2021 NPC Universe, Charleston, South Carolina, United States 7/1

Gender Division Category Sub-Category RESULTS
MaleMen’s BodybuildingMasters 35 +Lightweight
1
MARIO BUENO
United States
2
Sri Lanka
3
BERT LOPEZ
United States
4th
DANIEL BRIONES
United States
Middleweight
1
United States
2
HEATH JACKSON
United States
3
United States
4th
JOHN WISSEMAN
United States
5th
MICHAEL DEANGELIS
United States
6th
ENMANUEL CASRILLO
United States
7th
United States
8th
LUTHER WILLIAMS
United States
9th
United States
10th
KORIN SUTTON
United States
11th
MOHAMMED RAJAB
United States
Light-Heavyweight
1
DANIEL QUATTLEBAUM
United States
2
MICHAEL MAHAFFEY
United States
3
United States
4th
ALESSANDRO SAVI
Italy
5th
United States
6th
CHRISTOPHER (CHRIS) FRASIER
United States
7th
NICHOLAS EDWARDS
United States
8th
ROBERT LEE (ROB) BROWN
United States
9th
JASON AKERS
United States
Heavyweight
1
NATE TELOW
United States
2
JASON FEILMOSER
United States
3
United States
4th
BJ DREW
United States
5th
MICHAEL WOODHOUSE
United States
6th
SHERMAN CARR
United States
7th
NICKY GONZALEZ
United States
overall
1
NATE TELOW
United States
Masters 40 +Lightweight
1
Sri Lanka
2
PHILIP WEAVER
United States
3
United States
Middleweight
1
KE SOON CHONG
United States
2
HEATH JACKSON
United States
3
MICHAEL DEANGELIS
United States
4th
TONY WILSON
United States
5th
United States
6th
MOHAMMED RAJAB
United States
Light-Heavyweight
1
DANIEL QUATTLEBAUM
United States
2
KAREEM MOBLEY
United States
3
United States
4th
ALESSANDRO SAVI
Italy
5th
ANDREW SOUTHARD
United States
6th
ROBERT LEE (ROB) BROWN
United States
7th
JOSE MENDEZ
United States
8th
JUAN PEREZ (USA) 1
United States
9th
ORLANDO ALLEN
United States
10th
JASON AKERS
United States
11th
CHRIS CHAMBERS
United States
12th
DAVID LOMAX
United States
13th
KEITH FABBRI
United States
14th
IBRAHIM KLAIT
United States
Heavyweight
1
NATE TELOW
United States
2
HUGO SILVA
United States
3
JOHN PITSCH III
United States
4th
KEITH HOUSTON
United States
5th
DAMIEN BELGERI
United States
6th
NICKY GONZALEZ
United States
overall
1
NATE TELOW
United States
Masters 50 +Lightweight
1
RAYMOND WILLIAMSON
United States
2
PHILIP WEAVER
United States
3
KELLY KIRK
United States
4th
United States
Middleweight
1
DOUGLAS JONES
United States
2
ANTHONY WOODFOLK
United States
3
KEVIN KEY
United States
4th
RICHARD (RICH) BENTLEY
United States
5th
JAMES WINKLER
United States
6th
PRINCE PANCHAL
United States
7th
JOHN MYERS
United States
8th
BRYAN MCKINNEY
United States
9th
WASHINGTON MITE
United States
10th
TODD ROBINSON
United States
11th
ALAN ZWERIN
United States
12th
JAIME VELEZ
United States
Light-Heavyweight
1
FREDDIE ROCKY ROWLAND
United States
2
ROBERT LEE (ROB) BROWN
United States
3
ADAM NAPOLI
United States
4th
JUAN PEREZ (USA) 1
United States
5th
KEVIN DEHAVEN
United States
6th
DAVID LOMAX
United States
7th
SEAN MAHON
United States
8th
IBRAHIM KLAIT
United States
9th
KEITH THOMPSON
United States
Heavyweight
1
MICHAEL (MIKE) WOLBERT
United States
overall
1
FREDDIE ROCKY ROWLAND
United States
Masters 60 +Lightweight
1
JOHN PATTERSON 1
United States
2
LARRY DAVIS
United States
3
RICHARD (RICK) WATKINS
United States
Heavyweight
1
RICHARD (RICK) SCOTT (USA)
United States
2
BILL LEONELLO
United States
3
CARL NAZARIAN
United States
4th
RONNIE SMITH
United States
overall
1
JOHN PATTERSON 1
United States
Masters 70 +
1
PETER HAINA
United States
2
ROBERT SLADE
United States
Lightweight
1
MARIO BUENO
United States
2
BERT LOPEZ
United States
Welterweight
1
TONY WILSON
United States
2
JESSE HANSEN
United States
3
KORIN SUTTON
United States
Middleweight
1
MICHAEL DEANGELIS
United States
2
United States
3
ENMANUEL CASRILLO
United States
4th
HEATH JACKSON
United States
5th
FAZAL ABBASS
United States
6th
DEVONE GIBSON
United States
7th
United States
8th
LUTHER WILLIAMS
United States
9th
JOHN MYERS
United States
Light-Heavyweight
1
KENNETH SILCOTT
United States
2
DIANGELO FREEMAN
United States
3
ANDREW SOUTHARD
United States
4th
ROBERT LEE (ROB) BROWN
United States
5th
United States
6th
NICHOLAS EDWARDS
United States
7th
CHRIS CHAMBERS
United States
Heavyweight
1
MICHAEL WOODHOUSE
United States
2
Dominican Republic
3
BJ DREW
United States
4th
JOHN LIEDER
United States
5th
NICKY GONZALEZ
United States
overall
1
KENNETH SILCOTT
United States
Men's PhysiqueMasters 35 +class A
1
ANDREW J. DAVID
United States
2
DARIUS BROWN (USA)
United States
3
TRAVON JACKSON
United States
4th
SEAN MADDOX
United States
5th
KELVIN NESBITT
United States
6th
MOSES COOPER III
United States
class B
1
JAMIL ROGERS
United States
2
ANTONIO GONZALEZ (California)
United States
3
ARTURO STANDARD
United States
4th
VICTOR MARTINEZ (FL)
United States
5th
SAMUEL DALTON
United States
6th
DENNIS MIRANDA
United States
7th
ELLIOTT CRAWFORD
United States
class C
1
ROBERT BASSEY
United States
2
United States
3
ANDREW BROWN
United States
4th
JUSTIN WILLIAMS (4)
United States
5th
STEVEN RAY JR
United States
6th
DEMETRIUS JORDAN
United States
7th
United States
8th
WILLIAM JOHNSON
United States
9th
United States
class D
1
LUIS VALDEZ JR.
United States
2
TEREE CRITTENDEN
United States
3
FERNANDO CRUZ
United States
4th
BRYAN DAY
United States
5th
United States
6th
United States
7th
CHESTER LACEY
United States
8th
WD JACKSON
United States
9th
LAMAR DUNN
United States
10th
CHRISTOPHER MYRTHIL
United States
11th
GUILLIANO JANVIER
United States
12th
DANNY KANG
United States
class E
1
RYAN VAUGHT
United States
2
United States
3
DAVID HOVEY
United States
4th
JUSTIN PECK
United States
5th
RICHARD FRECKLETON
United States
6th
CHRIS BROWN
United States
class F
1
BEN DUKE
United States
2
ELFRIN EDWARDS
United States
3
ERIC WARDFORD
United States
4th
PAUL LONG
United States
5th
UNKNOWN MALE NAME
United States
6th
AARON CASSEL
United States
7th
United States
8th
LEMUEL MULLINS
United States
9th
JEAN-CALVIN NJOCK
United States
overall
1
ROBERT BASSEY
United States
Masters 40 +class A
1
TRAVON JACKSON
United States
2
SEAN MADDOX
United States
3
GERALD THOMAS
United States
4th
KELVIN NESBITT
United States
class B
1
DARIUS BROWN (USA)
United States
2
RAYAN AWAD
United States
3
JAMIL ROGERS
United States
4th
ANTONIO GONZALEZ (California)
United States
5th
VICTOR MARTINEZ (FL)
United States
6th
VINCE ROBBINS
United States
7th
ARTURO STANDARD
United States
8th
DENNIS MIRANDA
United States
class C
1
TEREE CRITTENDEN
United States
2
United States
3
United States
4th
CHRISTOPHER JARRIEL
United States
5th
UNKNOWN MALE NAME
United States
6th
SHON SMITH
United States
class D
1
BEN DUKE
United States
2
United States
3
LEMUEL MULLINS
United States
4th
LAMAR DUNN
United States
5th
DAVID HOVEY
United States
6th
WD JACKSON
United States
7th
JOHNNY ISBELL
United States
8th
DANNY KANG
United States
9th
JEAN-CALVIN NJOCK
United States
10th
FRANK GREEN
United States
11th
WILL DORSEY
United States
12th
JOHEL CRUZ QUINTANA
United States
13th
KYLE WARD
United States
14th
JASON VERBUS
United States
15th
MARIO SANCHEZ
United States
overall
1
BEN DUKE
United States
Masters 50 +class A
1
MARK MANCINI
United States
2
JUAN VILLARREAL
United States
3
GERALD THOMAS
United States
4th
ANTHONY WOODFOLK
United States
5th
KIP KERTZSCHER
United States
6th
MICHAEL SADOWSKI
United States
7th
DEXTER LONG
United States
8th
KEVIN DOLAN
United States
9th
JEFFREY MURRAY
United States
10th
KEVIN CRAWLEY
United States
11th
PRINCE PANCHAL
United States
class B
1
OTIS MOSLEY
United States
2
FRANK GREEN
United States
3
MARIO SANCHEZ
United States
4th
BRUCE HUDSON
United States
overall
1
MARK MANCINI
United States
Masters 60 +
1
JOHN PATTERSON 1
United States
2
LARRY DAVIS
United States
class A
1
United States
2
OSCAR SALAZAR
United States
3
GHIBRIAN AVILA
United States
4th
United States
5th
KYLE YODER
United States
6th
RICARDO TORRES
United States
7th
TRAVON JACKSON
United States
8th
ANDREW ASUNCION
United States
9th
JOHN DIMARTINO
United States
10th
DENZEL BRIDGES
United States
11th
KARL GIP
United States
12th
United States
13th
NICHOLAS JOHNSON
United States
14th
SEAN MADDOX
United States
class B
1
DANIEL BUENO
United States
2
United States
3
DARIUS BROWN (USA)
United States
4th
ANDREW J. DAVID
United States
6th
DERICK ECHEVARRIA
United States
7th
RAYAN AWAD
United States
8th
ADRIAN BETANCOURT
United States
9th
VICTOR MARTINEZ (FL)
United States
10th
LEWIS ROMAN
United States
11th
GREGORY EGGLESTON JR.
United States
12th
SALMAN RAFAT
United States
13th
JONATHAN MILLS
United States
class C
1
JAMAR WATKINS
United States
2
DAVID HEILBRON
United States
3
United States
4th
ANGEL TORRES
United States
5th
BRANDON CATO
United States
6th
RICCO CASILLAS
United States
7th
United States
8th
IAN BURCH
United States
9th
CHRIS VANN
United States
10th
JAMIL ROGERS
United States
11th
ISAIAH LOCKE
United States
12th
JOSHUA CABALLERO
United States
13th
JON LOPEZ
United States
14th
SAMUEL DALTON
United States
15th
THOMAS MAXIMO
United States
16th
PAULO SOARES DE MOURA
United States
class D
1
WINDOLL BROWN
United States
2
KRISTIAN ESTRADA
United States
3
STEVEN GUERRIER
United States
4th
RYUTA CLAUDIO
United States
5th
RYAN SIBLEY
United States
6th
BRIAN LUANGRAJ
United States
7th
ARMON SAXON
United States
8th
JUSTIN WILLIAMS (4)
United States
9th
STEVEN RAY JR
United States
10th
FAVIAN VILLALOBOS
United States
11th
DEMETRIUS JORDAN
United States
12th
CHRIS GREEN
United States
13th
United States
14th
JAMES GREENE (USA)
United States
class E
1
DMITRI GEORGE
United States
2
DYLAN LIN
United States
3
TONY BARHOUM
United States
4th
ZACHARY BACON
United States
5th
JORDAN BROWN (USA)
United States
6th
DANIEL CRESPO
United States
7th
ANTHONY MANTELLO
United States
8th
United States
9th
RONDEL HICKSON
United States
10th
JOHN MURPHY
United States
11th
KEVIN WHITE
United States
12th
BRYAN DAY
United States
13th
MCDANIEL MARK OSONDU
United States
14th
FERNANDO CRUZ
United States
15th
JOSE ROSARIO
United States
class F
1
ISAIAH WILSON
United States
2
United States
3
JAMES VILLARD
United States
4th
LOUIS MCGLOINE
United States
5th
MARK HUNTER
United States
6th
LUIS VALDEZ JR.
United States
7th
CORDELL WADDEY
United States
8th
BRENDELL DAVIS
United States
9th
MOFEED TITILOPE
United States
10th
CHRISTOPHER (CHRIS) GROSS (USA)
United States
11th
BRIAN MOTLEY
United States
12th
CHRISTOPHER MYRTHIL
United States
13th
JOSHUA JIMENEZ
United States
14th
GUILLIANO JANVIER
United States
15th
CLIFFORD CINTRON
United States
class G
1
FRANKLIN ARIBEANA
United States
2
COREY VALENTINE
United States
3
RAAZIQ JONES
United States
4th
ZACHARY JACKSON
United States
5th
DAKOTA HARCROW
United States
6th
JORDAN ASHLEY
United States
7th
CARLOS GRULLON
United States
8th
United States
9th
RYAN VAUGHT
United States
10th
STEPHEN ROSADO
United States
11th
CALVIN LASHLEY
United States
12th
ERIC WARDFORD
United States
13th
United States
14th
NATHANIEL WILSON
United States
15th
RUDY DOMINGUEZ
United States
class H
1
United States
2
JEREMY HENRY
United States
3
United States
4th
DOMINIQUE JOHNSON
United States
5th
DAVID SHORT
United States
6th
PATRICK JACKSON
United States
7th
DEON SMITH
United States
8th
NEMANJA RMUS
United States
9th
AJ MCDONALD
United States
10th
United States
11th
United States
12th
LEMUEL MULLINS
United States
13th
JOSEPH GLUSCIC
United States
overall
1
DMITRI GEORGE
United States
Men's Classic PhysiqueMasters 35 +class A
1
MICHAEL DEANGELIS
United States
2
United States
3
ENMANUEL CASRILLO
United States
4th
NICHOLAS EDWARDS
United States
class B
1
JONNY CATANZANO
United States
2
RYAN HARRISON
United States
3
Poland
4th
JOHN WISSEMAN
United States
5th
United States
6th
ANTHONY MCKINNEY
United States
7th
JOSEPH NARDI
United States
8th
EDWIN MORRIS
United States
9th
KORIN SUTTON
United States
10th
JASON AKERS
United States
class C
1
MICHAEL AVENT
United States
2
DANIEL MCPHERSON
United States
3
JERRON MCCALLUM
United States
5th
MICHAEL MILLER
United States
6th
United States
7th
DANNY KANG
United States
8th
JUSTIN PECK
United States
overall
1
JONNY CATANZANO
United States
Masters 40 +class A
1
MICHAEL DEANGELIS
United States
2
NATHANIEL (NATE) ROSEN
United States
class B
1
Poland
2
United States
3
ANTHONY MCKINNEY
United States
4th
ROBERT DEVINCENTIS
United States
5th
JOSE MENDEZ
United States
6th
EDWIN MORRIS
United States
7th
FELIX CALDERON RODRIGUEZ
United States
8th
VINCE ROBBINS
United States
9th
YORGEN DELGADO
United States
10th
JASON AKERS
United States
11th
ERIC MCKOWN
United States
12th
ORLANDO ALLEN
United States
class C
2
HUGO SILVA
United States
3
ANTHONY COBOS
United States
4th
BENJAMIN ASHE
United States
5th
DANNY KANG
United States
6th
IBRAHIM KLAIT
United States
7th
LAMAR DUNN
United States
overall
1
MICHAEL DEANGELIS
United States
Masters 50 +
1
ROBERT DEVINCENTIS
United States
2
BENJAMIN ASHE
United States
3
FELIX CALDERON RODRIGUEZ
United States
4th
RICHARD BEEMAN
United States
5th
JUAN VILLARREAL
United States
6th
ANTHONY LAVORGNA
United States
7th
DOUGLAS JONES
United States
8th
RICHARD (RICH) BENTLEY
United States
9th
IBRAHIM KLAIT
United States
10th
ANTHONY WOODFOLK
United States
11th
ERIC MCKOWN
United States
12th
PRINCE PANCHAL
United States
13th
ANTHONY ELIOPULOS
United States
14th
FELIX CINTRON
United States
Masters 60 +
1
RICHARD (RICK) SCOTT (USA)
United States
2
LARRY DAVIS
United States
3
CARL NAZARIAN
United States
4th
RONNIE SMITH
United States
class A
1
KEVIN SANCHEZ RIVERA
Puerto Rico
2
United States
3
MICHAEL DEANGELIS
United States
4th
RODDRICK WINNICK
United States
5th
ZACHARY GARAZA
United States
6th
DAVID WELLS
United States
7th
MATTHEW CLARK
United States
8th
ADRIAN BETANCOURT
United States
9th
FAZAL ABBASS
United States
10th
NICHOLAS JOHNSON
United States
11th
DEVONE GIBSON
United States
12th
NICHOLAS EDWARDS
United States
13th
DAN MITCHELL
United States
class B
1
United States
2
KENNETH SILCOTT
United States
3
DIANGELO FREEMAN
United States
4th
CORY YOUNG 1
United States
5th
STEVE RICCI
United States
6th
JONNY CATANZANO
United States
7th
WILMER MATUTE
United States
8th
SUAVE' PORTER
United States
9th
JAMES MARTINEZ
United States
10th
ADELY ANNORAT
United States
11th
RYAN HARRISON
United States
12th
ANTHONY MANTELLO
United States
13th
CHAZZ FINNIGAN
United States
14th
ERIC GREGORY
United States
15th
BRYCE STRATFORD
United States
class C
1
United States
2
SONNY O'BRIEN
United States
3
GOTTFRIED STAFFORD
United States
4th
United States
5th
AUSTIN BROWN
United States
6th
KYLE GACH
United States
7th
MIKE KALUSTIAN
United States
8th
REECE LEWIS
United States
9th
ROBERT ACKLEY
United States
10th
BASSEM ASHOURI
United States
11th
JORDAN STRICKLAND
Canada
12th
MATTHEW ELLISON
United States
13th
DANIEL MCPHERSON
United States
14th
JOHN MURPHY
United States
15th
WILLIAM LOOSEMORE
United States
class D
1
MARCUS KINNEY
United States
2
MICHAEL ANGELO GABAT
United States
3
JAIRUS PROPST
United States
4th
MICHAEL AVENT
United States
5th
MAURICIO GARCIA
United States
6th
JUSTIN EVANS
United States
7th
NATHANIEL WILSON
United States
8th
MICHAEL REILLY (USA)
United States
9th
ADRIEN MOREAU
United States
10th
JERRON MCCALLUM
United States
12th
MICHAEL KOZLIN
United States
13th
RICHARD BEEMAN
United States
overall
1
United States
FemaleWomen’s BikiniMasters 35 +class A
1
United States
2
KRISTEN DILLARD
United States
3
China
4th
MYRA COLCORD
United States
5th
BRANDI MONTALTO
United States
6th
ACE GALGANA
United States
7th
ALICIA SMITH
United States
8th
STEPHANIE DUCHEINE-WELSH
United States
9th
TIFFANY AVELAR
United States
10th
JANELL KENNERLY
United States
11th
VERONICA CHACON
United States
12th
BRANDY ROBINSON
United States
13th
NIKI CARPENTER
United States
class B
1
JODIE SWEENEY
United States
2
TASHANA COLEMAN
United States
3
United States
4th
United States
5th
United States
6th
JOSIE HARBAUGH
United States
7th
MARCHE DICKERSON
United States
8th
United States
9th
KIMBERLY MORGAN
United States
10th
GISELA ARENAS
Argentina
11th
MARIA RODRIGUEZ CURTIS
United States
12th
SHANNON LEWIS
United States
13th
ADRIENNE SMITH
United States
14th
KIRRA COLLINS
United States
15th
CORINNE ORCHOWSKI
United States
class C
1
JESSICA WEATHERLY
United States
2
United States
3
FALLON WAINWRIGHT
United States
4th
United States
5th
United States
6th
United States
7th
CHRISSY HADDICAN PENEGUY
United States
8th
REBECCA ORTIZ
United States
9th
LAURA LEE MUSSON
United States
10th
DEBORAH LEE ROBINSON
United States
11th
MARY SHEPHERDSON
United States
12th
KRISTEN DINSBACH
United States
13th
JENNIFER CAPOZZI
United States
14th
IVONE TOY
United States
15th
MEREDITH GALVAN
United States
class D
1
LASHONDA EVANS
United States
2
CHRISTIE PARKS
United States
3
United States
4th
ALEXANDRA RAMOS
United States
5th
HOLLY JONES
United States
6th
CHELSEA MAURO
United States
7th
CHRISTINA MANNO
United States
8th
COLLEEN SEITEL
United States
9th
United States
10th
United States
11th
SANTASHA QUARLES
United States
12th
TRINTHIA RAYMOND
United States
13th
SHARON WALTON
United States
14th
AMANDA LEIGH
United States
15th
JENNY GERSACK
United States
class E
1
KATE ORARA
United States
2
NIKIA HOVEY
United States
3
KIM PEOPLES
United States
4th
CASEY BURKS
United States
5th
COURTNEY SAVOIE
United States
6th
United States
7th
United States
8th
ALICIA NANCE
United States
9th
CHRISTINE SCHICK
Canada
10th
United States
11th
DAYNA TAPPAN
United States
12th
IVELISE SGARIONE
United States
13th
AMY SPATZER
United States
14th
United States
15th
SHAY GILLESPIE
United States
class F
1
United States
2
JACQUELINE DUKE
United States
3
NIKKI LOGAN
United States
4th
LINDSEY STRANGE
United States
5th
CHRISTINE TULISH
United States
6th
MARLENE SPAIN
United States
7th
CHARLETTA SMALL
United States
8th
SHANNON SHOWALTER
United States
9th
GYANA MELLA
United States
10th
AMBER SUDERS
United States
11th
SARA MCROBERTS
United States
12th
JENNIFER YEZBACK
United States
13th
PATRICIA LLOYD
United Kingdom
14th
CRYSTAL MOLEN
United States
15th
KASEY GARTNER
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
MYRA COLCORD
United States
2
ACE GALGANA
United States
3
United States
4th
VERONICA CHACON
United States
5th
ANDREA BATCHELOR
United States
6th
RUPA HULET
United States
class B
1
United States
2
DILRU ARACHIGE
Canada
3
KATIE LAKE
United States
4th
MARIA RODRIGUEZ CURTIS
United States
5th
ADRIENNE SMITH
United States
6th
CORINNE ORCHOWSKI
United States
7th
STEPHANIE DELELLO
United States
8th
KRISTINA MURPHY
United States
9th
ANTOINETTE PALOMINO CORDOVA
United States
10th
REBECCA DOLAN
United States
11th
AMY AMATO
United States
class C
1
United States
2
United States
3
United States
4th
REBECCA ORTIZ
United States
5th
JENNIFER CAPOZZI
United States
6th
MEREDITH GALVAN
United States
7th
TAVIA BERNHARDT
United States
8th
IVONE TOY
United States
9th
SHELLIE GASKINS
United States
10th
JAYDI RANEY
United States
11th
KIM FLEMING
United States
12th
MAYRA KENNEDY
United States
13th
JENNY GERSACK
United States
14th
KELLY WHITE
United States
15th
RAELENE RAY
United States
class D
1
LASHONDA EVANS
United States
2
ALEXANDRA RAMOS
United States
3
COLLEEN SEITEL
United States
4th
United States
5th
ANNE LEMUS
United States
6th
SANTASHA QUARLES
United States
8th
MONICA KOSTOFF
United States
9th
TRINTHIA RAYMOND
United States
11th
AMI BOWERS
United States
12th
SHARON WALTON
United States
13th
MARYAM RAHBARI
United States
class E
1
NIKIA HOVEY
United States
2
United States
3
United States
4th
SHAY GILLESPIE
United States
5th
KELLY ADAMS
United States
6th
BROOK VERMEER
United States
7th
NATALIE CHANDLER
United States
8th
DIANE WERLE
United States
9th
JENNIFER WESTWOOD
United States
10th
EUNICE CORONA
United States
11th
MELANIE BERRY
United States
class F
1
United States
2
JACQUELINE DUKE
United States
3
SHANNON SHOWALTER
United States
4th
SARA MCROBERTS
United States
5th
LINDSEY STRANGE
United States
6th
CRYSTAL MOLEN
United States
7th
GYANA MELLA
United States
8th
HEATHER MCDOWELL
United States
9th
PATRICIA LLOYD
United Kingdom
10th
JENNIFER YEZBACK
United States
11th
KASEY GARTNER
United States
12th
ALYSHA SMITH
United States
13th
United States
14th
JULES LINDSTROM
United States
15th
MARIA SMITH
United States
overall
1
LASHONDA EVANS
United States
Masters 50 +class A
1
United States
2
SHAWN DAWSON
United States
3
JENNIFER WOODIE
United States
class B
1
BETH BUJARSKI
United States
2
JAMIE RICKER
United States
3
SHANNON MCCLATTIE
United States
4th
ROBIN LEWIS
United States
5th
MARIA ZUCCARINO
United States
6th
KATHY GARDNER
United States
7th
JENIFER (JENI) EVENSEN
United States
8th
ALLY BRYANT
United States
9th
United States
10th
DURRESSA POWERS
United States
class C
1
United States
2
ANNE LEMUS
United States
3
YAYOI FOX
United States
4th
KELLY HALL
United States
5th
CHRISTINE KELPOS
United States
6th
MELANIE BERRY
United States
7th
MARYAM RAHBARI
United States
8th
DEBORAH BASKA
United States
class D
1
LORI WESTINHOUSE-AMICON
United States
2
ANNELIESSE LEGER
United States
3
CAROLYN SADOWSKI
United States
4th
United States
5th
JULES LINDSTROM
United States
overall
1
United States
Masters 60 +
1
TRACY SPARKS
United States
2
United States
3
JULIE OLSON
United States
class A
2
United States
3
KRISTEN DILLARD
United States
4th
HOLLY HUTCHINSON
United States
5th
BRIA DENNIS
United States
6th
United States
7th
GWENDOLYN NALE
United States
8th
United States
9th
MEGHAN TAFURI
United States
10th
China
11th
CELY MCDONALD
United States
12th
LAUREN SAINDON
United States
13th
JENNA SIMON
United States
14th
MARY BUI (USA)
United States
15th
ALEXIS YANDA
United States
class B
1
TRISHA CAGATIN
United States
2
United States
3
ELIZABETH CUNNINGHAM
United States
4th
HANNAH CAMFIELD
United States
5th
ARIN CAHEE
United States
6th
ANASTASIA KAPLA
United States
7th
JANE JONES
United States
8th
LEIGHA CAUBLE
United States
9th
TASHANA COLEMAN
United States
10th
DILRU ARACHIGE
Canada
11th
United States
12th
United States
13th
GABBY HARVEY
United States
14th
United States
15th
JOSIE HARBAUGH
United States
class C
1
BRIANA ROSE GARALDE
United States
2
United States
3
JAMIE LUNDBERG
United States
4th
AINSLEY PARISH
United States
5th
United States
6th
JODIE SWEENEY
United States
7th
JULIA LYKHACHOV
United States
8th
AMANDA HENDRICKSON
United States
9th
JAZMIN RENNER
United States
10th
RACHEL ROONEY
United States
11th
KATIE LAKE
United States
12th
United States
13th
JORDY BROOKS
United States
14th
ANGELA WI
United States
15th
United States
class D
1
United States
2
United States
3
United States
4th
ANASTASIA LUKSICH
United States
5th
DANIELLE KUSENBERGER
United States
6th
JESSICA WEATHERLY
United States
7th
ANNELYN VEAL
United States
8th
United States
9th
AUBRI GOUDY
United States
10th
JULIA ROSS
United States
11th
United States
12th
VALERIE OCANO
United States
13th
FALLON WAINWRIGHT
United States
14th
United States
15th
United States
class E
1
United States
2
ALLEX GRANGER
United States
3
COLLEEN GARRITY
United States
4th
CELESTE GILLISPIE
United States
5th
HALLIE CAMPANARO
United States
6th
CARA HELLEVANG
United States
7th
KENDRA CRABB
United States
8th
ERIKA KEHRWALD
United States
9th
JESSICA MCLAUGHLIN
United States
10th
KRISTEN SAFFO
United States
11th
United States
12th
United States
13th
SAREENA SEGOVIA
United States
14th
CHRISTIE PARKS
United States
15th
CHRISTINA MANNO
United States
class F
1
United States
2
United States
3
ACACIA DAVIS
United States
4th
LOUISA BURKE
United States
5th
United States
6th
GEORGANNA DEES
United States
7th
ASHLEY LUTZ
United States
8th
United States
9th
AMANDA MCCROSKEY
United States
10th
ASHLEY HOLLAND
United States
11th
PAOLA RODRIGUEZ
Venezuela
12th
KAITLYN BALDWIN
United States
13th
RACHEL JENSEN
United States
14th
BLAIRE WHITCOMB
United States
15th
LAUREN MONTGOMERY
United States
class G
1
ERNA PALIC
United States
3
MADISON MCMURRAY
United States
4th
NICOLE DESMOND
United States
5th
REBECCA STANSKI
United States
6th
KRISTEN DEEGAN
United States
7th
KIIRA POUX
United States
8th
KAITLYN RAY
United States
9th
United States
10th
ABIGAIL MARTIN
United States
11th
SAMANTHA BARTLEY
United States
12th
KAYLA JOHNSON BIKINI (USA) 1
United States
13th
BREE D'ANNUNZIO
United States
14th
KRISTIAN COTTLE
United States
15th
CHRISTINE SCHICK
Canada
class H
1
United States
2
ASHLEY ROBINSON
United States
3
RACHAEL SAELER
United States
4th
MCKAY GEORGE
United States
5th
MEGI WILEY
United States
6th
JILL CHUMLEA
United States
7th
LEAH WALTER
United States
8th
MARGI CONNOR
United States
9th
United States
10th
STEPHANIE REED
United States
11th
DERRI IRVING
United States
12th
ASHLEY FRITCHER
United States
13th
CARLA BAILEY
United States
14th
COURTNEY FULLER
United States
15th
FATIMA RASHID
United States
overall
1
United States
Women’s FigureMasters 35 +class A
1
RHONDA WILWERDING
United States
2
SHONTELLE POINDEXTER
United States
class B
1
United States
2
LISA LEONARD
United States
3
CHIJIOKE SORIBE
United States
4th
BRIDGETT CRAWFORD
United States
class C
2
ERIKA TORRES
United States
3
TAMARA FARBER
United States
4th
RENEE RIVERS
United States
5th
MARIAM NASR
United States
6th
KRISTIN CROAKE
United States
7th
ALICIA HEARD
United States
8th
ANGELA NADINE CORBIN
United States
9th
Mexico
10th
United States
11th
ROBERTA RAIMONDI
United States
12th
PAMELA KISS
United States
13th
ROSANNA LAVINO
United States
14th
KEKE VELASQUEZ
United States
class D
1
Japan
2
SMATHE TOLES
United States
3
BRITTANY JENKINS
United States
4th
KIMBERLY THOMAS
United States
5th
CHANDA AKLES
United States
6th
CARRIE HUGHES
United States
7th
United States
8th
ALICIA THOMPSON
United States
class E
1
United States
2
SUNGEUN OH
United States
3
United States
4th
EVELYN KENNEDY
United States
5th
KIERA JOHNSON
United States
class F
1
SENCELIA REYNOLDS
United States
2
AMBER DELANEY
United States
3
PATRINA MOSCA
United States
4th
United States
5th
MONICA NUHFER
United States
6th
KIMBERLY KAPRAL
United States
7th
JAMILAH ROCHELLE
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
RHONDA WILWERDING
United States
2
LISA LEONARD
United States
3
CHIJIOKE SORIBE
United States
4th
HUI SEFTON
United States
5th
DYANA ONTAI-MACHADO
United States
6th
SHONTELLE POINDEXTER
United States
7th
MILADIS ROLONG
United States
8th
LINDA SHEPPARD
United States
class B
2
MARISA PECORARO
United States
3
TAMARA FARBER
United States
4th
RENEE RIVERS
United States
5th
ANGELA NADINE CORBIN
United States
6th
United States
7th
Mexico
8th
ROBERTA RAIMONDI
United States
9th
AIMEE WELU
United States
class C
1
Japan
2
SMATHE TOLES
United States
3
United States
4th
LORI GAROFALO
United States
5th
TACO BARNES
United States
6th
CHANDA AKLES
United States
7th
CARRIE HUGHES
United States
8th
United States
9th
REBECCA GODWIN
United States
10th
TINA EISENBEIS
United States
11th
JAMMIE HAGANS
United States
12th
United States
13th
United States
class D
1
SUNGEUN OH
United States
2
AMBER DELANEY
United States
3
PATRINA MOSCA
United States
4th
United States
5th
United States
6th
MONICA NUHFER
United States
7th
MICHELLE CORDY
United States
8th
United States
9th
KIMBERLY KAPRAL
United States
10th
United States
11th
LORETA BRADY
United States
12th
DOREEN RICHARDSON
United States
overall
1
Japan
Masters 50 +class A
1
RHONDA WILWERDING
United States
2
United States
3
ANDREA (ANDI) LAMPART
United States
4th
HUI SEFTON
United States
5th
SERENA ROE
United States
6th
REBECCA VALBUENA
United States
7th
DYANA ONTAI-MACHADO
United States
class B
2
United States
3
WINONA WALKER
United States
4th
ROBERTA RAIMONDI
United States
5th
AIMEE WELU
United States
class C
1
REBECCA GODWIN
United States
2
JAMMIE HAGANS
United States
3
United States
class D
1
MICHELLE CORDY
United States
2
RHONDA DOTY
United States
3
DOREEN RICHARDSON
United States
4th
LORETA BRADY
United States
overall
Masters 60 +
1
TRACY SPARKS
United States
class A
1
ASHLEY SODEN
United States
2
ANDREA (ANDI) LAMPART
United States
3
SOFIA GRAHAM
United States
4th
NATASHA BUTLER
United States
5th
SHONTELLE POINDEXTER
United States
6th
LAYLA POLLOCK
United States
7th
LINDA SHEPPARD
United States
class B
1
United States
2
NICOLE SULLIVAN
United States
3
EMILY MILLER
United States
4th
United States
5th
LISA LEONARD
United States
6th
HUI SEFTON
United States
7th
TATIANA BATISTA
United States
8th
BRIDGETT CRAWFORD
United States
class C
1
ANNA O'NEAL
United States
2
ERIKA TORRES
United States
3
GINA STRAUSER
United States
4th
ALICIA HEARD
United States
5th
United States
class D
1
United States
3
AMANDA HOUK
United States
4th
TAYLOR SANTUCCI
United States
5th
BRIDGETT WEBSTER
United States
6th
JENNIFER QUINN
United States
7th
TAMARA FARBER
United States
8th
RENEE RIVERS
United States
9th
JILLIAN LOMBARDI
United States
10th
United States
11th
KRISTIN CROAKE
United States
12th
ANGELA NADINE CORBIN
United States
13th
Mexico
14th
DEVINSIMONE (DEVIN) OXNER
United States
15th
United States
class E
1
DELANEY SMALLWOOD
United States
2
Japan
3
SMATHE TOLES
United States
4th
United States
5th
TACO BARNES
United States
6th
CHANDA AKLES
United States
7th
United States
8th
TAYLOR IRAGGI
United States
9th
ALICIA THOMPSON
United States
10th
JESSICA VAUGHAN
United States
class F
1
ANGELIKA CHAPMAN
United States
2
BRITTANY JENKINS
United States
3
KIMBERLY THOMAS
United States
4th
HEATHER PETTIT
United States
5th
WHITNEY GIDEON
United States
class G
1
United States
2
United States
3
SUNGEUN OH
United States
4th
United States
5th
EVELYN KENNEDY
United States
6th
LYNDSEY BORDYNOSKI
United States
7th
LISA BRADY
United States
8th
KIERA JOHNSON
United States
9th
RHONDA DOTY
United States
10th
ARIELLE JACKSON
United States
class H
1
SENCELIA REYNOLDS
United States
2
AMBER DELANEY
United States
3
PATRINA MOSCA
United States
4th
United States
5th
MONICA NUHFER
United States
6th
AUTUMN BURNETTE
United States
7th
KIMBERLY KAPRAL
United States
8th
United States
9th
JAMILAH ROCHELLE
United States
10th
LINDSEY WUEPPER
United States
11th
VALENTINA GROSU
United States
overall
1
United States
Women’s PhysiqueMasters 35 +class A
1
United States
2
GINGER ROOT
United States
3
TAMARA MOHAMMED
United States
4th
MARY LUCAS
United States
5th
DIANA MORALES
United States
6th
TAMARA GOURLEY
United States
7th
TRICIA DOWNING
United States
8th
CARRIE HUGHES
United States
9th
MEREDITH LYNCH
United States
10th
CRYSTAL JACKSON
United States
11th
United States
12th
SACHIYO BUTLER
United States
13th
ANGELA NADINE CORBIN
United States
14th
STACEY LEWIS
United States
15th
United States
class B
1
ANGELA NOURY
United States
2
JULIE SCHULTZ
United States
3
United States
4th
KERLYNE ALEXIS-PINKINS
United States
5th
CHRISTINE RENO
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
United States
2
United States
3
GINGER ROOT
United States
4th
MARY LUCAS
United States
5th
TRICIA DOWNING
United States
6th
United States
7th
CARRIE HUGHES
United States
8th
SACHIYO BUTLER
United States
9th
EVA SERBER
United States
10th
TAMARA FARBER
United States
11th
ANGELA NADINE CORBIN
United States
12th
LISA LEONE
United States
13th
STACEY LEWIS
United States
14th
DOROTHY TILLER
United States
15th
MATASHA MCIVER
United States
class B
1
JULIE SCHULTZ
United States
2
United States
3
KERLYNE ALEXIS-PINKINS
United States
4th
CHRISTINE RENO
United States
overall
1
United States
Masters 50 +
1
DONNA STERLING
United States
2
DIANA MORALES
United States
3
United States
4th
CHRISTINE WARE
United States
5th
DOROTHY TILLER
United States
6th
SANDRA COTE
United States
7th
ELIZABETH GRUNDY
United States
8th
LYNNETTE GARCIA
United States
9th
SERENA ROE
United States
10th
NADIA GOSSETT
United States
class A
1
United States
2
TAMARA MOHAMMED
United States
3
MARY LUCAS
United States
4th
TAMARA GOURLEY
United States
5th
LISA LEONE
United States
6th
MEREDITH LYNCH
United States
7th
United States
8th
ELIZABETH GRUNDY
United States
9th
CRYSTAL JACKSON
United States
10th
CONNIE DAROSA
United States
11th
KEKE VELASQUEZ
United States
12th
GILLIAN WENDOWSKI
United States
class B
1
United States
2
TAMARA MOHAMMED
United States
3
MARY LUCAS
United States
4th
TAMARA GOURLEY
United States
5th
LISA LEONE
United States
6th
MEREDITH LYNCH
United States
7th
United States
8th
ELIZABETH GRUNDY
United States
9th
CRYSTAL JACKSON
United States
10th
United States
11th
KEKE VELASQUEZ
United States
12th
GILLIAN WENDOWSKI
United States
class C
1
United States
2
United States
3
TRICIA DOWNING
United States
4th
CARRIE HUGHES
United States
5th
STACEY LEWIS
United States
6th
United States
7th
JESSICA VAUGHAN
United States
class D
1
BRANDI BEAUDETTE
United States
2
ANGELA NOURY
United States
3
JULIE SCHULTZ
United States
4th
United States
5th
KERLYNE ALEXIS-PINKINS
United States
6th
United States
7th
LYNDSEY BORDYNOSKI
United States
8th
CHRISTINE RENO
United States
overall
1
United States
Women's WellnessMasters 35 +class A
1
United States
2
SHEILA MARTINS
United States
3
AMANDA COVE
United States
5th
MAYRA LOPEZ
United States
6th
United States
7th
VERONICA PAREDES
United States
8th
SARENA SLOOT
United States
9th
United States
10th
CARRIE MONTES
United States
11th
YEZMIN SAGBINI
United States
12th
TANISHA PORTER
United States
13th
MARY LYNCH
United States
14th
RACHEL MILES
United States
15th
LIZBETH GARCIA
United States
class B
1
VANESSA BERNARDO
United States
2
MICHELLE MONTOYA
United States
3
LUISA CAMARA
United States
4th
JENNY JOHNSON
United States
5th
KIMBERLY RILEY
United States
6th
KORINA SANTOS
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
MAYRA LOPEZ
United States
2
United States
3
CARRIE MONTES
United States
4th
TANISHA PORTER
United States
5th
RUTH CASTILLO RODRIGUEZ
United States
6th
LIZBETH GARCIA
United States
class B
1
CASSIE NORTON
United States
2
United States
3
KIMBERLY RILEY
United States
4th
KORINA SANTOS
United States
overall
1
CASSIE NORTON
United States
class A
1
United States
2
ELISA REYES
United States
3
SHEILA MARTINS
United States
5th
JULIA PENSIERO
United States
6th
JASMINE PAYNE
United States
7th
MAYRA LOPEZ
United States
8th
TANYA PINTADO
United States
9th
VERONICA PAREDES
United States
10th
SHANNELL BARBOSA
United States
11th
GRETEL SCHOONOVER
United States
12th
NICOLE BURGOS
United States
13th
CARRIE MONTES
United States
14th
United States
15th
TANISHA PORTER
United States
class B
1
United States
2
ASHLEY HINSON
United States
3
AMANDA COVE
United States
4th
United States
5th
JESSICA ALVARADO
United States
6th
United States
7th
United States
8th
CAROLINE DEMESQUITA
United States
9th
United States
10th
ADELINA FEUERBACHER
United States
11th
MELISSA BRUSH
United States
12th
SARENA SLOOT
United States
13th
STEPHANIE SUGGS
United States
14th
TATIANA CHATTOO
United States
15th
MARY LYNCH
United States
class C
1
MERIANE CLAIRE AMBA
United States
2
VANESSA BERNARDO
United States
3
Puerto Rico
4th
MICHELLE MONTOYA
United States
5th
AMANDA WRIGHT
United States
6th
United States
7th
DALILA KINDERMANN
United States
8th
TAYLOR IRAGGI
United States
9th
United States
10th
MEGAN MCKENZIE
United States
11th
CAROLINE BATILANI
United States
12th
JESSICA GALLANT
United States
13th
TRACEY ALLEN
United States
14th
MELISSA MULLIKIN
United States
class D
1
DANIELA KROOKS
United States
2
ASHLEY YOUSSEF
United States
3
LETICIA ALLEN
United States
4th
EMMA COCHRANE
United States
5th
CHERIE SILAS
United States
6th
BRITTANY BAKER
United States
7th
LUISA CAMARA
United States
8th
JENNY JOHNSON
United States
9th
VALENTINA GROSU
United States
10th
KENDALL GRABOFF
United States
11th
LYNDSEY BORDYNOSKI
United States
overall
1
United States
Women’s Fitnessclass A
1
JESSICA DUNNIGAN
United States
2
LAUREN BAIR
United States
3
United States
4th
ANDERA RODRIGUEZ
United States
5th
LISA TAYLOR
United States
class B
1
AMANDA WING
United States
2
LEILA HUGHEL-DEEDS
United States
3
ANDREA HENRY
United States
4th
United States
5th
LAUREN ESTES-VELEZ
United States
overall
1
AMANDA WING
United States