2016 NPC Universe, Teaneck, New Jersey, United States 7/1

Gender Division Category Sub-Category RESULTS
MaleMen’s BodybuildingBantamweight
1
WAYNE HUGAR
United States
Lightweight
1
FELIX L VELEZ
United States
2
JAMES ANDERSON
United States
3
JOSEPH (JOE) VALENTINO
United States
4th
ANTHONY HUNT
United States
5th
MICHAEL O'BRIEN
United States
Welterweight
1
JOSEPH SILZER
United States
2
JOSE OQUENDO
United States
3
Puerto Rico
4th
TERRENCE BONDS
United States
5th
United States
6th
NICHOLAS MUELLER
United States
7th
ROMIG LAMOTHE
United States
Middleweight
1
United States
2
United States
3
ADAM MALONJAO
United States
4th
United States
5th
GLEN MONTGOMERY
United States
6th
MICHAEL WILKINSON
United States
7th
NICHOLAS (NICK) BONO
United States
8th
RAYMOND STEVERSON
United States
9th
JOSEPH FARESE
United States
10th
BRIAN DEGAGLIA
United States
Light-Heavyweight
1
DARNELL GRIFFIN
United States
2
United States
3
SAMUEL BROWN
United States
4th
United States
5th
United States
6th
JESSE DANIELS
United States
7th
STEVEN MITROPOULOS
United States
Heavyweight
1
DAMON PEAY
United States
2
ANTHONY DELLAVENTURA
United States
3
SEAN BERRY
United States
overall
1
JOE THOMAS
United States
Masters 35 +Lightweight
1
United States
2
Puerto Rico
3
RJ RITCHIE
United States
4th
THOMAS TRILIVAS
United States
5th
KAREEM MOBLEY
United States
6th
JOHN ZELLERS
United States
7th
ENRIQUE MELENDEZ
United States
8th
JOSEPH (JOEY) COUTO
United States
9th
RYAN CELLI
United States
10th
BRIAN DEGAGLIA
United States
11th
CHRISTOPHER GREENE
United States
12th
ALAN MONCAYO
United States
13th
ANTHONY HUNT
United States
Middleweight
1
JOE THOMAS
United States
2
United States
3
EDWARD (ED) BROWN JR.
United States
4th
United States
5th
COLE PEARSON
United States
6th
ANTHONY DELLAVENTURA
United States
7th
DAVID COLEMAN
United States
Heavyweight
1
United States
3
TONY FRIEDRICH
United States
4th
ERIK WEAVER
United States
5th
United States
6th
United States
7th
CHRISTIAN OTERO SANTANA
United States
8th
KEVIN KLEMM
United States
9th
PATRICK MURRAY
United States
10th
RICH DEMERS
United States
11th
RODWICK SOLOMON
United States
overall
1
United States
Masters 40 +Lightweight
1
United States
2
JOHN ZELLERS
United States
3
ENRIQUE MELENDEZ
United States
4th
RYAN CELLI
United States
5th
GLEN MONTGOMERY
United States
6th
WILLIAM DELA ROSA
United States
7th
RAYMOND STEVERSON
United States
8th
DOMINICK DERASMO
United States
9th
ERIC GOLDFARB
United States
10th
CRAIG TORRES
United States
Middleweight
1
MARIJAN LIPSINIC
United States
2
JOHNNIE HARRIS
United States
3
KAREEM MOBLEY
United States
4th
NIGEL IFILL
United States
5th
TY WHITE
United States
6th
CHRISTOPHER GREENE
United States
7th
JOHN COLE
United States
8th
ANTONIO PUCCIO
United States
9th
DAVID MEDEIROS
United States
10th
ALAN MONCAYO
United States
Light-Heavyweight
1
JOE THOMAS
United States
2
United States
3
SCOTT BURNETT
United States
4th
United States
5th
JAMES BRYAN
United States
6th
JEFF CHRISTIAN
United States
7th
DAVID COLEMAN
United States
8th
United States
9th
YOUSEF CARNEGIE
United States
10th
PAUL NORRIS
United States
Heavyweight
1
United States
3
MATTHEW PUGLIA
United States
4th
KEVIN LAW
United States
5th
KEVIN KLEMM
United States
6th
SEAN CALDER
United States
7th
BRIAN COPELAND
United States
8th
United States
9th
RODWICK SOLOMON
United States
10th
MARCUS ADAIR
United States
overall
1
United States
Masters 50 +Lightweight
1
United States
2
WILLIAM DELA ROSA
United States
3
United States
4th
United States
5th
MICHAEL ZERBE
United States
6th
MICHAEL (MIKE) ATKINS
United States
7th
STEVE HALDEMAN
United States
Heavyweight
1
ROBERT COSTARELLI
United States
2
JEFF CHRISTIAN
United States
3
MICHAEL MITCHELL (1)
United States
4th
STEVEN PECORA
United States
5th
United States
6th
JOHN COLE
United States
7th
GEOFF LANIER
United States
8th
JEFFREY BRUTON
United States
9th
ANTONIO PUCCIO
United States
10th
United States
overall
1
United States
Masters 60 +
1
PAUL DAVIS
United States
2
PHIL WESCOTT
United States
3
MARIO VUOTTO
United States
4th
GENE LUMUMBA
United States
5th
PAUL FINKELSTEIN
United States
6th
CHARLES REMINGTON
United States
7th
RONNIE SMITH
United States
8th
EDWARD (ED) THOMPSON
United States
Men's Physiqueclass A
1
United States
2
United States
3
United States
4th
JAMES LEWIS (1)
United States
5th
BRIAN GRAHAM
United States
6th
United States
7th
LUIS CORNIEL
United States
8th
United States
9th
NICHOLAS PERAGINE
United States
10th
HUNTER DELFA
United States
11th
United States
12th
PAUL STALNAKER
United States
13th
JHONNY FIGUEROA
United States
14th
ALEXANDER LONGOBARDI
United States
15th
GENE KOMSKY
United States
class B
1
United States
2
United States
4th
United States
5th
United States
6th
United States
7th
MATTHEW EISENMAN
United States
8th
United States
9th
BRANDON GONCALVES
United States
10th
JOHNNY ACEVEDO
United States
11th
United States
12th
DUBANES BELLO
United States
13th
NICHOLAS IADEVAIO
United States
14th
DANNY ESPINAL
United States
15th
United States
class C
1
United States
2
United States
3
United States
4th
United States
5th
United States
6th
DARUS ESTES
United States
7th
PERRY MYERS
United States
8th
DONELL HAWKINS
United States
9th
JOHN WISSEMAN
United States
10th
ROBERT SINNING
United States
11th
United States
12th
United States
13th
United States
14th
AVERY SAUNDERS
United States
15th
Philippines
class D
1
United States
2
United States
3
JORGE MOJICA
United States
4th
United States
5th
United States
6th
KEVIN HERNANDEZ
United States
7th
United States
8th
CESAR HERNANDEZ
United States
9th
United States
10th
SIDNEY CURRY
United States
11th
United States
12th
MATTHEW GELIA
United States
13th
BRIAN ROMEO
United States
14th
JERMAINE HINES
United States
15th
LUIS TAVERAS
United States
class E
1
United States
2
RAHKIL EDWARDS
United States
3
United States
4th
ELVIS MOKHAN
United States
5th
United States
6th
JOE REIZER
United States
7th
DANNY GREGORY
United States
8th
WILLIAM MCELRATH
United States
9th
DAN D'OTTONE
United States
10th
JOSEPH ANGELL
United States
11th
ERIQUE DOZIER
United States
12th
United States
13th
MICHAEL AHUNAMBA
United States
14th
TEDDY ANAGNOSTOS
United States
15th
CHRISTIAN GUTIERREZ
United States
class F
1
United States
2
United States
3
KENNETH KELLY
United States
4th
United States
5th
United States
6th
TORREJON HENRY
United States
7th
United States
8th
United States
9th
CHRIS RUECKERT
United States
10th
CHRISTOPHER JONES (2)
United States
11th
CURIN WILKERSON
United States
12th
JT TUNKS
United States
13th
United States
14th
ARTINEAL GARDNER
United States
15th
DERRICK NORFLEET
United States
overall
1
United States
Masters 35 +class A
1
United States
3
United States
4th
STRAWN WILSON
United States
5th
United States
6th
DAVID GREGGO
United States
7th
ADRIAN MANRIQUEZ
United States
8th
United States
9th
EMILIO SAMSON
United States
10th
VINNIE TRIESTE
United States
11th
RANDY SWARTZ
United States
12th
DANIEL DELATORRE
United States
13th
LEO ZUNIGA
United States
class B
1
United States
2
United States
3
United States
4th
United States
5th
ADOLFO REYES FALCON
United States
6th
United States
7th
Philippines
8th
BRIAN ROMEO
United States
9th
JEREMY MCDANIEL
United States
10th
LUIS MARTINEZ
United States
11th
unknown name
United States
12th
JERRY WARD
United States
13th
United States
class C
1
United States
2
United States
3
JOSEPH ANGELL
United States
4th
THOMAS NIEWOHNER
United States
5th
NIKOLAUS REPPUHN
United States
6th
MEAGHAN HURLEY
United States
7th
United States
8th
JAVIER FUENTES
United States
9th
ROB BOESE
United States
10th
HERMAN ABRAHAM
United States
class D
1
United States
2
United States
3
United States
4th
CHRIS RUECKERT
United States
5th
Russia
6th
DEREK STRAFFIN
United States
7th
JOHN WANG
United States
8th
ROBERT HUBBARD
United States
9th
LEON SMITH
United States
10th
ADAM DOWNS
United States
11th
CHRISTOPHER JONES (2)
United States
12th
DERRICK NORFLEET
United States
13th
PATRICK BUELL
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
United States
2
United States
3
United States
4th
DAVID GREGGO
United States
5th
RANDY SWARTZ
United States
6th
Japan
7th
ERIC COSTA
United States
8th
MARK TRACHTENBERG
United States
9th
SETH GOLDSTEIN
United States
class B
1
ADOLFO REYES FALCON
United States
2
United States
3
United States
4th
IKE BLACK
United States
5th
ROBERT ROWLEY
United States
6th
JASON CARTER
United States
7th
United States
8th
JODEY DRENDEL
United States
9th
United States
10th
JERRY WARD
United States
class C
1
CURIN WILKERSON
United States
2
United States
3
United States
4th
ROBERT HUBBARD
United States
5th
THOMAS NIEWOHNER
United States
6th
CHRISTOPHER JONES (2)
United States
7th
HERMAN ABRAHAM
United States
8th
FREDRICK GASTON
United States
overall
1
United States
Masters 50 +
1
RANDY SWARTZ
United States
2
HERMAN ABRAHAM
United States
4th
KELVIN AKLES
United States
5th
DOUGLAS LARCOMB
United States
Men's Classic Physiqueclass A
1
Puerto Rico
2
United States
3
STEFAN RIVERA-CLACK
United States
4th
United States
5th
BRIAN SAN AGUSTIN
United States
6th
JONATHAN O'NEAL
United States
7th
OMAR RAMIREZ
United States
8th
LAWRENCE HAU
United States
9th
United States
10th
TONY HAAS
United States
11th
NATHAN CURTIS-WALKER
United States
12th
SYED BUKHARI
United States
13th
SAQUAN MITCHELL
United States
14th
JAVAN SHAW
United States
15th
NICHOLAS MUELLER
United States
class B
1
United States
2
United States
3
CARLOS CHAPA JR
United States
4th
United States
5th
ANTHONY CATAPANO
United States
6th
JOSE FEBRILLET
United States
7th
JUSTIN WHITE
United States
8th
United States
9th
United States
10th
JAY GOMES
United States
11th
DESIDERIO CARLO
United States
12th
United States
13th
United States
14th
ANDRE BUENO
United States
15th
MICHAEL OLIVETO
United States
class C
1
United States
2
United States
3
JONATHAN LINDEN
United States
4th
RYLON MCDUELL-BATISTE
United States
5th
FRANK MASCARO
United States
6th
ERIC DIFFENDERFER
United States
7th
OBERON WEAH
United States
8th
United States
9th
MARK CRUZ
United States
10th
United States
11th
DEREK HRINYA
United States
12th
United States
13th
United States
14th
JAMES TRIBBLE
United States
15th
KENNETH HOPSON
United States
overall
1
United States
Masters 35 +
1
JOSE FEBRILLET
United States
2
United States
3
ERIC DIFFENDERFER
United States
4th
United States
5th
United States
6th
United States
7th
TONY HAAS
United States
8th
CHRIS HAMILTON
United States
9th
KENNETH HOPSON
United States
10th
MICHAEL NICOLAS
United States
Masters 40 +
1
United States
2
United States
3
JOSEPH FARESE
United States
4th
LAWRENCE HAU
United States
5th
TONY HAAS
United States
6th
JODY CROUSE
United States
7th
JAMES TRIBBLE
United States
Masters 50 +
1
United States
2
GEOFF LANIER
United States
3
KYLE KROLL
United States
4th
Japan
5th
RON NOREMAN
United States
FemaleWomen’s Bikiniclass A
1
United States
2
United States
3
United States
4th
AMANDA GABLE
United States
5th
United States
6th
United States
7th
LAUREN STARACE
United States
8th
KENDRA SABA
United States
9th
AMBER WEEKS
United States
10th
United States
11th
United States
12th
JAIME LEE
United States
13th
CYNTHIA PINA
United States
14th
CARLA JIMENEZ
United States
15th
VICTORIA GEORGES
United States
class B
1
United States
2
United States
3
United States
4th
MONICA MEISLING
United States
5th
United States
6th
JACKI FRYE
United States
7th
KRYSTEN WONDRACK
United States
8th
RENEE HARSHEY
United States
9th
United States
10th
CAMILLE DAGORN
United States
11th
DIANA VOGEL
United States
12th
United States
13th
Dominican Republic
14th
VICTORIA ISNOR
United States
15th
DANIELLE MUSANTE
United States
class C
1
United States
2
United States
3
United States
4th
KELSEY HOWELL
United States
5th
United States
6th
United States
7th
United States
8th
United States
9th
NATALIA BARNAL
United States
10th
BRIANNA BURWELL
United States
11th
JACQUELINE SOLOMON
United States
12th
ASHLY PANNELL
United States
13th
United States
14th
United States
15th
TIFFANI MOORE
United States
class D
1
United States
2
United States
3
TAYLOR CHAMBERLAIN
United States
4th
PAIGE LILLY
United States
5th
unknown name
United States
6th
DANIELLE HAMPTON
United States
7th
RACHEL SCHEER
United States
8th
SAMANTHA AXON
United States
9th
DANIELLE EELLS
United States
10th
MARGARITA HAINES
United States
11th
United States
12th
FOLASHADE BOLARINWA
United States
13th
CAITLIN WALKER
United States
14th
JESSICA JOHN
United States
15th
United States
class E
1
United States
2
CHERLYN JARVIS
United States
3
United States
4th
SHAWNDRA CRAWFORD
United States
5th
ANA MORALES
United States
6th
VANESSA PORTER
United States
7th
LORENA PICHARDO
United States
8th
United States
9th
ANABELEN MACIAS
United States
10th
JANA REED
United States
11th
MEGAN BOUDREAU
United States
12th
SHANNON TRAVERS
United States
13th
SAMMY TRAYER
United States
14th
SARAH STULL
United States
15th
IRYNA DELAROSA
United States
class F
1
United States
2
United States
3
STEPHANIE FISHER
United States
4th
THALITA CARDOSO
United States
5th
MARISSA MYATT
United States
6th
JASMINE RAMIREZ
United States
7th
GENEA WALLER
United States
8th
CHRISTINA LEDO
United States
9th
LAURIE MALUEG
United States
10th
LINDI NUNZIATO
United States
11th
TAYLOR STEEN
United States
12th
ERICA MARTA
United States
13th
AMY DYKES
United States
14th
ELIZABETH HEATTER
United States
15th
United States
overall
1
United States
Masters 35 +class A
1
United States
2
ALISON PAGAN
United States
3
United States
4th
TRISH ALLEN
United States
5th
United States
6th
VICTORIA MIRANDA
United States
7th
ALLISON LERNER
United States
8th
CATALINA ZAMORA
United States
9th
JANAE MICHELE
United States
10th
South Africa
11th
United States
12th
NILA CASTRO
United States
13th
LISA BUTTS
United States
14th
DAWN RYAN
United States
15th
RACHEL DEMBY
United States
class B
1
United States
2
JACQUELINE SOLOMON
United States
3
HEIDI BUTLER
United States
4th
ASHLY PANNELL
United States
5th
United States
6th
United States
7th
United States
8th
ERICA MORIZIO
United States
9th
YESENIA LEMUS
United States
10th
Dominican Republic
11th
ALY PETERSON
United States
12th
MONIKA LOWE
United States
13th
YOLANDA MCCARTY
United States
14th
KELLY SCHRECK
United States
15th
JULIE SCHOOMAKER
United States
class C
1
United States
2
KATHERINE ADAMITIS
United States
3
ASHLEY MOSIER
United States
4th
MARGARITA HAINES
United States
5th
FOLASHADE BOLARINWA
United States
6th
JESSICA MAXON
United States
7th
United States
8th
KERRIE WILLIAMS
United States
9th
United States
10th
ALEXANDRA RICE
United States
11th
JOSIE LAMB
United States
12th
United States
13th
BERNICE PREK QUEZADA
United States
14th
BETH BUJARSKI
United States
class D
1
United States
2
United States
3
DENISSE TENORE
United States
4th
United States
5th
MEGAN BOUDREAU
United States
6th
ROSE MERRILL
United States
7th
VALERIA COTTONE
United States
8th
DENISE DONDEL
United States
9th
LISA KOOB CLYNE
United States
10th
KERRY CAGE
United States
11th
LEAH MAWDSLEY
United States
12th
United States
13th
CARMEN MARTINEZ
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
United States
2
ROSANA PHO
United States
3
South Africa
4th
United States
5th
NICOLE SCUDDER
United States
6th
United States
7th
CATALINA ZAMORA
United States
8th
JHOI MILLER
United States
9th
LISA BUTTS
United States
10th
JANICE SPENCER
United States
11th
ANNMARIE CLOUTIER
United States
12th
NATALIE ROWLEY
United States
class B
1
United States
2
KIMBERLY (KIM) SIKES
United States
3
ALY PETERSON
United States
4th
JULIE SCHOOMAKER
United States
5th
United States
6th
United States
7th
United States
8th
KATIE BARNETT
United States
9th
MONIKA LOWE
United States
10th
YOLANDA MCCARTY
United States
11th
ALISA CARR
United States
12th
PILAR SALINAS-BEDO
United States
class C
1
KATHERINE ADAMITIS
United States
2
KERRIE WILLIAMS
United States
3
LUCIA OWENS
United States
4th
DEBORAH LINDAHL
United States
5th
ALEXANDRA RICE
United States
6th
DENISE DONDEL
United States
7th
United States
8th
BETH BUJARSKI
United States
9th
MARIA RAGONE
United States
10th
MICHELLE BARNES
United States
11th
JENNIFER MYERS
United States
12th
MICHELLE BARNES
United States
13th
CARMEN MARTINEZ
United States
overall
1
United States
Masters 50 +
1
United States
2
JENNIFER MYERS
United States
3
PILAR SALINAS-BEDO
United States
4th
SHARON DAUGHERTY
United States
Women’s Figureclass A
1
FRANCESCA MUJICA
United States
2
AKIA JENKINS
United States
3
United States
4th
AMBER MILES
United States
5th
TIFFANY FAUST
United States
6th
CINDY GARRITY
United States
7th
JULIE (JUDI) BATAILLE
United States
8th
MILVA GALATI
United States
9th
CHRISTINA ROSA
United States
10th
ANDREA FINFRACK
United States
11th
DARLENE TRENT
United States
12th
PUMI CHAMPA
United States
13th
OLGA RIVERA
United States
14th
CHRISTINE CAMACHO
United States
15th
ANDREA (ANDI) LAMPART
United States
class B
1
United States
2
United States
3
United States
4th
United States
5th
United States
6th
ALEXIS KEISTER
United States
7th
United States
8th
EMILY INKELIS
United States
9th
United States
10th
ROSIMAR MELENDEZ
United States
11th
ISABELLE PFEIFLE
United States
12th
United States
13th
MEGAN REITH
United States
14th
United States
15th
United States
class C
1
HANNAH PETERSON
United States
2
SANDRA OQUENDO
United States
3
HOPE TRASK
United States
4th
United States
5th
KATHY KEMPER
United States
6th
RACHEL GENESKY
United States
7th
United States
8th
United States
9th
JESSICA SMITH-MCLEOD
United States
10th
DANIELLE BARBATO
United States
11th
ERIN ELLIOTT
United States
12th
JAZMIN TINEO
United States
13th
MICHELLE ANNE RUPPERT
United States
14th
SHELBY BOWLING
United States
15th
ALEJANDRA PALACIOS
United States
class D
1
KATERINA ANINAO
United States
2
DARCI SCHUMANN
United States
3
United States
4th
SAMANTHA CIRILLO
United States
5th
KRISTEN MARTIN
United States
6th
United States
7th
CRISTY ROSARIO
United States
8th
United States
9th
ESTHER KELLY
United States
10th
United States
11th
JOY DEMATAS
United States
12th
JILLIAN SULZER
United States
13th
KELLY GROSSMAN
United States
14th
United States
15th
United States
class E
1
United States
2
United States
3
JESSICA HUBBARD
Peru
4th
LYNN MOTTA
United States
5th
CHEPHIRAH BINNS
United States
6th
United States
7th
United States
8th
TANESHA WHITE
United States
9th
ALANNA BRADLEY
United States
10th
LEAH MAWDSLEY
United States
class F
1
United States
2
CARLY MURPHY
United States
3
United States
4th
HALI BARNETT
United States
5th
ELISE PRUCHA
United States
6th
ANGELINA HAMBER
United States
7th
United States
8th
APRIL HUFF
United States
9th
JOY NG
United States
10th
ANGELA MERCHANT
United States
11th
NATASHA CASTRO
United States
12th
United States
13th
United States
14th
DANA NICOLE MAURO
United States
15th
ROBYN SMITH
United States
overall
1
KATERINA ANINAO
United States
Masters 35 +class A
1
United States
2
DARLENE TRENT
United States
3
CINDY GARRITY
United States
4th
United States
5th
ROSIMAR MELENDEZ
United States
6th
United States
7th
CHRISTINA ROSA
United States
8th
YOLANDA KIRKSEY
United States
9th
United States
10th
PUMI CHAMPA
United States
11th
TRACY PRUITT
United States
12th
CHRISTINE CAMACHO
United States
13th
APRIL MONROE
United States
14th
KRISTIN NOBLETTE
United States
class B
1
SANDRA OQUENDO
United States
2
United States
3
United States
4th
JESSICA SMITH-MCLEOD
United States
5th
ERIN ELLIOTT
United States
6th
JEANNETTE MEDINA
United States
7th
MICHELLE ANNE RUPPERT
United States
8th
NICAURIS TORRES
United States
9th
United States
10th
LORI MORRIS
United States
11th
MONICA CARSON
United States
12th
United States
13th
DANA LYNN KAYE
United States
14th
JENNIFER NAGEL
United States
15th
DIXIE COOK
United States
class C
1
CRISTY ROSARIO
United States
2
United States
3
United States
4th
United States
5th
ANGELA NADINE CORBIN
United States
6th
SANDRA PEEBLES
United States
7th
TANESHA WHITE
United States
8th
LEAH MAWDSLEY
United States
9th
CHERYL CHECHEL
United States
10th
TORY MINEHAN
United States
11th
CHANDA AKLES
United States
class D
1
APRIL HUFF
United States
2
ELISE PRUCHA
United States
3
ANGELA MERCHANT
United States
4th
NATASHA CASTRO
United States
5th
United States
6th
United States
7th
TRACY FALKENTHAL
United States
8th
COURTNEY PEASE
United States
9th
LYNN MOTTA
United States
overall
1
SANDRA OQUENDO
United States
Masters 40 +class A
1
United States
2
DARLENE TRENT
United States
3
ROSIMAR MELENDEZ
United States
4th
CINDY GARRITY
United States
5th
MILVA GALATI
United States
6th
CHRISTINE CAMACHO
United States
7th
TRACY PRUITT
United States
8th
ISABELLE PFEIFLE
United States
9th
United States
10th
ANDREA (ANDI) LAMPART
United States
11th
APRIL MONROE
United States
12th
MONICA STEINER
United States
13th
United States
class B
1
United States
2
United States
3
MICHELLE NOLDER
United States
4th
ERIN ELLIOTT
United States
5th
United States
6th
ERIN THULL
United States
7th
LORI MORRIS
United States
8th
FAITH RASHID
United States
9th
ALEJANDRA PALACIOS
United States
10th
KRISTINE (KRIS) PITCHER
United States
11th
COLLEEN BANKSTON
United States
class C
1
SANDRA OQUENDO
United States
2
United States
3
United States
4th
LORI GAROFALO
United States
5th
JOY DEMATAS
United States
6th
ANGELA NADINE CORBIN
United States
7th
MARISA PECORARO
United States
8th
REBECCA GODWIN
United States
9th
TORY MINEHAN
United States
10th
KATHY BURKE
United States
class D
1
ELISE PRUCHA
United States
2
United States
3
JOY NG
United States
4th
ANGELA MERCHANT
United States
5th
TRACY FALKENTHAL
United States
6th
LYNN MOTTA
United States
7th
United States
8th
TATJANA MILINIC
United States
9th
CHERYL CHECHEL
United States
10th
MISTY DAVIS GUILIANI
United States
11th
BRENDA WOLFE-HANSON
United States
overall
1
SANDRA OQUENDO
United States
Masters 50 +class A
1
CINDY GARRITY
United States
2
MARIA SAGAR
United States
3
GLENDA BOZETT
United States
4th
FAITH RASHID
United States
5th
MONICA STEINER
United States
6th
United States
7th
United States
class B
1
TRACY FALKENTHAL
United States
2
KAREN ROBERTS
United States
3
CHRISTINE BERTINI
United States
4th
MISTY DAVIS GUILIANI
United States
5th
SUZANNE RENFORTH
United States
6th
COLLEEN BANKSTON
United States
overall
1
CINDY GARRITY
United States
Women’s Physiqueclass A
1
United States
2
MEREDITH NIXON
United States
3
United States
4th
HANNAH BRADEN
United States
5th
LUANN VAN AKIN-ARNDT
United States
6th
United States
7th
JANELLE GALLO-RIEGGER
United States
class B
1
JILL DIORIO
United States
2
HOPE TRASK
United States
3
United States
4th
United States
5th
AMY MORGANTI
United States
6th
United States
7th
KAYLA BOOKER
United States
class C
1
MESHELLEY WHITE
United States
2
SHONITA WADE
United States
3
United States
4th
ASHLEY STRAW
United States
5th
MARIA FATIMA VAGUEIRO
United States
6th
United States
7th
LISA FIGUCIA
United States
8th
DARLENE GULA
United States
9th
VERNESSA CRIVENS
United States
10th
MARNIE AZNAR
United States
class D
1
NICOLE GUTIERREZ
United States
2
United States
3
IDALIZ ALVAREZ
United States
4th
United States
5th
ANTOINETTE MOORE
United States
6th
BRANDY ROYBAL
United States
overall
1
NICOLE GUTIERREZ
United States
Masters 35 +class A
1
United States
2
JILL DIORIO
United States
3
United States
4th
United States
5th
United States
6th
LUANN VAN AKIN-ARNDT
United States
7th
JANELLE GALLO-RIEGGER
United States
8th
MEREDITH NIXON
United States
9th
United States
class B
1
MESHELLEY WHITE
United States
2
United States
3
ASHLEY STRAW
United States
4th
VERNESSA CRIVENS
United States
5th
United States
6th
United States
7th
MARNIE AZNAR
United States
8th
ANTOINETTE MOORE
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
MESHELLEY WHITE
United States
2
United States
3
LUANN VAN AKIN-ARNDT
United States
4th
United States
5th
United States
6th
United States
7th
VERNESSA CRIVENS
United States
8th
United States
9th
DARLENE PHIFER
United States
class B
1
United States
2
United States
3
United States
4th
LISA FIGUCIA
United States
5th
DARLENE GULA
United States
6th
United States
7th
KATHY BURKE
United States
8th
BRANDY ROYBAL
United States
9th
MARNIE AZNAR
United States
overall
1
MESHELLEY WHITE
United States
Masters 50 +
1
TRACY FALKENTHAL
United States
2
JILL FREW
United States
3
United States
4th
ELLEN BELLO
United States
5th
DARLENE PHIFER
United States
Women’s Fitnessclass A
1
United States
2
DANA HAY
United States
3
VICTORIA BROWN
United States
4th
United States
5th
TESS STUMPF
United States
6th
REBECCA AYALA HERNANDEZ
United States
class B
1
United States
2
United States
3
ASHLEY SMITH (1)
United States
4th
ASHLEY GUILES
United States
5th
KRISTI GRAINGER
United States
6th
JENESSA GOEMAN
United States
7th
United States
overall
1
United States