain
6th
ROSALÍA TORRES CASTRO
Spain
7th
BLANCA GAONA ROMERO
Spain
8th
SORAYA DÍEZ RUIZ
Spain
9th
CARMEN DÍAZ SANCHEZ
Spain
class B
1
SAMARA TORRENT GARCIA
Spain
2
DAIVA PETKUTE
Spain
class C
1
CRISTINA BAGO DELATORRE
Spain
overall
Women’s Physique
1
SORAYA GONZALEZ ALVAREZ
Spain
class A
1
VANESA JIMENEZ ALVARADO
Spain
2
MONICA BURGOS ANGULO
Spain
Women's Wellness-Fitness
1
VANESA JIMENEZ ALVARADO
Spain