2020 NPC Universe, Charleston, South Carolina, United States 11/14

Gender Division Category Sub-Category RESULTS
MaleMen’s BodybuildingMasters 35 +Lightweight
1
United States
2
ERICK RAMIREZ
United States
3
United States
4th
MARIO BUENO
United States
Middleweight
1
DAYRON DELGADO GONZALEZ
United States
2
United States
3
MICHAEL CHIAPPALONE
United States
4th
MANUEL SEGURA
United States
5th
United States
6th
ALI TABEI
United States
7th
LUTHER WILLIAMS
United States
8th
MARK RITTER
United States
Light-Heavyweight
1
MIGUEL RODRIGUEZ (NEW JERSEY)
United States
2
SHAUN HARLEY
United States
3
DANIEL ORNDOFF
United States
4th
United States
5th
JOSH MYERS
United States
6th
EDWARD LEE
United States
7th
United States
8th
SAM CUMMINGS
United States
Heavyweight
1
DARIUS MILTON
United States
2
United States
3
EDWARD DREW
United States
4th
United States
5th
MICHAEL WOODHOUSE
United States
6th
United States
7th
EDWARD (ED) BROWN JR.
United States
8th
ANTHONY BADARACCO
United States
9th
SCOTT LIGHTFOOT
United States
10th
BRYAN HIGGINBOTHAM
United States
11th
ROBERT CARTALEMI
United States
12th
United States
13th
BOBBY STEPHENS
United States
14th
MATTHEW PUGLIA
United States
15th
JOHN FRICCHIONE
United States
overall
1
MIGUEL RODRIGUEZ (NEW JERSEY)
United States
Masters 40 +Lightweight
1
ERICK RAMIREZ
United States
2
PHILIP WEAVER
United States
3
United States
4th
United States
Middleweight
1
United States
2
DELVIS BERMUDEZ
United States
3
ALI TABEI
United States
4th
MARK RITTER
United States
Light-Heavyweight
1
SHAUN HARLEY
United States
2
United States
3
KAREEM MOBLEY
United States
4th
SENEKA WILLIAMS
United States
5th
United States
6th
SAM CUMMINGS
United States
7th
FRANK FERRARE
United States
8th
UNKNOWN MALE NAME
United States
9th
LEONARDO DO CARMO
United States
10th
KEITH THOMPSON
United States
Heavyweight
1
EDWARD (ED) BROWN JR.
United States
2
SCOTT LIGHTFOOT
United States
3
ANTHONY BADARACCO
United States
4th
FILIPE CORREIA
United States
5th
BRYAN HIGGINBOTHAM
United States
6th
United States
7th
MATTHEW PUGLIA
United States
8th
JOHN FRICCHIONE
United States
9th
United States
10th
BOBBY STEPHENS
United States
11th
JESUS PADRON
United States
12th
DAVID MORROW
United States
overall
1
SHAUN HARLEY
United States
Masters 50 +Lightweight
1
ARMAN ECKELBARGER
United States
2
PHILIP WEAVER
United States
3
United States
4th
THOMAS FERRIS
United States
Middleweight
1
JOHN STANCIL
United States
2
TODD ROBINSON
United States
3
WASHINGTON MITE
United States
Light-Heavyweight
1
ED HALL
United States
2
FRANK FERRARE
United States
3
United States
4th
KEITH THOMPSON
United States
5th
TODD BUCHANAN
United States
Heavyweight
1
JOHN KING
United States
2
MICHAEL (MIKE) WOLBERT
United States
3
SCOTT BURNETT
United States
4th
KEVIN DEHAVEN
United States
5th
SHAYNE PALMER
United States
6th
United States
overall
1
ED HALL
United States
Masters 60 +Lightweight
1
ALFRED SCACCIA
United States
2
RICHARD (RICK) SCOTT (USA)
United States
3
JOHN PATTERSON 1
United States
4th
JOSEPH PANARISI
United States
Heavyweight
1
OSIRIS WA
United States
2
ALLEN MAHUKA
United States
3
DAN LAWSON
United States
4th
PHILIP COOPER
United States
5th
RONNIE SMITH
United States
overall
1
OSIRIS WA
United States
Bantamweight
1
THOMAS FERRIS
United States
Lightweight
1
YOUNGCHAN LEE
South Korea
2
ERICK RAMIREZ
United States
Welterweight
1
ULISES GONZALEZ
United States
2
United States
3
ENMANUEL CASTILLO
United States
4th
ALLEN HORTON
United States
5th
LUTHER WILLIAMS
United States
6th
FAZAL ABBASS
United States
7th
United States
Middleweight
1
MANUEL SEGURA
United States
Light-Heavyweight
1
RYAN MCDOW
United States
2
JOSH MYERS
United States
3
ARIEL GONZALEZ
United States
Heavyweight
1
PATRIK GJIDODAJ
United States
2
MICHAEL WOODHOUSE
United States
3
United States
4th
United States
5th
United States
6th
VICTOR (VIC) WATTS
United States
7th
United States
8th
KEVIN WITKOWSKI
United States
overall
1
ULISES GONZALEZ
United States
Men's PhysiqueMasters 35 +class A
1
JEZREEL SPENCER
United States
2
JABE JOHNSON
United States
3
ANDREW J. DAVID
United States
4th
LUIS GONZALEZ (Physique) (1)
United States
5th
MARK KNAPP
United States
6th
United States
7th
JAVON JOHNSON
United States
8th
DARIUS BROWN (USA)
United States
9th
JUN ARRIOLA
United States
11th
KEVIN CRAWLEY
United States
12th
MOSES COOPER III
United States
class B
1
JASON BYRD
United States
2
LENDEN YOUMANS
United States
3
ALFREDO TURIANO
United States
4th
EDDIE THOMAS
United States
5th
MOSES AGUIRRE
United States
class C
1
MARCUS WRIGHT
United States
2
CARLOS SOUFI DETORRES
United States
3
ANDREW BROWN
United States
4th
DONALD BECKWITH
United States
5th
MARCUS HARRIS
United States
6th
ROBERT SINNING
United States
7th
PJ ROMAN
United States
8th
DURANTE YARBOROUGH
United States
class D
1
United States
2
BURL RANDALL
United States
3
JULIUS MILES
United States
4th
JASON PARRISH
United States
5th
United States
6th
United States
7th
ANTHONY DE LA CRUZ (USA) 1
United States
8th
DEMETRIUS JORDAN
United States
9th
DANIEL BEVERLY
United States
10th
BEAU WILEY
United States
11th
CASEY ROSE JONES
United States
class E
1
United States
2
JAKE HUNTER
United States
3
RICHARD FRECKLETON
United States
4th
HAIDER SULTAN
United States
5th
NICK HJELLE
United States
6th
EDGAR ZUNIGABRAVO
United States
7th
TAUREAN SIMON
United States
8th
JONATHAN CAMPBELL
United States
class F
1
KEITH GARY
United States
2
CHRISTOPHER MYRTHIL
United States
3
ANGELO RANDERSON
United States
4th
UNKNOWN MALE NAME
United States
5th
APOLLO STORY
United States
6th
United States
7th
RODNEY ALFRED
United States
8th
DARREN STEPHENS
United States
9th
CHRISTOPHER ALLEN
United States
10th
CLAY PARKER
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
JABE JOHNSON
United States
2
JAVON JOHNSON
United States
3
SEAN MADDOX
United States
4th
DARIUS BROWN (USA)
United States
5th
United States
6th
JUN ARRIOLA
United States
7th
ALFREDO TURIANO
United States
8th
MARK MANCINI
United States
9th
KEVIN CRAWLEY
United States
class B
1
CARLOS SOUFI DETORRES
United States
2
SHANE HAYWOOD
United States
3
United States
4th
DURANTE YARBOROUGH
United States
5th
VINCE ROBBINS
United States
class C
1
United States
2
JASON PARRISH
United States
3
THOMAS ZWAWA
United States
4th
DANIEL BEVERLY
United States
5th
CESAR DEFILLO
United States
6th
ROBERT PAULSON JR
United States
7th
CASEY ROSE JONES
United States
class D
1
United States
2
JONATHAN NAMMUR
United States
3
JOHNNY ISBELL
United States
4th
WILL DORSEY
United States
5th
BEAU WILEY
United States
6th
United States
7th
RODNEY ALFRED
United States
8th
JONATHAN CAMPBELL
United States
9th
CHRISTOPHER ALLEN
United States
10th
BASIL RASPBERRY
United States
overall
1
CARLOS SOUFI DETORRES
United States
Masters 50 +class A
1
MARK MANCINI
United States
2
JUAN VILLARREAL
United States
3
NOURELDIN MAZLOUM
United States
4th
DARYL FARRELL
United States
5th
MARK TEASLEY
United States
class B
1
THOMAS ZWAWA
United States
2
GREGORY JOHNSTONE
United States
3
BASIL RASPBERRY
United States
4th
TODD ROBINSON
United States
overall
1
THOMAS ZWAWA
United States
Masters 60 +
1
ALLEN MAHUKA
United States
2
RICHARD (RICK) SILVERMAN
United States
3
JOSEPH PANARISI
United States
4th
MARK TEASLEY
United States
5th
THOMAS WOHLBACH
United States
class A
1
United States
2
FRANCISCO RODRIGUEZ (California)
United States
3
STEVEN KUSHNIR
United States
4th
KENNETH RUSSELL
United States
5th
JEZREEL SPENCER
United States
6th
JUSTIN LAFLAMME
United States
7th
United States
8th
LUIS GONZALEZ (Physique) (1)
United States
9th
MARK KNAPP
United States
10th
United States
11th
JAMES LARSEN
United States
12th
GREG SACKS
United States
13th
RICHARD PHAM
United States
14th
CARLOS MENDEZ
United States
15th
HAARIS JILANI
United States
class B
1
DYLAN MCKENNA
United States
2
DANIEL REYES
United States
3
JOHN CHU
United States
4th
STEVEN PASCAL
United States
5th
JABE JOHNSON
United States
6th
JOSEPH PEREZ
United States
7th
ANDREW J. DAVID
United States
8th
United States
9th
SEAN MADDOX
United States
10th
CHRISTOPHER EVANS
United States
11th
DEANDRE GONZALEZ
United States
12th
United States
13th
DARIUS BROWN (USA)
United States
14th
ALFREDO TURIANO
United States
15th
JAMES MOMOH
United States
class C
1
JOSEPH JAMES
United States
2
ARMAN ALBERTO
United States
3
JONATHEAN REESE
United States
4th
JON BALLARD
United States
5th
ANGEL TORRES
United States
6th
DANIEL PUDLOWSKI
United States
7th
JASON BYRD
United States
8th
DERRICK ODUMS JR
United States
9th
LENDEN YOUMANS
United States
10th
SHANE HAYWOOD
United States
11th
United States
12th
JONATHAN RAMOS
United States
13th
NICHOLAS LANGSTON
United States
14th
JONATHAN WALENMAIERS
United States
15th
MARCUS HARRIS
United States
class D
1
LAMONT PATILLO
United States
2
KELVIN MOREL
United States
3
MELVIN POSEY
United States
4th
United States
5th
CHRISTOPHER CORONA
United States
6th
NICHOLAS XANDER
United States
7th
UNKNOWN MALE NAME
United States
8th
ANTON JOHNSON
United States
9th
DAVID HEILBRON
United States
10th
United States
11th
CARL REIMANN
United States
12th
TONY SEN
United States
13th
RYAN SIBLEY
United States
14th
RYAN DOLL
United States
15th
JIBRAEL HINDI
United States
class E
1
JAVIOHN SEYMORE
United States
2
MATTHEW GREGGO
United States
3
DUSTIN ALVIS
United States
4th
JEREMY DESANTIS
United States
5th
EMERSON HADLEY
United States
6th
MATTHEW GELIA
United States
7th
BURL RANDALL
United States
8th
STEVEN GUERRIER
United States
9th
JULIUS MILES
United States
10th
JORGE LORIDO
United States
11th
CONNOR SACHSE
United States
12th
ADAM NETTLES
United States
13th
DARIS JACKLYN
United States
14th
TONY BARHOUM
United States
15th
United States
class F
1
United States
2
KENNETH GILES
United States
3
BRENDELL DAVIS
United States
4th
STEVEN KLAIBER
United States
5th
KEVIN WHITE
United States
6th
LYNARD SEABRON JR
United States
7th
PHILLIP BARRETT
United States
8th
United States
9th
ZACK JENNINGS
United States
10th
JASON PARRISH
United States
11th
CHRISTOPHER (CHRIS) GROSS (USA)
United States
12th
MOFEED TITILOPE
United States
13th
RAMON BATISTA
Dominican Republic
14th
United States
15th
ANDRES ZABALA
United States
class G
1
United States
2
United States
3
JORDAN ASHLEY
United States
4th
JAMES VILLARD
United States
5th
United States
6th
MARTIN TODD
United States
7th
BRANDEN ANDERSON
United States
8th
MARVINE RODRIGUEZ
United States
9th
CHRISTOPHER MYRTHIL
United States
10th
JAKE HUNTER
United States
11th
JONATHAN NAMMUR
United States
12th
RICHARD FRECKLETON
United States
13th
United States
14th
CHARLES CAMACHO
United States
15th
CALEB MILLER
United States
class H
1
JARELL BETTON
United States
2
ALEXANDER ROSARIO
United States
3
WELDON NEWSOME
United States
4th
BRYAN GRAHAM
United States
5th
JEREMY HENRY
United States
6th
ANDRE ADOLPHUS
United States
7th
ELFRIN EDWARDS
United States
8th
DAVID SHORT
United States
9th
United States
10th
ANDRE MEGIE
United States
11th
United States
12th
XAVIER CARR
United States
13th
ANGELO RANDERSON
United States
14th
United States
15th
JOHNNY ISBELL
United States
overall
1
LAMONT PATILLO
United States
Men's Classic PhysiqueMasters 35 +class A
1
United States
2
OBENCIO ESPINOZA
United States
3
ALI TABEI
United States
4th
LOREN FULLER
United States
5th
MARQUIS CAMPBELL
United States
class B
1
DARIUS DILLON
United States
2
SENEKA WILLIAMS
United States
3
Jamaica
4th
JASON BYRD
United States
5th
EDDIE THOMAS
United States
6th
PJ ROMAN
United States
class C
1
CIPRIAN GROSU
United States
2
JOSEPH PAPPALARDO
United States
3
United States
4th
ADAM BRZEZINSKI
United States
5th
BRIAN BAXTER
United States
6th
CHRISTOPHER (CHRIS) SIMONS
United States
7th
CHAD WILLIAMS
United States
8th
RANDIE GLOVER
United States
9th
JOEL MCNEFF
United States
10th
KEVIN WITKOWSKI
United States
11th
CLAY PARKER
United States
overall
1
DARIUS DILLON
United States
Masters 40 +class A
1
LOREN FULLER
United States
2
DELVIS BERMUDEZ
United States
3
ALI TABEI
United States
4th
MARQUIS CAMPBELL
United States
5th
NATHANIEL (NATE) ROSEN
United States
class B
1
SENEKA WILLIAMS
United States
2
United States
3
JAMES (JIM) MACHAK
United States
4th
ORLANDO ALLEN
United States
5th
EDWIN MORRIS
United States
6th
AMILCAR MENDEZ
United States
7th
LEONARDO DO CARMO
United States
8th
JOHN A ARROYAVE
United States
9th
DANNY HONG
United States
class C
1
JOSEPH PAPPALARDO
United States
2
FILIPE CORREIA
United States
3
Barbados
4th
CHAD WILLIAMS
United States
overall
1
SENEKA WILLIAMS
United States
Masters 50 +
1
JAMES SIMS
United States
2
ANTHONY LAVORGNA
United States
3
JUAN VILLARREAL
United States
4th
SHAYNE PALMER
United States
Masters 60 +
1
ALFRED SCACCIA
United States
2
RICHARD (RICK) SCOTT (USA)
United States
3
RICHARD (RICK) SILVERMAN
United States
4th
ALLEN MAHUKA
United States
5th
RONNIE SMITH
United States
class A
1
United States
2
ALIRIO PARDO ESTRADA
United States
3
BRANDON JACKSON
United States
4th
DAYRON DELGADO GONZALEZ
United States
5th
BEAU SANTOS
United States
6th
JEWRAD SMITH
United States
7th
GREGORY (GREG) WETTERAU
United States
8th
JARED KEYS
United States
9th
OBENCIO ESPINOZA
United States
10th
ULISES GONZALEZ
United States
11th
YONGBEOM LEE
United States
12th
ANTHONY BLUNT
United States
13th
BRANDON VALENT
United States
14th
JOSUE MONDESIR
United States
15th
Serbia
class B
1
PAUL KANU
United States
2
JONATHAN CESPEDES
United States
3
DARIUS DILLON
United States
4th
Jamaica
5th
JONNY CATANZANO
United States
6th
United States
7th
FELIX COLARTE
United States
8th
QUENTIN PATTERSON
United States
9th
SUAVE' PORTER
United States
10th
JOHN MURPHY
United States
11th
CARL REIMANN
United States
12th
JASON BYRD
United States
13th
ISAAC MCGINNIS
United States
14th
DAVID DEMESQUITA
United States
15th
ERIC GREGORY
United States
class C
1
ALEX POMEROY
United States
2
United States
3
NICK LAURINO
United States
4th
COLLIN RICHARDS
United States
5th
SULAIMAN KAMARA
United States
6th
ALEXANDER STEWART
United States
7th
MICHAEL HILDEBRANDT
United States
8th
JACOB PAREDES
United States
9th
CHAD SOILEAU
United States
10th
CIPRIAN GROSU
United States
11th
JD BROTHERS
United States
12th
RICHARD ACHEAMPONG
United States
13th
ARIEL GONZALEZ
United States
14th
EDWARD (EDDIE) WATKINS JR.
United States
15th
VICTOR (VIC) WATTS
United States
class D
1
CALUM VON MOGER
United States
2
AUSTIN BURGE
United States
3
MATTHEW STALLINGS
United States
4th
HERICK DIAZ
United States
5th
TRAVIS BARTLETT
United States
6th
JOSEPH PAPPALARDO
United States
7th
JOSEPH MCNELIS
United States
8th
CHRISTOPHER (CHRIS) SIMONS
United States
9th
ADAM BRZEZINSKI
United States
10th
KEEGAN MARKS
United States
11th
Barbados
12th
BRIAN BAXTER
United States
13th
CHAD WILLIAMS
United States
14th
TYLER STARNES
United States
15th
KEVIN WITKOWSKI
United States
overall
1
United States
FemaleWomen’s BikiniMasters 35 +class A
1
NORMA JEANE WATKINS
United States
2
United States
3
United States
4th
ACE GALGANA
United States
5th
STEPHANIE WATSON
United States
6th
CHRISTINE MURRAY
United States
class B
1
KY WILEY-MOORE
United States
2
United States
3
United States
4th
PAMELA HYSINGER
United States
5th
KIRRA COLLINS
United States
6th
SHOSHANNA CAIRNS
United States
7th
DILRU ARACHIGE
Canada
8th
LAURA LEE MUSSON
United States
9th
MYRA COLCORD
United States
10th
LAJUANA SHERELLE GRAVES
United States
11th
JANET CALDERON
United States
12th
ELLEN PARRISH
United States
13th
SHANNON MCCLEAD
United States
14th
BRANDI LATTIMER
United States
15th
CORINNE ORCHOWSKI
United States
class C
1
JACKELYN HANSEN
United States
2
LINDA PEARSON
United States
3
JESSICA WEATHERLY
United States
4th
JODIE SWEENEY
United States
5th
RACHAEL HAGGE
United States
6th
United States
7th
United States
8th
SARAH FREEMAN
United States
9th
United States
10th
MEAGHAN TAYLOR
United States
11th
CRYSTAL RAMMAGE
United States
12th
LASHONDA EVANS
United States
13th
EGLIS CRAFFREY
United States
14th
NICOLE (NIKKI) VINJE-SAUCIER
United States
15th
JENNIFER REO
United States
class D
1
TONIESHA GADDIS
United States
2
United States
3
CHRISTINA PARKS
United States
4th
KATE ORARA
United States
5th
REBEKAH CHARCHENKO
United States
6th
ANA CORREA
Colombia
7th
JESSICA HAGGARD
United States
8th
United States
9th
JENNA SERAFY
United States
10th
EBONY THOMAS YARBOROUGH (BIKINI)
United States
11th
JADE ROOT
United States
12th
KRISTINE CASTILLO
United States
13th
JILL LENZEN
United States
14th
DANA MURRAY
United States
15th
COLLEEN SEITEL
United States
class E
1
United States
2
AMY SPATZER
United States
3
OLYA PICKERING
United States
4th
NAOMI BROWNE
United States
5th
United States
6th
DAYNA TAPPAN
United States
7th
CRYSTAL MUZDEKA
United States
8th
RASHIDA GATES
United States
9th
HEATHER MCDOWELL
United States
10th
United States
11th
CELESTA OLIVER
United States
12th
LAURIE FRYAR
United States
class F
1
KAREN CHAMBERS
United States
2
BRENA AMATO
United States
3
LINDSEY STRANGE
United States
4th
JESSICA RAGLE
United States
5th
NIKKI SCOTT
United States
6th
SHANNON SHOWALTER
United States
7th
SARA MCROBERTS
United States
8th
United States
9th
WENDI OBRIEN
United States
10th
United States
11th
LYNDSAY MUNRO
United States
12th
CRYSTAL MOLEN
United States
13th
RACHEL BRASHEAR
United States
14th
United States
overall
1
JACKELYN HANSEN
United States
Masters 40 +class A
1
United States
2
ACE GALGANA
United States
3
NORMA VINA
United States
4th
United States
5th
STEPHANIE WATSON
United States
6th
WINIE CARTER
United States
7th
LEILA DANIELS
United States
8th
ALISA K
United States
class B
1
SHOSHANNA CAIRNS
United States
2
DILRU ARACHIGE
Canada
3
CORINNE ORCHOWSKI
United States
4th
ANTOINETTE PALOMINO CORDOVA
United States
5th
PEPPERLYN HOMALON
United States
6th
JENNIFER AMUNDSEN-CLAPP
United States
7th
United States
8th
SUZE-ELISHA PRINCIPAL
United States
class C
1
United States
2
United States
3
MEAGHAN TAYLOR
United States
4th
LASHONDA EVANS
United States
5th
ISABEL DUPREE
United States
6th
EGLIS CRAFFREY
United States
7th
RAELENE RAY
United States
8th
JENNIFER REO
United States
9th
ALEXANDRA RAMOS
United States
10th
NORGENIA KELLEY
United States
11th
LORI MORENO
United States
12th
ROBIN LEWIS
United States
class D
1
United States
2
JENNY GERSACK
United States
3
JILL LENZEN
United States
4th
ANNETTE GRAY
United States
5th
LORI GENDREAU
United States
6th
MICHELLE BARNES
United States
7th
COLLEEN SEITEL
United States
8th
DANA MURRAY
United States
9th
ANASTASIA ALICEA
United States
10th
KERRI JEANNE SIMAS
United States
class E
1
United States
2
RASHIDA GATES
United States
3
HEATHER MCDOWELL
United States
4th
United States
5th
LORI WALTER
United States
6th
LAURIE FRYAR
United States
7th
United States
8th
MARIE PANNELL-BIGGS
United States
9th
NATALIE CHANDLER
United States
10th
MIRJAM JETER
United States
11th
IVANA COJBASIC
United States
class F
1
BRENA AMATO
United States
2
LINDSEY STRANGE
United States
3
SHANNON SHOWALTER
United States
4th
SARA MCROBERTS
United States
5th
WENDI OBRIEN
United States
6th
United States
7th
CRYSTAL MOLEN
United States
8th
DENISE DONDEL
United States
9th
United States
overall
1
United States
Masters 50 +class A
1
MILAY MELSHEIMER
United States
2
KARLEEN KEEFE
United States
3
JENNIFER WOODIE
United States
4th
United States
5th
RESA REA-GILES
United States
6th
ALISA K
United States
class B
1
PEPPERLYN HOMALON
United States
2
MARIA ZUCCARINO
United States
3
BECKY HOULAHAN
United States
4th
JAN TOMKINS
United States
5th
NORGENIA KELLEY
United States
6th
ROBIN LEWIS
United States
7th
JAMIE RICKER
United States
class C
1
KERRI JEANNE SIMAS
United States
class D
1
United States
2
NANCY MARTIN-ELDER
United States
overall
1
PEPPERLYN HOMALON
United States
Masters 60 +
1
United States
class A
1
United States
2
United States
3
ASHLEY GREWAL
United States
4th
United States
5th
NORMA JEANE WATKINS
United States
6th
JENNA SIMON
United States
7th
ANGELA DIAZ
United States
8th
KATHERINE (KATIE) NANCE
United States
9th
CRYSTAL G PERRY
United States
10th
JASMINE FRANK
United States
11th
TENNESHA HIBBERT
United States
12th
NINA POLISENO
United States
13th
BRIA DENNIS
United States
14th
United States
15th
MORGAN SMITH
United States
class B
1
United States
2
United States
3
JESSICA JONES
United States
4th
SHANNON DUNNING
United States
5th
JESSICA WHITMAN
United States
6th
SARAH QAMBAR
United States
7th
SARAH JOHNSON (3) BIKINI
United States
8th
ELIZABETH CUNNINGHAM
United States
9th
ANDREA REY
United States
10th
LAUREN RENWICK
United States
11th
VANESA ZULUAGA
United States
12th
United States
13th
VANESSA LUNA
United States
14th
United States
15th
United States
class C
1
United States
2
MAEGHAN EGLI
United States
3
CYNTHIA MENDEZ
United States
4th
KIKI CUNNINGHAM
United States
5th
AIMEE LEANN VELASQUEZ DELGADO
United States
6th
JENNIFFER BEDOYA
United States
7th
NHU PHAM
United States
8th
JANET CALDERON
United States
9th
CINDY LOPEZ
United States
10th
United States
11th
VANESSA ROBINSON
United States
12th
SHAYLA WAGNER
United States
13th
CELESTE MARTINEZ
United States
14th
NATALIE SZPYRKA
United States
15th
DARA BUGGAY
United States
class D
1
United States
2
United States
3
United States
4th
HEATHER BREWER
United States
5th
ANNELYN VEAL
United States
6th
United States
7th
JESSICA QUILLIAN
United States
8th
MARISA ALE
United States
9th
JACKELYN HANSEN
United States
10th
United States
11th
SARAH BUCKLEY
United States
12th
LINDA PEARSON
United States
13th
KAYLA MARTIN
United States
15th
CHASTITY SORRELS
United States
class E
1
United States
2
JENNIFER SULEWSKI
United States
3
AUBRI GOUDY
United States
4th
FELICIA HUGHES
United States
5th
JORDANA BARRERA
United States
6th
LAUREN MONTGOMERY
United States
7th
MARIBEL TORRES
United States
8th
BRETT LANKFORD
United States
9th
TONIESHA GADDIS
United States
10th
DENISSE DELGADILLO
United States
11th
JESSICA SEMRAU
United States
12th
RACHEL FORSYTH
United States
13th
OLIVIA LOPEZ
United States
14th
AUBREY ADAMS
United States
15th
STEFHANIA AUDE
United States
class F
1
CRYSTAL LEIGH
United States
2
United States
3
VERONICA GUSSIE
United States
4th
MARINA MARKS
United States
5th
BIANKA MALOVCOVA ROSS
United States
6th
STEPHANIE (STEPH) WARDEN
Canada
7th
United States
8th
DEANA FLOYD
United States
9th
ASHLEY LUTZ
United States
10th
ERIN BELL
United States
11th
CANDICE ALLEN
United States
12th
DEBONIE LEWIS
United States
13th
SHADRA GREEN
United States
14th
MADISON DENGATE
United States
15th
KARA ROBINSON
United States
class G
1
MARY NEWTON
United States
2
United States
3
STEPHANIE HING
United States
4th
United States
5th
United States
6th
KALEY BOAZ
United States
7th
SAMANTHA ROGERS
United States
8th
BRITTANY DARBY
United States
9th
G'ANA HARRIS
United States
10th
United States
11th
NAOMI BROWNE
United States
12th
CRYSTAL MUZDEKA
United States
13th
United States
14th
LORI WALTER
United States
15th
MANUELA PALACIO
United States
class H
1
CHELSEA STONESTREET
United States
2
ARIANNA KINCHEN
United States
3
ASHLEY ROBINSON
United States
4th
BLACEY BOLTON
United States
5th
United States
6th
ERNA PALIC
United States
7th
EMILY DUNCAN
United States
8th
KATERINA (KATE) RAASTAD
United States
9th
KIMBERLY GIER
United States
10th
LAUREN WHITT
United States
11th
KAREN CHAMBERS
United States
12th
FATIMA RASHID
United States
13th
KATHRYN JAMISON
United States
14th
BREANNA ANYAN-RAMSAY
United States
15th
JILLIAN ROBERT
United States
overall
1
United States
Women’s FigureMasters 35 +class A
1
ELAINE PULIDO
United States
2
ALISSA CLAUSEN
United States
3
United States
4th
SHONTELLE POINDEXTER
United States
5th
MURIEL FOSTER
United States
6th
LUCIANA MINISALL
United States
class B
1
RUBY NICHOLSON
United States
2
FATIMA CARLOS
United States
3
VIRGINIA GRECO
United States
class C
1
United States
2
GINA PALMA
United States
3
OLIVIA RODRIGUEZ
United States
4th
CARRIE BRILEY
United States
5th
JERILYN KUCHARSKI
United States
6th
JACKLYNN (JACKIE) CORDELL
United States
7th
AIMEE POURROY
United States
8th
ROSANNA SCIARAFFA
United States
9th
MICHELLE FANNIN
United States
class D
1
ERICA DROLLETT
United States
2
SMATHE TOLES
United States
3
LAURIE PERRY
United States
4th
TESSA BUSHONG
United States
5th
JENA HILL
United States
class E
1
United States
2
KRISTEN DELLAVENTURA
United States
3
United States
4th
CHANDA AKLES
United States
5th
ALLISON BURKE
United States
6th
UNKNOWN FEMALE NAME
United States
7th
TAMMY PETERSON
United States
8th
KARREE LARSEN
United States
class F
1
United States
2
ASHLEY GUIMONT
United States
3
United States
4th
United States
5th
CARLIE YOUNG
United States
6th
DANA NICOLE MAURO
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
United States
2
FATIMA CARLOS
United States
3
CHRISTINA MASIELLO
United States
4th
VIRGINIA GRECO
United States
5th
TRACI MILLER
United States
6th
SHONTELLE POINDEXTER
United States
7th
MURIEL FOSTER
United States
8th
United States
9th
HUI SEFTON
United States
10th
United States
11th
OLIVIA MCADAMIS
United States
12th
KAREN PHIPPS
United States
13th
DENISE RICO
United States
14th
ALISA K
United States
class B
1
GINA PALMA
United States
2
CARRIE BRILEY
United States
3
ROBERTA RAIMONDI
United States
4th
AIMEE POURROY
United States
5th
JACKLYNN (JACKIE) CORDELL
United States
6th
MICHELLE FANNIN
United States
7th
HELENE SMITH
United States
8th
DANIELLE KERKER
United States
class C
1
United States
2
United States
3
SOYLA RODRIGUEZ
United States
4th
REBECCA GODWIN
United States
5th
TINA EISENBEIS
United States
6th
UNKNOWN FEMALE NAME
United States
7th
TARA WASYLIK
United States
8th
LAURIE PERRY
United States
9th
TRICIA NOVAKOSKI
United States
10th
United States
11th
JENA HILL
United States
class D
1
United States
2
United States
3
KIMBERLY KAPRAL
United States
4th
CARLIE YOUNG
United States
5th
RHONDA DOTY
United States
6th
STEPHANIE KIRKLAND
United States
7th
MICHELLE CORDY
United States
8th
LATASHA DILLARD
United States
9th
KARREE LARSEN
United States
10th
DOREEN RICHARDSON
United States
11th
TAMMY PETERSON
United States
overall
1
GINA PALMA
United States
Masters 50 +class A
1
CHRISTINA MASIELLO
United States
2
HUI SEFTON
United States
3
NINOSKA ROMERO
United States
4th
United States
5th
United States
6th
CATHERINE ALBRECHT
United States
7th
KATHLEEN HOUCHENS
United States
8th
KIMBERLY HALE
United States
9th
ALISA K
United States
class B
1
United States
2
United States
3
ROBERTA RAIMONDI
United States
4th
KIM HIX
United States
5th
MICHELLE FANNIN
United States
6th
KARA BEATTY-HARRIS
United States
7th
DANIELLE KERKER
United States
8th
ELIZABETH GRUNDY
United States
9th
HELENE SMITH
United States
10th
CAROLINE COLLIER
United States
11th
BRIDGET KNIGHT
United States
class C
1
United States
2
REBECCA GODWIN
United States
3
DEBORAH JUDY
United States
4th
SOYLA RODRIGUEZ
United States
5th
TRICIA NOVAKOSKI
United States
6th
United States
7th
MISTY DAVIS GUILIANI
United States
8th
JANET SPINNEY
United States
class D
1
STEPHANIE KIRKLAND
United States
2
RHONDA DOTY
United States
3
MICHELLE CORDY
United States
4th
DOREEN RICHARDSON
United States
5th
JODI MORENZ
United States
overall
1
United States
Masters 60 +
1
MISTY DAVIS GUILIANI
United States
class A
1
ELAINE PULIDO
United States
2
ALISSA CLAUSEN
United States
3
MARIE POORE
United States
4th
United States
5th
United States
6th
ELISE GRAY
United States
7th
SHONTELLE POINDEXTER
United States
8th
MURIEL FOSTER
United States
9th
United States
10th
KIMBERLY HALE
United States
11th
LUCIANA MINISALL
United States
12th
ALISA K
United States
13th
ELEANIE TURNER
United States
class B
1
United States
2
JULIANA DEFARIAS
United States
3
RUBY NICHOLSON
United States
4th
UNKNOWN FEMALE NAME
United States
5th
ASHLEY DELLAVENTURA
United States
6th
United States
7th
United States
8th
CHRISTINA MASIELLO
United States
9th
TRACI MILLER
United States
10th
FATIMA CARLOS
United States
11th
KAREN PHIPPS
United States
12th
United States
class C
1
United States
2
LIA TAYLOR
United States
3
ANNA O'NEAL
United States
4th
JERILYN KUCHARSKI
United States
5th
CHRISTEN LENARD
United States
6th
ROBERTA RAIMONDI
United States
7th
United States
8th
CHRISTINA RIVERA
United States
class D
1
United States
2
GINA PALMA
United States
3
OLIVIA RODRIGUEZ
United States
4th
CARRIE BRILEY
United States
5th
ALEAHA YENCHA
United States
6th
AIMEE POURROY
United States
7th
ROSANNA SCIARAFFA
United States
8th
MICHELLE FANNIN
United States
9th
SUMMER RABIDA
United States
10th
KARA BEATTY-HARRIS
United States
class E
1
United States
2
SHANICE ABRAMS
United States
3
JESSICA HARRINGTON
United States
4th
ERICA DROLLETT
United States
5th
SMATHE TOLES
United States
6th
SOYLA RODRIGUEZ
United States
7th
LAURIE PERRY
United States
8th
TESSA BUSHONG
United States
9th
TARA WASYLIK
United States
class F
1
United States
2
United States
3
NAKEISHA SCRUGGS
United States
4th
ALLISON BURKE
United States
5th
CAROLYN JAMESON
United States
6th
SHADRA GREEN
United States
7th
United States
class G
1
United States
2
KRISTEN DELLAVENTURA
United States
3
United States
4th
KIERA JOHNSON
United States
5th
RHONDA DOTY
United States
class H
1
MANDY HARBIN
United States
2
United States
3
ASHLEY GUIMONT
United States
4th
United States
5th
United States
6th
KIMBERLY KAPRAL
United States
7th
CARLIE YOUNG
United States
8th
DANA NICOLE MAURO
United States
9th
LINDSEY WUEPPER
United States
10th
WERONIKA MALINOWSKA
United States
overall
1
United States
Women’s PhysiqueMasters 35 +class A
1
United States
2
LISA LEES
United States
3
CONNIE DAROSA
United States
4th
DENA MCCAFFERTY
United States
5th
GILLIAN WENDOWSKI
United States
class B
1
United States
2
MICHELLE TRANT
United States
3
GAIA GEBBIA
United States
4th
STACEY LEWIS
United States
5th
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
United States
2
CECILIA GONZALEZ
Chile
3
NADIA GOSSETT
United States
4th
JULIE WARBLER
United States
5th
DEBBIE DEUTSCH
United States
6th
EVA SERBER
United States
7th
DENA MCCAFFERTY
United States
class B
1
United States
2
MICHELLE TRANT
United States
3
STACEY LEWIS
United States
4th
United States
5th
JENA HILL
United States
overall
1
United States
Masters 50 +
1
United States
2
United States
3
United States
4th
ELIZABETH GRUNDY
United States
5th
United States
6th
United States
7th
JULIE WARBLER
United States
8th
NADIA GOSSETT
United States
9th
KIMBERLY HALE
United States
10th
JANET SPINNEY
United States
11th
KARA BEATTY-HARRIS
United States
12th
JODI MORENZ
United States
class A
1
NATALIA VASCO
United States
2
United States
3
United States
4th
LISA LEES
United States
5th
CECILIA GONZALEZ
Chile
6th
LAUREN DALLESSANDRO
United States
7th
CONNIE DAROSA
United States
8th
DEBBIE DEUTSCH
United States
9th
KIMBERLY HALE
United States
10th
RACQUEL FRYE
United States
11th
MICHELLE BOGDEN
United States
class B
1
United States
2
United States
3
GIOVANNA PIPIN
United States
4th
GILLIAN WENDOWSKI
United States
5th
KARA BEATTY-HARRIS
United States
6th
SUMMER RABIDA
United States
class C
1
QUEENY THOMPSON
United States
2
United States
3
United States
4th
GAIA GEBBIA
United States
5th
United States
6th
STACEY LEWIS
United States
7th
United States
8th
JENA HILL
United States
class D
1
MANDY HARBIN
United States
2
MICHELLE TRANT
United States
3
United States
overall
1
QUEENY THOMPSON
United States
Women's WellnessMasters 35 +class A
1
United States
2
United States
3
ANDREA LICHLYTER HALEY
United States
4th
CARRIE MONTES
United States
5th
VIVIANA PALACIOS
United States
6th
KIM O'CONNELL
United States
7th
SARA PARKER
United States
8th
NIKKI ALLIEGRO
United States
class B
1
CHANEL CARTER
United States
2
REGENCY JOHNSON
United States
3
ANGIE WILLSON
United States
4th
LINDSEY STEPHENS
United States
5th
REBECA O’BERGIN
United States
overall
1
United States
Masters 40 +
class A
1
Dominican Republic
2
DEVYN CULOTTA
United States
3
COURTNEY MCDUFFIE
United States
4th
JESSICA ISEL LEON
United States
5th
United States
6th
United States
7th
BRITNEY CUFFEE
United States
8th
KIMBERLYN TORREZ
United States
9th
MARIA GUTIERREZ
United States
10th
SAWYER WEST
United States
11th
ANNE WOOD
United States
12th
CARRIE MONTES
United States
13th
ANGEL RAYFORD
United States
14th
KIM O'CONNELL
United States
15th
CAMESHA WILLIAMS
United States
class B
1
SIERRA SCHEFFER
United States
2
BROOKE DONNELLY
United States
3
United States
4th
ANDREA LICHLYTER HALEY
United States
5th
United States
6th
TAYLOR IRAGGI
United States
7th
United States
8th
SHANQUILLA ROBINSON
United States
9th
LEETHEL GUILLORY
United States
10th
SHESPLA LORJUSTE
United States
11th
VIVIANA PALACIOS
United States
12th
AMANDA SALINAS
United States
13th
ELIZABETH BRISKER
United States
14th
SARA PARKER
United States
15th
TAYNA CAVES
United States
class C
1
Puerto Rico
2
MICAELA SPINELLI
United States
3
United States
4th
NICOLE NAPOLI
United States
5th
Puerto Rico
6th
MADISON LUNA
United States
7th
United States
8th
CHANEL CARTER
United States
9th
AMANDA WRIGHT
United States
10th
JENNIFER (JEN) SCARBOROUGH ZOLLARS
United States
11th
ANGIE WILLSON
United States
12th
REBECA O’BERGIN
United States
13th
YANIRA ZABALA
United States
14th
REGENCY JOHNSON
United States
15th
TIGER LEE
United States
class D
1
KELLY PURCELL
United States
2
KRISTEN BENNETT
United States
3
ALISHA STURKIE
United States
4th
United States
5th
CHEYENN GUERRA-PRATS
United States
6th
KIMBERLY RILEY
United States
7th
ASHLEY YOUSSEF
United States
8th
EMMA COCHRANE
United States
9th
United States
10th
AMBER ZUFELT
United States
11th
CHERIE SILAS
United States
12th
MADISON BEGLEY
United States
13th
CAROLINE BATILANI
United States
14th
DANA KEATING
United States
overall
1
Puerto Rico
Women’s Fitness
1
KAMARAE MORALES
United States
2
United States
3
JENNIFER (JEN) RICHARDS
United States
4th
LAMEITRA DUPREE
United States
5th
JESSICA DUNNIGAN
United States
6th
ANDREA HENRY
United States
7th
ANDERA RODRIGUEZ
United States