2019 NABBA Universe, Bedford, United Kingdom 11/2

Gender Division Category RESULTS
MaleMen’s BodybuildingClass IV
2
MICHAEL SCHNEIDER
Austria
3
Austria
4th
JORGE GARCIA (1)
Mexico
5th
CLIFF BENTON
United Kingdom
6th
EDUARDO CORONA
Mexico
Class III
1
IGNATEV EVGENII
Russia
2
BULMARO CALZADA CANDELARIA
Mexico
3
Austria
4th
SEBASTIAN FRIEDRICH
Germany
5th
JOSHUA KINSLEY-CLOUGH
United Kingdom
6th
ALESSANDRO INGRASSIA
Country unknown
Class II
1
JACK BROOKER
United Kingdom
2
MATTEO FONTANINI
Italy
3
GERALD LOPEZ
France
4th
PETER LAWSON
United Kingdom
5th
ROSS CORRY
United Kingdom
6th
ARKADIUSZ JOZEF (AREK ARNI) DEMIDOWICZ
Poland
Class I
1
DANIEL MCNAB
United Kingdom
2
JOHANNES LIEBERICH
Austria
3
GYM GEORGIOU
United Kingdom
4th
DAVE YOUNG
United Kingdom
5th
JAROMII PRASEK
Czech Republic
6th
ANDY SCOTT
United Kingdom
Juniors
1
DOMINIK KOPECNY
Czech Republic
2
MARKUS KRUISZ
Austria
3
BILLY HALEY
United Kingdom
4th
ADRIAN KOVATS
United Kingdom
Masters 40 +
2
DOMINIK SCHAUER
Malta
3
CHRISTIAN BOLGER
United Kingdom
4th
FITMEXX ROBERT SMUTNÝ
Czech Republic
5th
KYLE VAULS
United Kingdom
6th
MICHAL PUCEK
Slovakia
Masters 50 +
1
PAUL SUTTON
United Kingdom
2
New Zealand
3
ANDY JAMES
United Kingdom
4th
NIGEL GOUNDRY
United Kingdom
5th
NEIL CHAPMAN
United Kingdom
6th
BRENDAN SURGENOR
United Kingdom
overall
1
JACK BROOKER
United Kingdom
Pro
1
JOSH MALEY
United Kingdom
2
JACK BROOKER
United Kingdom
3
KARL UNKNOW
United Kingdom
4th
DANIEL MCNAB
United Kingdom
Classic Bodybuilding
1
TOMAS ONDIK
Slovakia
2
Austria
3
Bulgaria
4th
STEVEN TEMPLE
United Kingdom
5th
ONDŘEJ DIVIŠ
Czech Republic
6th
MATTHIAS LEITGEB
Austria
Men's Sports ShortsJuniors
1
ADAM HISLOP
United Kingdom
2
SAMUEL BARTON
United Kingdom
Masters 40 +
1
WESLEY MORGAN
United Kingdom
2
TOMAS STYBLO
Austria
3
BRYAN PARK
United Kingdom
4th
ADRIAN CRISTINACCE
United Kingdom
5th
PAUL JACKSON NEW
United Kingdom
6th
RICK LEAN
United Kingdom
1
REECE COOPER
United Kingdom
3
JAY PRYCE
United Kingdom
4th
JAMES PLAZA
United Kingdom
5th
MARCEL SUBA
Slovakia
6th
ADRIEN JOULIA
France
FemaleMiss Toned Figure
1
GABRIELA DEZAN
Brazil
Miss Athletic Figure
1
ANNA CARLA CERON
Ireland
2
UNKNOW NAME
United States
3
UNKNOW NAME
United States
4th
UNKNOW NAME
United States
5th
MOLLY ISAACS
United Kingdom
6th
AMY LOUISE
United Kingdom
Miss Trained Figure
1
ILARIA ARMENI
United Kingdom
2
UNKNOW NAME
United States
3
UNKNOW NAME
United States
4th
EMMA JONES
United Kingdom
Women’s BikiniMasters 35 +
1
IVETA KARAJOSOVA
Slovakia
2
DENISE O'DONOVAN
Ireland
3
MICHELE DALY
United Kingdom
4th
KIRSTY ALLEN
United Kingdom
5th
GEMMA MIRELLA PONCE SOLARES
Mexico
6th
GREER TULLY
United Kingdom
1
DOMINIKA BLONSKA
United Kingdom
2
ANNA MAYA
Austria
3
RITA WEISEROVA
Slovakia
4th
ALYSHA JACOB
United Kingdom
5th
CARYS WYN LLEWELYN
United Kingdom
6th
MITRA PISHYAREH
United Kingdom
Women's BodybuildingPro