2023 NPC Southern States, Pompano Beach, Florida, United States 7/8

Gender Division Category RESULTS
MaleMen’s BodybuildingTeen
1
YULIAN REMEDIOS
United States
Masters 35 +
2
ANIBAL AVILA
United States
3
MARK KAVINSKY
United States
4th
TOM ORR
United States
Masters 40 +
1
EDWARD FIGUEROA
United States
2
ARMANDO RODRIGUEZ
United States
3
OMAR SERRANO
United States
4th
MARK KAVINSKY
United States
5th
LIBEL REMEDIOS
United States
6th
TOM ORR
United States
Masters 50 +
1
FELIPE OTERO
United States
2
JEFFREY GREEN
United States
3
RENNY MAMIREZ
United States
4th
OMAR SERRANO
United States
5th
DARRELL WILLIAMS
United States
6th
MARK KAVINSKY
United States
Masters 60 +
1
RENNY MAMIREZ
United States
2
DAVID WEINSTOCK
United States
3
SYDNEY OUTTEN
United States
4th
RAY CLARK
United States
5th
MILES LEWIS
United States
Masters 70 +
1
DAVID WEINSTOCK
United States
2
SYDNEY OUTTEN
United States
3
MICHAEL HORN
United States
Novice
1
JOSE MAIKOL MATA MORA
United States
2
DANIEL BABOT
United States
3
JEFFREY GREEN
United States
4th
FRANCISCO VASQUEZ
United States
5th
TOM ORR
United States
6th
BRADEN URSO
United States
7th
STEVEN GRAF
United States
Bantamweight
1
BRADEN URSO
United States
Lightweight
1
KEVIN L. ALEXANDER
United States
Welterweight
1
OMAR SERRANO
United States
2
TOM ORR
United States
Middleweight
1
MATHIAS ESSENWANGER
United States
2
CHRISTOPHER DURAN
United States
3
DARRELL WILLIAMS
United States
Light-Heavyweight
1
JOSE MAIKOL MATA MORA
United States
3
JEFFREY GREEN
United States
4th
EDWARD FIGUEROA
United States
5th
RENNY MAMIREZ
United States
6th
FRANCISCO VASQUEZ
United States
7th
LIBEL REMEDIOS
United States
Heavyweight
1
DANIEL BABOT
United States
2
STEVEN GRAF
United States
3
ARMANDO RODRIGUEZ
United States
Super-Heavyweight
1
JOSUE BOSCH GARCELL
United States
2
ANIBAL AVILA
United States
3
MARK KAVINSKY
United States
overall
1
JOSE MAIKOL MATA MORA
United States
Men's PhysiqueMasters 35 +
1
DAVID CARROLL
United States
2
DAVID DEROSA
United States
3
FRANK RUGGIERO
United States
4th
TOM ORR
United States
Masters 40 +
1
DAVID DEROSA
United States
2
EDWARD FIGUEROA
United States
3
FRANCISCO VASQUEZ
United States
4th
AARON HOBDY
United States
Masters 50 +
1
CALVIN MASTERS
United States
2
MICHAEL HUNTER
United States
Masters 60 +
1
MICHAEL HUNTER
United States
2
WILLIAM LEON
United States
Novice
1
WILLIAM ROGER (USA)
United States
2
LIAM SUTHERLAND
United States
3
ADAM SCOTT (USA)
United States
4th
BRANDON KLEPPER
United States
5th
MARLON MEZZONI
United States
6th
AARON HOBDY
United States
7th
FRANK RUGGIERO
United States
8th
LUCAS RODRIGUEZ
United States
9th
ALEX RUKAVENA
United States
True Novice
1
OSVALDO MARLON RODRIGUEZ
United States
2
ANDREW REESE
United States
3
BRANDON KLEPPER
United States
4th
AARON HOBDY
United States
5th
LUCAS RODRIGUEZ
United States
6th
JUSTIN GAUNT
United States
7th
ALEX RUKAVENA
United States
class A
1
JOSHUA PARKER
United States
2
LIAM SUTHERLAND
United States
class B
1
ADAM SCOTT (USA)
United States
class C
1
OSVALDO MARLON RODRIGUEZ
United States
2
WILLIAM ROGER (USA)
United States
3
EDWARD FIGUEROA
United States
4th
FRANCISCO VASQUEZ
United States
5th
AARON HOBDY
United States
6th
LUCAS RODRIGUEZ
United States
7th
ALEX RUKAVENA
United States
class D
1
DAVID CARROLL
United States
2
ANDREW REESE
United States
3
BRANDON KLEPPER
United States
4th
MARLON MEZZONI
United States
5th
FRANK RUGGIERO
United States
6th
JUSTIN GAUNT
United States
overall
1
DAVID CARROLL
United States
Men's Classic PhysiqueTeen
1
YULIAN REMEDIOS
United States
Masters 35 +
1
DAVID ELDRIDGE
United States
2
JULIANO PAGANO
United States
4th
ANIBAL AVILA
United States
5th
TOM ORR
United States
Masters 40 +
2
JULIANO PAGANO
United States
3
TOM ORR
United States
4th
FRANCISCO VASQUEZ
United States
Masters 50 +
1
FELIPE OTERO
United States
2
ROBERT EUBANKS
United States
Masters 60 +
1
MILES LEWIS
United States
Novice
1
HECTOR FALLAS
United States
2
DAVANTE WILTSHIRE
United States
4th
DAVID ELDRIDGE
United States
5th
SALVATORE CASTELLANO
United States
True Novice
1
HECTOR FALLAS
United States
2
DAVANTE WILTSHIRE
United States
3
DAVID ELDRIDGE
United States
4th
JUSTIN GAUNT
United States
5th
FRANCISCO VASQUEZ
United States
6th
ANDREW REESE
United States
7th
ANDREW BROWER
United States
class A
1
RYAN GARCIA
United States
2
DAVANTE WILTSHIRE
United States
3
CHRISTOPHER DURAN
United States
5th
CARLOS HURTADO
United States
class B
1
ALEKSANDER PACOCHA
United States
2
HECTOR FALLAS
United States
4th
FRANCISCO VASQUEZ
United States
5th
SALVATORE CASTELLANO
United States
class C
1
DANIEL BABOT
United States
2
JOSUE BOSCH GARCELL
United States
3
DAVID ELDRIDGE
United States
4th
JULIANO PAGANO
United States
5th
ANIBAL AVILA
United States
6th
JUSTIN GAUNT
United States
7th
ANDREW REESE
United States
overall
1
DANIEL BABOT
United States
FemaleWomen’s BikiniTeen
1
CHLOE FINKELDEY
United States
Masters 35 +
1
HOLLY ANDRONICESCU
United States
2
NICOLE LAMB
United States
3
MICHELLE FERDINAND-JACQUES
United States
4th
DAMARIS RIVERA (BIKINI)
United States
5th
MARCIA SEGAL
United States
6th
FANNY HORN
United States
7th
United States
8th
JANET GARCIA
United States
Masters 40 +
1
HOLLY ANDRONICESCU
United States
2
NICOLE LAMB
United States
3
MICHELLE FERDINAND-JACQUES
United States
4th
DAMARIS RIVERA (BIKINI)
United States
5th
MARCIA SEGAL
United States
6th
FANNY HORN
United States
7th
DORI VIERA
United States
8th
JANET GARCIA
United States
Masters 45 +
1
DAMARIS RIVERA (BIKINI)
United States
2
JANET GARCIA
United States
3
JESSICA ISEL LEON
United States
4th
MARISOL LIZONDO
United States
Masters 50 +
1
KESHIA MACK
United States
2
JENNIFER BURKE-MARINELLI
United States
3
MARISOL LIZONDO
United States
4th
PAMELA HIGGINS
United States
Novice A
1
GABRIELA MORA
United States
2
NICOLE LAMB
United States
3
ANDREA CASTILLO
United States
4th
ERIKA SCHRAGER
United States
5th
ANTIONETTA FIOVETLI
United States
6th
MARCIA SEGAL
United States
7th
MANUELA ABELLO
United States
8th
JESSICA DELEON
United States
9th
FANNY HORN
United States
10th
ERIN GUZIK
United States
11th
JANET GARCIA
United States
12th
JESSICA ISEL LEON
United States
13th
KATIE EGGLESTON
United States
Novice B
1
CHLOE FINKELDEY
United States
2
POLINA KOPII
United States
3
MARYNA LOIKA
United States
4th
DOMARY DO NASCIMIENTO
United States
5th
DORI VIERA
United States
True Novice
1
CHLOE FINKELDEY
United States
2
GABRIELA MORA
United States
3
NICOLE LAMB
United States
4th
ANDREA CASTILLO
United States
5th
ERIKA SCHRAGER
United States
6th
DOMARY DO NASCIMIENTO
United States
7th
MARCIA SEGAL
United States
8th
MANUELA ABELLO
United States
9th
DORI VIERA
United States
10th
JESSICA DELEON
United States
11th
JANET GARCIA
United States
class A
1
GABRIELA MELENDEZ
United States
2
ANDREA CASTILLO
United States
3
MANUELA ABELLO
United States
4th
JESSICA DELEON
United States
5th
KATIE EGGLESTON
United States
class B
1
NICOLE LAMB
United States
2
ROSMERY RODRIGUEZ
United States
3
HANNAH ARBERMANN
United States
4th
ERIKA SCHRAGER
United States
5th
ANTIONETTA FIOVETLI
United States
6th
DAMARIS RIVERA (BIKINI)
United States
7th
HANISET VALDES
United States
8th
PATRISHA ELLISON
United States
9th
KORI BACHMAN
United States
10th
FANNY HORN
United States
11th
ANNE OSHEA
United States
12th
ERIN GUZIK
United States
13th
JANET GARCIA
United States
class C
1
CHLOE FINKELDEY
United States
2
HOLLY ANDRONICESCU
United States
3
POLINA KOPII
United States
4th
GABRIELA MORA
United States
5th
DOMARY DO NASCIMIENTO
United States
6th
KESHIA MACK
United States
7th
DORI VIERA
United States
8th
United States
class D
1
MICHELLE FERDINAND-JACQUES
United States
2
MARYNA LOIKA
United States
overall
1
CHLOE FINKELDEY
United States
Women’s FigureMasters 35 +
1
JENNIFER BURKE-MARINELLI
United States
2
ALEXA MALZONE
United States
3
GINA BRANFORD
United States
Masters 40 +
1
JENNIFER BURKE-MARINELLI
United States
2
ALEXA MALZONE
United States
3
GINA BRANFORD
United States
Masters 50 +
1
JENNIFER BURKE-MARINELLI
United States
2
GINA BRANFORD
United States
3
TRACY VASPOLI
United States
Novice
1
JENNIFER BURKE-MARINELLI
United States
2
ALEXA MALZONE
United States
3
KATIE EGGLESTON
United States
True Novice
1
ALEXA MALZONE
United States
class A
1
KATIE EGGLESTON
United States
class B
1
RAELYN MAKOVICH
United States
2
JENNIFER BURKE-MARINELLI
United States
3
ALEXA MALZONE
United States
4th
TRACY VASPOLI
United States
overall
1
RAELYN MAKOVICH
United States
Women's WellnessMasters 35 +
1
TAMMY GRAY
United States
2
DANIJELA BARAC
United States
Novice
1
TAMMY GRAY
United States
2
ASIA CORNWALL
United States
3
CHLOE FINKELDEY
United States
4th
DANIJELA BARAC
United States
True Novice
1
TAMMY GRAY
United States
2
VALERIA ARELLANO REGALADO
United States
3
CHLOE FINKELDEY
United States
class A
1
TAMMY GRAY
United States
2
VALERIA ARELLANO REGALADO
United States
3
United States
4th
DANIJELA BARAC
United States
class B
1
CHLOE FINKELDEY
United States
class C
1
ASIA CORNWALL
United States
overall
1
TAMMY GRAY
United States
Women’s PhysiqueMasters 35 +
1
MELANIE BOOKER
United States
class A
1
LISA KINSTON
United States
class B
1
MELANIE BOOKER
United States
2
BONNIE LITTLE
United States
overall
1
MELANIE BOOKER
United States
Women's BodybuildingHeavyweight
1
BONNIE LITTLE
United States
Women’s Fitness
1
KIMBERLY PROHIAS
United States
2
BRANDY GRAY
United States