2019 NABBA World Championships, Belfast, Northern Ireland, United Kingdom 6/8

Gender Division Category RESULTS
MaleMen’s BodybuildingClass IV
1
DAVID DAHAN
France
3
LUKAS JILOVEC
Czech Republic
Class III
1
United Kingdom
2
CHRISTIAN MCALINDEN
Ireland
3
ANTHONY SAVVA
United Kingdom
4th
VINNY MCCORMICK
United Kingdom
Class II
1
DREW WALKER
United Kingdom
2
DAVID FARTEL
Slovakia
3
GERALD LOPEZ
France
4th
BRIAN WARD
United Kingdom
5th
United Kingdom
6th
ADAM ROMANEC
Slovakia
Class I
1
ALEXANDER MANAKOV
Russia
2
JIM GEORGIOU
United Kingdom
3
NICK WHITEHOUSE
United Kingdom
4th
KEVIN STUTZ
United Kingdom
5th
DARIUS MARTINKUS
Ireland
6th
DAN CLARKE
United Kingdom
overall
1
DAVID DAHAN
France
Masters 40 +
1
KYLE VAULS
United Kingdom
2
NIALL KINSELLA
Ireland
3
PAUL THOMPSON
United Kingdom
4th
BRIAN KEIGHERTY
Ireland
5th
JONATHAN GILLES
United Kingdom
6th
DARREN LYNAS
United Kingdom
Masters 50 +
1
BRENDAN SURGEONER
United Kingdom
2
ANDY JAMES
United Kingdom
3
HUGH ROSS
United States
4th
ZDENC BRAMS
Czech Republic
5th
TODD PAYETTE
Canada
6th
Switzerland
Classic Bodybuilding
1
Bulgaria
2
KARIM KADRI
France
3
GERHARD KRAWWER
Austria
4th
MICHAL VAJDA
Slovakia
5th
France
6th
MICHAL LUKAC
Slovakia
Men's Sports ShortsJuniors
1
ADAM HISLOP
United Kingdom
Masters 40 +
1
WESLEY MORGAN
Russia
2
BRYAN PARK
United Kingdom
3
PAUL JACKSON
United Kingdom
4th
RICK LEAN
United Kingdom
5th
ALESSANDRO MARTINI
Italy
1
MARCEL SUBA
Slovakia
2
JAMES PLAZA
United Kingdom
3
DEREK HEARNS
United Kingdom
4th
Poland
5th
MICHAEL GAGIC
Austria
6th
ROB BAKEWELL
United Kingdom
Pro Bodybuilding
1
DAVID DAHAN
France
2
STANISLAV CERMAN
Czech Republic
3
FABRICE RADKOWSK
France
4th
ALEXANDER MANAKOV
Russia
5th
OLZIRIO ANIBAL JUNIOR
Brazil
6th
DREW WALKER
United Kingdom
FemaleMiss Toned Figure
1
HAYLEY GUISELEY
United Kingdom
2
VICTORIA DALES
United Kingdom
3
ALEXANDRA RICHMOND
United Kingdom
4th
NATALIE TAYLOR
United Kingdom
5th
CARLY MAGILL
United Kingdom
6th
DAGMAR KUNOVA
Czech Republic
Miss Athletic Figure
1
ANNA CARLA CERON
Ireland
2
EMMA QUINN
United Kingdom
3
MOLLIE ISSACS
United Kingdom
4th
RITA WEISEROVA
Slovakia
5th
JANA KOLAROVA
Czech Republic
6th
JAQUELINE DE LA TORRE
Mexico
Miss Trained Figure
1
ILARIA ARMENI
United Kingdom
2
France
3
VALERIE JUNCA
France
4th
ULRIKE KARNER
Austria
5th
KATINKA STREIBER
Swaziland
6th
ANETA DEBIEC
Poland
Women’s FigurePro
1
EMMANUELLE EMILE
France
Women’s Physique
1
TRUDY FENECH
Australia
Women’s BikiniJuniors
1
VIKTORIA JEFANOVOVA
Slovenia
2
LINDA OBERHEBER
Austria
3
SHANIA MCNALLY
United Kingdom
4th
SINEAD KEETLEY
United Kingdom
5th
BETH HANSON
United Kingdom
1
ANNA MAYER
Austria
2
HANNAH MARIE MULVANEY
United Kingdom
3
CARMEN HAENGGI
Switzerland
4th
JENESSA PHILLIPS
United Kingdom
5th
ALYSHA JACOB
United Kingdom
6th
SEÁNA JENKINSON
Ireland
Masters 35 +
1
IVETA KARAJOSOVA
Slovakia
2
MICHELE DALY
United Kingdom
3
ANNA MARCHENKO
Austria
4th
DENISE O'DONOVAN
Ireland
5th
KIM CONSTABLE
United Kingdom