2019 NPC North American Championships, Pittsburgh, Pennsylvania, United States 8/29

Gender Division Category Sub-Category RESULTS
MaleMen’s BodybuildingBantamweight
1
KEVIN BRADLEY
United States
2
United States
Lightweight
1
AHMAD MATOUR
United States
2
SANTOS RODRIGUEZ
United States
3
United States
4th
MOHAMMED RAJAB
United States
5th
United States
6th
MOHAMMED AL ZAHIR
United States
Welterweight
1
DAYRON DELGADO GONZALEZ
United States
2
SKIP SHIBATA
United States
3
United States
4th
MATT GOZDECKI
United States
5th
DANIEL HOFFMAN
United States
6th
ALLEN HORTON
United States
7th
STEVEN STARKS
United States
8th
AARON HARRIS
United States
9th
FAZAL ABBASS
United States
10th
KEVIN HARMON
United States
11th
GEORGE MAIORANO
United States
12th
HAZIM KHOSHNAW
Canada
13th
JAKE PLETZER
United States
14th
KEVIN SANCHEZ RIVERA
Puerto Rico
15th
MOHAMMED RAJAB
United States
Middleweight
1
United States
2
NATHAN GLASER
United States
3
CHAD MERCHANT
United States
4th
United States
5th
ROBERT ZAVALA
United States
6th
RUANO ESAU CASTRO
United States
7th
PAUL KANU
United States
8th
BRIAN DEGAGLIA
United States
9th
United States
10th
MARK ST ARNAUD
Canada
11th
United States
12th
ALDRIN AMOR
Canada
13th
DANIEL MALUBAG
United States
14th
QUENTIN PATTERSON
United States
15th
CHRISTOPHER CP LONDON
United States
Light-Heavyweight
1
United States
2
United States
3
United States
4th
United States
5th
PEDRO ENCIHOSA
United States
6th
United States
7th
GREG WAYNE
United States
8th
TIM ASTROLOGO
Canada
9th
United States
10th
LOGAN HOLMES
United States
11th
Germany
12th
WILLIAM (WILL) EATON
United States
13th
JIMMY SHAMAR LENE
United States
14th
United States
15th
BLAKE BROWNING
United States
Heavyweight
1
United States
2
MARTIN FITZWATER
United States
3
REAGAN KING
United States
4th
JASON LE MAY
United States
5th
United States
6th
United States
7th
WALTER DEBBS
United States
8th
United States
9th
United States
10th
PHILLIP BORDELON
United States
11th
TREY ADCOCK
United States
12th
EMANUELE MAZZOLA
United States
13th
JUSTIN METRANDO
United States
14th
MICHAEL VON RATZ
United States
15th
NATHANIEL BRAN
United States
Super-Heavyweight
1
United States
2
United States
3
Canada
4th
GARRETT MAY
United States
5th
United States
6th
United States
7th
IMMANUEL SARAIVA
United States
8th
DEREK WORTHY
United States
9th
LONNIE WESTRY
United States
10th
CHRISTOPHER DINARDI
United States
11th
CARLOS MONSALVEZ
United States
12th
DANIEL MURPHY
Canada
13th
United States
14th
STUART THOMPSON
United States
15th
ANTHONY BADARACCO
United States
overall
1
United States
Masters 35 +Bantamweight
1
United States
2
DANNY WELLS
United States
3
United States
Lightweight
1
United States
2
MOHAMMED RAJAB
United States
Welterweight
1
SKIP SHIBATA
United States
2
MIGUEL A DOMINGUEZ
United States
3
STEVEN STARKS
United States
4th
BRYAN HOLMES
United States
5th
KEVIN HARMON
United States
6th
United States
7th
ERICK RAMIREZ
United States
Middleweight
1
CHAD MERCHANT
United States
2
BRIAN DEGAGLIA
United States
3
MARK ST ARNAUD
Canada
4th
IVAN MERAZ
United States
5th
DANIEL MALUBAG
United States
6th
JOSE ABDIEL
United States
7th
LOUIE ASCIONE
United States
8th
Mexico
9th
ROBERT WALKER
United States
Light-Heavyweight
1
ANTHONY DELLAVENTURA
United States
2
SUSHANTH KRISHNAN
United States
3
ADAM STRACHMAN
United States
4th
United States
5th
AARON SILVA
United States
6th
EMMET BALLARD
United States
7th
JIMMY SHAMAR LENE
United States
8th
JOSHUA BROWN
United States
9th
CHAD MARTIN
United States
10th
CHRISTOPHER (CHRIS) FRASIER
United States
11th
TETUANUI JOANY
United States
12th
Trinidad and Tobago
13th
NATHAN NESTOR
United States
Heavyweight
1
United States
2
United States
3
PHILLIP BORDELON
United States
4th
MATTHEW LOWDEN
United States
5th
STEPHEN SPAULDING
United States
6th
SCOTT LIGHTFOOT
United States
7th
United States
8th
FARSHA JONES
United States
Super-Heavyweight
1
IMMANUEL SARAIVA
United States
2
JHOVANNY RODRIGUEZ
United States
3
JOEY MACON
United States
4th
STUART THOMPSON
United States
5th
ANTHONY BADARACCO
United States
6th
MIKE TAYLOR
United Kingdom
7th
CHRIS BARNS
United States
8th
BILLY BOSTON
United States
9th
RANDY MILLER
United States
10th
MARQUIS SPEIGHT
United States
11th
Canada
overall
1
IMMANUEL SARAIVA
United States
Masters 40 +Bantamweight
1
RAYMOND PECK
United States
2
United States
3
DANNY WELLS
United States
Lightweight
1
United States
2
PEDRO TORRES
United States
3
ROBERT LEE
United States
Welterweight
1
STEVEN STARKS
United States
2
KEVIN HARMON
United States
3
ERICK RAMIREZ
United States
Middleweight
1
BRIAN DEGAGLIA
United States
2
RUANO ESAU CASTRO
United States
3
MARK ST ARNAUD
Canada
4th
IVAN MERAZ
United States
5th
DANIEL MALUBAG
United States
6th
LOUIE ASCIONE
United States
7th
JOSE ABDIEL
United States
8th
United States
9th
DIVON SPEARS
United States
10th
SEAN PATTERSON
United States
11th
JOSEPH (JOEY) MOBAREKI
United States
12th
ROBERT WALKER
United States
Light-Heavyweight
1
ANTHONY DELLAVENTURA
United States
2
ALEJANDRO GUERRERO
United States
3
MICHAEL MITCHELL JR
United States
4th
VERNON APPLETON
United States
5th
ROBERT FARROW
United States
6th
JOHN PRICE
United States
7th
Trinidad and Tobago
8th
CRAIG TORRES
United States
9th
DERRICK WILLIAMS
United States
10th
IBRAHIM KLAIT
United States
11th
RONALD (RON) EMERY
United States
Heavyweight
1
JIMMY BRYAN
United States
3
MATTHEW LOWDEN
United States
4th
ENRIQUE GONZALEZ
United States
5th
SCOTT LIGHTFOOT
United States
6th
MARCUS ROBINSIN
United States
8th
United States
9th
FARSHA JONES
United States
10th
JOHN PITSCH III
United States
11th
MIKE MCDERMOTT
United States
12th
RODRIGO CASTILLO ORTIZ
United States
13th
JEREMY GALLOWAY
United States
Super-Heavyweight
1
JHOVANNY RODRIGUEZ
United States
2
JOEY MACON
United States
3
STUART THOMPSON
United States
4th
ANTHONY BADARACCO
United States
5th
MIKE TAYLOR
United Kingdom
6th
SCOTT HUGHES
United States
7th
CHRIS BARNS
United States
8th
BILLY BOSTON
United States
9th
CHARLES PALLATERI
United States
10th
Canada
11th
ADAM WEIDEL
United States
overall
1
ANTHONY DELLAVENTURA
United States
Masters 50 +Bantamweight
1
RAYMOND PECK
United States
2
DANNY WELLS
United States
3
DAVID (DAVE) MCINTYRE
United States
Lightweight
1
GEORGE HEARD
United States
2
United States
3
KEITH ANGLES
United States
4th
ROBERT LEE
United States
Welterweight
1
RACHID SOUKI
United States
2
GEORGE MAIORANO
United States
3
PATRICK MARCANIO
United States
Middleweight
1
CHRIS KIEFEKER
United States
2
JAMES REINHART
United States
Light-Heavyweight
1
GATOR GATES
United States
2
DONNIE WHETSTONE
United States
3
OSIRIS WA
United States
4th
ROBERT FARROW
United States
5th
BRIAN HIETT
United States
6th
FRANK FERRARE
United States
7th
SOMPO BUTAMA
United States
8th
TODD BUCHANAN
United States
9th
WILLIAM COUDRIET
United States
10th
IBRAHIM KLAIT
United States
11th
JOHN TSEMBERIDES
United States
12th
COMPTON AUSTIN
Canada
13th
RONALD (RON) EMERY
United States
14th
JOSE ALMEIDA
United States
Heavyweight
2
SEAN COOK
United States
3
JOHN KING
United States
4th
JOHN XUEREB
Canada
5th
SIMON MORGAN
United States
6th
HARRY JOHNSON
United States
Super-Heavyweight
1
United States
2
BOBBY MULNIX
United States
3
KEVYN WARREN
United States
4th
LEWIS ARENDALL
United States
5th
United States
overall
1
GATOR GATES
United States
Masters 60 +Lightweight
1
KEITH ANGLES
United States
2
JULIO ANTA
United States
3
DAVID (DAVE) MCINTYRE
United States
Middleweight
1
KEITH GRIESER
United States
2
DERRICK MACKIE
United States
3
JAMES REINHART
United States
4th
PETE LINTON
United States
5th
STANLEY BISHOP
United States
6th
LARRY DAVIS
United States
7th
ROBERT MALLER
United States
8th
FRANK CASTELLUCCIO
United States
9th
JOSEPH (JOE) DASTOLFO
United States
10th
MARK OYMAIAN
United States
11th
JOHN R. FULLER
United States
Light-Heavyweight
1
United States
2
ROGER PUFFER
United States
3
GREGORY BUDDE
United States
4th
RICHARD (RICK) SCOTT (USA)
United States
5th
United States
6th
RONALD CETOVICK
United States
7th
RAYMOND PATALANO
United States
8th
CARL NAZARIAN
United States
Heavyweight
1
SHAWN HOMANS
United States
2
KEVYN WARREN
United States
3
KAMUELA T. CHUN
United States
Masters 70 +
1
HARVEY SHAPAN
United States
2
FRANK FERRY
United States
Men's Physiqueclass A
1
DANIEL GUZMAN
United States
2
WESLEY BUSHNELL
United States
3
United States
4th
FRANCISCO RODRIGUEZ (California)
United States
5th
KENNETH RUSSELL
United States
6th
United States
7th
OSCAR MENJIVAR
United States
8th
JERICK COOPER
United States
9th
CHARMOND MAGEE
United States
10th
RICARDO TORRES
United States
11th
JEFF FERRARA
Canada
12th
CEDRICK MCNEILL
United States
13th
DERRICK FELTON
United States
14th
YASER TAKAJI
United States
15th
MURTADHA AL MADAN
United States
class B
1
United States
2
GARY CHANEY
United States
3
United States
4th
CEDRIC MULLER
United States
5th
STEVEN PASCAL
United States
6th
United States
7th
United States
8th
JONAS JAMENA
United States
9th
United States
10th
MOUD ALI
United States
11th
RODERICK HARRIS
United States
12th
CALEB KENNEDY
United States
13th
ARIUS NORRIS
United States
14th
BRANDON ENDY
United States
15th
LANCE ANTONIO
United States
class C
1
United States
2
United States
3
United States
4th
VICTOR GONZALEZ
United States
5th
ROLAND JOHNSON
United States
6th
United States
7th
RYAN DOLL
United States
8th
JEREMY DAVIDSON
United States
9th
JON BALLARD
United States
11th
JESUS ROHENA
United States
12th
United States
13th
JAY CADENA
United States
14th
VINNY VAN GOETHEM
United States
15th
SAFIN BOULAND
United States
class D
1
LYNDON JOHNSON JR.
United States
2
AVERY SAUNDERS
United States
3
United States
4th
Mexico
5th
CHRISON LEWIS
United States
6th
ADRIAN TELLADO
United States
7th
ANTWOINE POWERS
United States
8th
MATTHEW GELIA
United States
9th
BRIAN LUANGRAJ
United States
10th
STEVEN GUERRIER
United States
11th
DEREK PRISTOU
United States
12th
DJUAN MEANS
United States
13th
JALEEL BATTLES
United States
14th
RICHARD BRUNO
United States
15th
GEORGE SELLMAN
United States
class E
1
United States
2
QUINCY JORDAN
United States
3
United States
4th
WILLIAM WALKER
United States
5th
BENJAMIN EDU
Canada
6th
DEXTER PELKEY
Canada
7th
United States
8th
United States
10th
ALLEN VANDERHORST
United States
class F
1
TRAVIS CLEVELAND
United States
2
FRANTZ MONDESIR
United States
3
KENNETH GILES
United States
4th
KEAN MCGEE
United States
5th
United States
6th
JAMES PERRY
United States
7th
MARK OMEZI
United States
8th
DEANDRE BOOKER
United States
9th
MAXIMILLANO CUELLAR SANCHEZ
United States
10th
WILLIAM ELLIS
United States
11th
JADEN FLYNN
United States
12th
HAIDER SULTAN
United States
13th
CORDELL WADDEY
United States
14th
CHRIS JULO
United States
15th
United States
class G
1
United States
2
IRVING STEELE
United States
3
ALEX BRUNET
Canada
4th
JAN LANIER
United States
5th
VICTOR AGUERO
United States
6th
ZACHARY JACKSON
United States
7th
JAMAL GIDDENS
United States
8th
GARY ROLLINS
United States
9th
NATHANIEL HOLYFIELD
United States
10th
MICHAEL GREEN
United States
11th
ALEX VAN GARDEREN
United States
12th
ELIJAH BUIE
United States
13th
ERIC WELCH
United States
14th
REGGIE VANDUREN
United States
15th
CALVIN LASHLEY
United States
class H
1
United States
2
United States
3
TAYLOR DEESE
United States
4th
United States
5th
United States
6th
QUINTON FOSTER
United States
7th
EVAN WELLS
United States
8th
WILLIAM WADE
United States
9th
SEAN FERGUSON
United States
10th
DOUGLAS STEWART JR
United States
11th
TIMOTHY WILKES
United States
12th
BRIAN WHEELESS
United States
13th
JOSEPH FRANCO
United States
14th
United States
15th
COREY KELLY
United States
overall
1
United States
Masters 35 +class A
1
United States
2
DERRICK FELTON
United States
3
United States
4th
ANDRAE ALEXANDER
United States
5th
FRANKLIN (FRANK) BUGNER
United States
6th
Canada
7th
JUN ARRIOLA
United States
8th
WOODY BERNARDO
United States
9th
TRAVON JACKSON
United States
10th
MATTHEW (MATT) SMITH
Canada
11th
HILDEBRANDO GABRIE RUIZ SOMOHANO
United States
12th
OMAR DAVILA
United States
13th
NICK GIACARA
United States
class B
1
ARTHUR BRAZAO
United States
2
JEREMY DAVIDSON
United States
3
RICHARD SPARKS
United States
4th
JAMES KINTHISENE
United States
5th
ARTURO URGELLES
United States
6th
WIL PROCTOR
United States
class C
1
United States
2
DARUS ESTES
United States
3
ROLAND JOHNSON
United States
4th
JESUS ROHENA
United States
5th
United States
6th
EDU CUERO
United States
7th
DON PHILLIPS
United States
8th
MCKENNETH WOODBERRY
United States
9th
KENYARDA PATTERSON
United States
10th
JAMES KELLY
United States
11th
JAY WESSON
United States
12th
STAN WILLIAMS JR.
United States
class D
1
DERICK GRAMLING
United States
2
QUINCY JORDAN
United States
3
United States
4th
DJUAN MEANS
United States
5th
United States
7th
HAROLD MURDOCK
United States
8th
United States
9th
GRAYLING GRIFFIN
United States
10th
DARREN CONNER
United States
11th
JOEY GARCIA
United States
12th
OLIVER WILLEMS
United States
class E
1
United States
2
United States
3
United States
4th
Jamaica
5th
MARK OMEZI
United States
6th
CHRIS JULO
United States
7th
MICHAEL GREEN
United States
8th
United States
9th
MARCUS PAYNE
United States
10th
PATRICK HERTEL
United States
11th
MAURICE IRVIN
United States
12th
CHRIS WRIGHT
United States
13th
ISRAEL SANTIESTEBAN-BARRIENTOS
United States
14th
TIMOTHY SINGLETON
United States
15th
BRANDON POLK
United States
class F
1
VICTOR AGUERO
United States
2
WILLIAM WADE
United States
3
DOUGLAS STEWART JR
United States
4th
TJ WALTER
United States
5th
BRIAN WHEELESS
United States
6th
JOSEPH FRANCO
United States
7th
ISIDRO PAYAN
United States
8th
United States
9th
United States
10th
CHAD WAYNER
United States
11th
ANGELO RANDERSON
United States
12th
JESSE LINEBERGER
United States
13th
JUSTIN EDWARDS
United States
14th
RHETT CLONINGER
United States
15th
MICHAEL MILLER
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
United States
2
Canada
4th
PEDRO TORRES
United States
5th
FRANCISCO CANDELARIA
United States
6th
JUN ARRIOLA
United States
7th
SHANNON BAVOS
United States
8th
HILDEBRANDO GABRIE RUIZ SOMOHANO
United States
9th
KEVIN CRAWLEY
United States
10th
DAM NGUYEN
United States
11th
MATTHEW (MATT) SMITH
Canada
12th
RAY BESSETTE
United States
13th
LEONARDO (LEO) PADUA
United States
14th
OMAR DAVILA
United States
15th
ROBERT WALKER
United States
class B
1
MICHAEL WELLS
United States
2
PETER HAUGABOOK
United States
3
JOROMONO MARTIN
United States
4th
ARTURO RAMOS
United States
5th
United States
6th
NAKIA GRIMES
United States
7th
PAUL STEWART
United Kingdom
class C
1
United States
2
United States
3
JALEEL BATTLES
United States
4th
MCKENNETH WOODBERRY
United States
5th
RICHARD YOUNG
United States
6th
OMAR OVERTURF
United States
7th
KENYARDA PATTERSON
United States
8th
STAN WILLIAMS JR.
United States
9th
PATRICK HOWARD
United States
class D
2
CLAYTON LYNDSEY
United States
3
OLIVER WILLEMS
United States
4th
JOEY GARCIA
United States
5th
CALVIN MASTERS
United States
6th
DARRELL CONNER
United States
class E
1
United States
2
MICHAEL GREEN
United States
3
JOSEPH JUSTICE
United States
4th
JONATHAN COLEMAN
United States
5th
IGOR SCHIRSKIY
United States
6th
KEVIN KING
United States
7th
MAURICE IRVIN
United States
8th
PHILLIP REED
United States
9th
JOSE GUTIERREZ
United States
10th
LAMONT RUSH JR
United States
11th
CHARLESWORTH NELSON
United States
12th
MARK LANCASTER
United States
13th
THOMAS ZWAWA
United States
14th
ROMAN INOCHOVSKY
United States
15th
TERRY PRATT
United States
class F
1
VICTOR AGUERO
United States
2
United States
3
WILL DORSEY
United States
4th
United States
5th
JESSE LINEBERGER
United States
6th
STERLING SKIPPER
United States
7th
MICHAEL MILLER
United States
8th
CHRISTOPHER ALLEN
United States
9th
WILLIE YOUNG
United States
overall
1
United States
Masters 45 +class A
1
COSIMO MARTURANO
United States
2
DAM NGUYEN
United States
3
KEVIN CRAWLEY
United States
4th
LEONARDO (LEO) PADUA
United States
5th
DOUGLAS HENAO
United States
6th
MICHAEL WATTS
United States
7th
ROBERT WALKER
United States
8th
RAY BESSETTE
United States
class B
1
United States
2
PAUL STEWART
United Kingdom
3
TERRY YOUNG
United States
class C
2
CLAYTON LYNDSEY
United States
3
OMAR OVERTURF
United States
4th
OLIVER WILLEMS
United States
5th
JOEY GARCIA
United States
6th
PATRICK HOWARD
United States
7th
CALVIN MASTERS
United States
8th
JASON VERBUS
United States
class D
1
MICHAEL GREEN
United States
2
KEVIN KING
United States
3
JESSE LINEBERGER
United States
4th
JOSE GUTIERREZ
United States
5th
REGGIE VANDUREN
United States
6th
MARK LANCASTER
United States
7th
STERLING SKIPPER
United States
8th
MIKE POLLARD
United States
9th
ROBERT PAULSON JR
United States
10th
THOMAS ZWAWA
United States
11th
VINCENT TUSHIS
United States
12th
MARK LAWSON
United States
13th
ROMAN INOCHOVSKY
United States
14th
TODD ROBINSON
United States
15th
WILL HORTON
United States
overall
1
MICHAEL GREEN
United States
Masters 50 +class A
1
COSIMO MARTURANO
United States
2
SAM DAHLIG
United States
3
RAY BESSETTE
United States
class B
1
WAYNE BULLOCK
United States
2
TERRY YOUNG
United States
3
FELIX MALAVE
United States
class C
1
RICHARD YOUNG
United States
2
ALEX AGUILAR
United States
3
PATRICK HOWARD
United States
class D
1
TYRONE BURROUGHS
United States
2
JAMES MACLEAN
Canada
3
THOMAS ZWAWA
United States
4th
KENNETH DEMARCO
United States
5th
MARK LAWSON
United States
6th
ROMAN INOCHOVSKY
United States
7th
VINCENT TUSHIS
United States
8th
TODD ROBINSON
United States
9th
DENNIS MURPHY
United States
10th
JOEY SILVA
United States
11th
ROBERT CASCIO
United States
12th
MARK SENKO
United States
13th
WILL HORTON
United States
14th
TREVOR FOREMAN
Canada
overall
1
TYRONE BURROUGHS
United States
Masters 55 +class A
1
WAYNE BULLOCK
United States
2
SAMUEL DAHILIG
United States
3
MICHAEL WATTS
United States
4th
RAY BESSETTE
United States
5th
JAMES REINHART
United States
class B
1
FLOYD WILLIAMS
United States
2
VINCENT TUSHIS
United States
3
DENNIS MURPHY
United States
4th
ALEX AGUILAR
United States
5th
PETER PANELLI
United States
6th
GREG MILANO
United States
7th
JOEY SILVA
United States
8th
STEVE OSTRANDER
United States
9th
JEFFREY MURRAY
United States
10th
TREVOR FOREMAN
Canada
overall
1
WAYNE BULLOCK
United States
Masters 60 +class A
1
RONALD CETOVICK
United States
2
JAMES REINHART
United States
3
LARRY DAVIS
United States
4th
CALVIN LEWIS
United States
5th
JOHN R. FULLER
United States
6th
JULIO ANTA
United States
class B
1
OTIS RAGSDALE
United States
2
ROGER PUFFER
United States
3
KAMUELA T. CHUN
United States
4th
GERRY HERRMANN
United States
overall
1
OTIS RAGSDALE
United States
Men's Classic Physiqueclass A
1
JOHN LE
Canada
2
United States
3
DAYRON DELGADO GONZALEZ
United States
4th
ALIRIO PARDO ESTRADA
United States
5th
JEWRAD SMITH
United States
6th
United States
7th
RUANO ESAU CASTRO
United States
8th
ANTONIO DIAZ (USA)
United States
9th
JARED KEYS
United States
10th
JORDAN MOORE
United States
11th
STEPHEN HOLT
United States
12th
JONATHAN (JON) TEMPLE
United States
13th
unknown name
United States
14th
DANIEL HOFFMAN
United States
15th
QUENTIN PATTERSON
United States
class B
1
United States
2
United States
3
PAUL KANU
United States
4th
MICHAEL GASAWAY
United States
5th
United States
6th
RANDY MADSEN
Canada
7th
BRYCE EBERT
United States
8th
Russia
9th
STEVEN COCHRAN
United States
10th
BEN POLLACK
United States
11th
TORRIAN CRAYTON
United States
12th
Jamaica
13th
DWAYNE COULTER
United States
14th
TRAVIS ROBINSON
United States
15th
RODDERICK JACKSON
United States
class C
1
TARAN MEZA-ULP
United States
2
ZACHARY JACKSON
United States
3
United States
4th
RICHARD ACHEAMPONG
United States
5th
United States
6th
United States
7th
DAMIANO MAVILIA
United States
8th
MOSTAFA ELBAKKEUCHO
United States
9th
COLE BARTON
United States
10th
TIMOTHY WRIGHT
United States
11th
ALEX VAN GARDEREN
United States
12th
CURTIS DELONG
Canada
13th
JEKIEL BISHOP
United States
14th
ROBERT HOOGERVORST
United States
15th
OGE OKOH
United States
class D
1
BRADY BARNES
United States
2
RICK VAN GROUW
United States
3
AUSTIN BURGE
United States
4th
United States
5th
United States
6th
MICHAEL (MIKE) SYMKOVIAK
United States
7th
United States
8th
JAMES BALL
United States
9th
KORBIE NITIFORO
United States
10th
WILLIAM WADE
United States
11th
JUSTIN HUTCHINS
United States
12th
United States
14th
LAWRENCE CZERPAK
United States
15th
United States
overall
1
JOHN LE
Canada
Masters 35 +class A
1
MIGUEL A DOMINGUEZ
United States
2
Canada
3
JOSE ABDIEL
United States
4th
IVAN MERAZ
United States
5th
JOHNNIE BROWN
United States
6th
PEDRO TORRES
United States
7th
HAMID NOOROUZI
Canada
8th
RODNEY TUCKER
United States
9th
BRYAN HOLMES
United States
10th
ERICK RAMIREZ
United States
11th
MOHAMMED RAJAB
United States
class B
1
United States
2
RODDERICK JACKSON
United States
3
ANDREW GARCIA
United States
4th
LOGAN BARNHART
United States
5th
United States
6th
JUSTIN QUAGLIANI
United States
7th
BRETT TREVINO
United States
8th
TETUANUI JOANY
United States
9th
JASON MCGEE
United States
10th
JUSTIN LUND
United States
11th
CHRISTOPHER (CHRIS) FRASIER
United States
12th
United States
13th
ANTHONY DARRISON
United States
14th
TAREK HASSANIN
United States
15th
ORLANDO ALLEN
United States
class C
1
United States
2
United States
3
MICHAEL (MIKE) SYMKOVIAK
United States
4th
ABDUL GIBBS
United States
5th
JERMAINE POWELL
United States
6th
JERRON MCCALLUM
United States
7th
TIMOTHY WRIGHT
United States
8th
WILLIAM WADE
United States
9th
CHRIS WRIGHT
United States
10th
JESSE NORRIS
United States
11th
HUGO SILVA
United States
13th
United States
14th
MARCUS PAYNE
United States
15th
CIPRIAN GROSU
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
RUANO ESAU CASTRO
United States
2
Canada
3
JOSE ABDIEL
United States
4th
United States
5th
IVAN MERAZ
United States
6th
ALONZO BROWN
United States
7th
RAY ADONAY
United States
8th
PEDRO TORRES
United States
9th
HAMID NOOROUZI
Canada
10th
RACHID SOUKI
United States
11th
RODNEY TUCKER
United States
12th
DOUGLAS HENAO
United States
13th
ERICK RAMIREZ
United States
class B
1
United States
2
GINO GIAMMARCO
United States
3
JUSTIN LUND
United States
4th
United States
5th
TAREK HASSANIN
United States
6th
JEFF BROUGHTON
Canada
7th
ORLANDO ALLEN
United States
8th
JOHN A ARROYAVE
United States
9th
SEAN ADAMS
United States
10th
DIVON SPEARS
United States
11th
HARDEEP RAI
United States
12th
LUCIANO B. DE OLIVEIRA
United States
13th
RICHARD SCHOENBERGER
United States
14th
THURMAN LOFTON
United States
15th
JEFFREY BRUTON
United States
class C
1
United States
2
United States
3
ABDUL GIBBS
United States
4th
MOUSTAFA EL BAKKOUCHI
France
5th
HUGO SILVA
United States
6th
KORBIE NITIFORO
United States
8th
JOSEPH JUSTICE
United States
9th
ALLEN DUNN
United States
10th
MILTON (MILT) RAMIREZ
United States
11th
United States
12th
SHANE WALLER
United States
13th
LAWRENCE CZERPAK
United States
14th
ROBERT CASCIO
United States
15th
MIKE POLLARD
United States
overall
1
RUANO ESAU CASTRO
United States
Masters 50 +class A
1
JOHNNY RAY SPEIGHT
United States
2
RAY ADONAY
United States
3
GEORGE HEARD
United States
4th
RACHID SOUKI
United States
5th
United States
6th
MICHAEL GARDNER
United States
7th
ANTHONY MANNINO
United States
class B
1
JEFF BROUGHTON
Canada
2
CHRIS KLEFEKER
United States
3
ANTHONY ELIOPULOS
United States
4th
ALEX AGUILAR
United States
5th
JEFFREY BRUTON
United States
6th
JAMES REINHART
United States
class C
1
VICTOR OLIVER
United States
2
ALLEN DUNN
United States
3
JAMES MACLEAN
Canada
4th
IBRAHIM KLAIT
United States
5th
ROBERT CASCIO
United States
6th
United States
7th
LEWIS ARENDALL
United States
8th
United States
overall
1
VICTOR OLIVER
United States
Masters 60 +class A
1
KEITH GRIESER
United States
2
GREGORY BUDDE
United States
3
RONALD CETOVICK
United States
4th
JAMES REINHART
United States
5th
ROBERT MALLER
United States
6th
LARRY DAVIS
United States
7th
JULIO ANTA
United States
8th
MICHAEL GARDNER
United States
9th
JOHN R. FULLER
United States
10th
ROBERT (BOB) REINER
United States
class B
1
United States
2
GLENN WILKINS
Canada
3
KAMUELA T. CHUN
United States
4th
ROGER PUFFER
United States
5th
United States
6th
RAYMOND PATALANO
United States
7th
CARL NAZARIAN
United States
8th
LAZARO DIAZ
United States
overall
1
United States
FemaleWomen’s Bikiniclass A
1
United States
2
NORMA JEANE WATKINS
United States
3
United States
4th
STEPHANIE ANDRADE
Mexico
5th
ERIKA PAULINA PEREZ ALDANA
Mexico
6th
JUSTINE BOUCHARD
Canada
7th
ANDREA GOPFFARTH
United States
8th
ABBY CANTU
United States
9th
United States
10th
CORINTHEA HARRIS
United States
11th
YAMATO NISHINO
United States
12th
STEFANY TATARIS
United States
13th
United States
14th
Brazil
15th
United States
class B
1
United States
2
KERIGAN PIKE
United States
3
J MARCELA MORENO R
Mexico
4th
BITA DAVANI
United States
5th
United States
6th
ARACELI VELAZQUEZ
United States
7th
JESSICA WHITMAN
United States
8th
SHERICKA BRANTLEY
United States
9th
RUTH MONTES
United States
10th
SIMI EASON
United States
11th
PAIGE WISE
United States
12th
RUBY GRACE
United States
13th
PAMELA HYSINGER
United States
14th
United States
15th
RACHAEL NESTOR
United States
class C
1
United States
2
MARIA HEEG
United States
3
United States
4th
DULCE CRISTAL LOPEZ CASTELLANOS
Mexico
5th
ANGELINA LOVALENTE
United States
6th
SABLE HODSON
United States
7th
AMBER ASHBAUGH
United States
8th
TRISHA GREEN
United States
9th
United States
10th
KAYLEE SCHWECHHEIMER
United States
11th
KRISTINA ANN (KRISTY) KEPPEL
United States
12th
United States
13th
MIA SAMUELS-MENJIVAR
United States
14th
CAROLINA DOMINGUEZ
United States
15th
JONESSA JACKSON
United States
class D
1
JORDAN WONDERGEM
United States
2
AUBRIANA DAVIS
United States
4th
United States
5th
JOIE RIZZO
United States
6th
United States
7th
SARAH PROCHAZKA
United States
8th
ALEXANDRA VATTHAUER
United States
9th
TAYLOR ASHE
United States
10th
United States
12th
ANNELYN VEAL
United States
13th
EMILY HARRIS
United States
14th
JULIA PRESLEY
United States
15th
United States
class E
1
United States
2
BRANDI LEWIS-REED
United States
3
Brazil
4th
AUBRI GOUDY
United States
5th
JULIE SATTERFIELD
United States
6th
AMANDA MCCROSKEY
United States
7th
KATHERINE GORSKI
United States
8th
SYDNI LAMBIE
United States
9th
KRISTINA BARNES
United States
10th
MARISA ALE
United States
11th
ELIZABETH MORGAN
United States
12th
United States
13th
United States
14th
United States
15th
KATHERINE YOHNKE
United States
class F
1
SHARON HALPIN
United States
2
JORDANA DE LEON
Canada
3
NATASHIA COWIE
United States
4th
JENNIFER NOWICKI
United States
5th
KASIE LITWAK
United States
6th
DENISSE DELGADILLO
United States
7th
LAUREN MONTGOMERY
United States
8th
KATHY SEITZ
United States
9th
United States
10th
AUBREY HEFFLEY
United States
11th
ALECIA VERRONE
United States
12th
JONELLE WARNER
United States
13th
DEANA TOUSSI
United States
14th
United States
15th
French Polynesia
class G
1
MESHAYA KEATON
United States
2
KEELY BAUER
United States
3
United States
4th
ALEXANDRIA HAMBERG
United States
5th
SAMANTHA ROGERS
United States
6th
BRITTANY DARBY
United States
7th
JESSICA MCKENZIE
United States
8th
ALISON WETZEL
United States
9th
JOSEFINE HOLMBERG
United States
10th
United States
11th
NOELLE AGNEW
United States
12th
FAREN A. CAMPBELL
United States
13th
United States
14th
CATHERINE DIAZ
United States
15th
Canada
class H
1
KIMBERLY SERMENO
United States
2
STEPHANIE WILLIAMS
United States
3
CHELSEA STONESTREET
United States
4th
ANIA STOZEK
United States
5th
United States
6th
LAUREN POLIDORO
United States
7th
United States
8th
AMBER FOSTER
United States
9th
United States
10th
ARIANNA JOHNSTON
United States
11th
United States
12th
United States
13th
LEAH WALTER
United States
14th
SARAH DEPA
United States
15th
BROOKE CALDWELL
United States
overall
1
United States
Masters 35 +class A
1
United States
2
United States
3
United States
4th
MEI LONG
United States
5th
MARISSA RODRIGUEZ
Canada
6th
TONI BELANGER
United States
7th
ANAMIRIAM ARROYO
United States
8th
BRANDY ROBINSON
United States
9th
SARAH ROSSO BERT
United States
10th
VALENCIA SUPRICE
United States
11th
CARRIE MONTES
United States
12th
JENNIFER STAR DOS SANTOS
United States
class B
1
United States
2
DULCE CRISTAL LOPEZ CASTELLANOS
Mexico
3
J MARCELA MORENO R
Mexico
4th
KRISTINA ANN (KRISTY) KEPPEL
United States
5th
RUTH MONTES
United States
6th
AMY LI
United States
7th
PAMELA HYSINGER
United States
8th
KIMBERLY (KIM) SIKES
United States
9th
ANGELA TURNER
United States
10th
SHEM YOUNG
United States
11th
MYEL ALFRED
United States
12th
Colombia
13th
SANDRA VALDEZ
United States
14th
BARBARA DELESANTRO
United States
15th
RUBY GRACE DEL PILAR
United States
class C
1
MARIA HEEG
United States
2
AMBER ASHBAUGH
United States
3
United Kingdom
4th
CHRISTINA BROOKS
United States
5th
AMBER KUNSHEL
United States
6th
JAMIE STERLING
United States
7th
ASHLEE WHEELWRIGHT
United States
8th
ROSETTE FERNANDEZ
United States
9th
LEIDYS PINZON
United States
10th
Mexico
11th
United States
12th
TAVIA BERNHARDT
United States
13th
JALEIDA COSME
United States
14th
YAMILEY GEDEON
United States
15th
MARISA KOOIMA
United States
class D
1
Brazil
2
United States
3
JENNIFER NOWICKI
United States
4th
United States
5th
APPHIA TAYLOR
United States
6th
JADE ROOT
United States
7th
United States
8th
DANA MURRAY
United States
9th
HOLLY WEBB
United States
10th
JENNA SERAFY
United States
11th
ROSE MERRILL
United States
12th
United States
13th
United States
14th
United States
15th
United States
class E
1
MESHAYA KEATON
United States
2
Canada
3
KRISTIN LARSEN
United States
4th
DAYNA TAPPAN
United States
5th
STACIE WILKINSON
United States
6th
KATE ORARA
United States
7th
United States
8th
ASHLEY JANE EARL
Canada
9th
DESERI BARRON
United States
10th
CASEY BURKS
United States
11th
ABBY MCGUIRE
United States
12th
KRISTIN VITOUS
United States
13th
RASHIDA GATES
United States
14th
KATE CAUGHLIN
Canada
15th
United States
class F
1
KIMBERLY SERMENO
United States
2
HANNA TEODOROVYCH
Canada
3
NIKKI LOGAN
United States
4th
LINDSEY STRANGE
United States
5th
ANDREA MORGAN
Canada
6th
United States
7th
CRYSTAL MOLEN
United States
8th
SHANNON SHOWALTER
United States
9th
AMY EHINGER
United States
10th
RANATA POTTARD
United States
11th
United States
12th
SYREETA BEADS
United States
13th
United States
14th
AMY SPATZER
United States
15th
ALYSHA SMITH
United States
Masters 40 +class A
1
United States
2
BEATRIZ ROMERO
United States
3
TONI BELANGER
United States
4th
JENNIFER CASTELLANO
United States
5th
SARAH ROSSO-BENT
United States
6th
NICOLE SCUDDER
United States
7th
VERONICA CHACON
United States
8th
JESSICA THOMAS
United States
9th
JENNIFER STAR DOS SANTOS
United States
10th
THERESA MENDOZA
United States
11th
NILA CASTRO
United States
class B
1
ARISARA SPAIN
United States
2
KRISTINA ANN (KRISTY) KEPPEL
United States
3
KIMBERLY (KIM) SIKES
United States
4th
ANGELA TURNER
United States
5th
United States
6th
SHEM YOUNG
United States
7th
Colombia
8th
RUBY GRACE DEL PILAR
United States
9th
KIMBERLY BLALACK
United States
10th
MELISA GARCIA
United States
11th
TRACIE HASUIKE
United States
12th
ANTOINETTE PALOMINO CORDOVA
United States
13th
ISABEL LOWRY
United States
14th
WON DOLEGOWSKI
United States
15th
United States
class C
1
United Kingdom
2
CHRISTINA BROOKS
United States
3
STEPHANIE FOURNIER
United States
4th
JAMIE STERLING
United States
5th
ISABEL DUPREE
United States
6th
YAMILEY GEDEON
United States
7th
TAVIA BERNHARDT
United States
8th
GINA CHILTON
United States
9th
KRISTIN MARUSKA
United States
10th
IVONE TOY
United States
11th
ROBIN DONAHUE
United States
12th
YVONNE AITKEN
United States
13th
ROBIN LEE
United States
14th
United States
15th
SHAWN GUTIERREZ
United States
class D
1
CARMEN MURPHY
United States
2
United States
3
VICTORIA GARCIA
United States
4th
ROSE MERRILL
United States
5th
United States
6th
United States
7th
DIANA VETTORETTI
United States
8th
KITTY GRAY
United States
9th
DIANA PELAEZ GUILLEN
United States
10th
ANNETTE GRAY
United States
11th
ANNETTE COLLIGAN
Canada
12th
JAMMIE HAGANS
United States
13th
SHERRI CONROD
United States
14th
ANDREA ALFRED-SMITH
Canada
class E
1
Canada
2
MYESHA RODGERS
United States
3
SUZANNE FARGO
United States
4th
RASHIDA GATES
United States
5th
LAURIE FRYAR
United States
6th
STACY MARQUEZ
United States
7th
YOCUNDA CLAYTON
United States
8th
CAMILLE REED
United States
9th
OKSANA HIRNIAK
United States
10th
United States
11th
KELLY JOHNSON
United States
12th
KRYSTAL PETERS
United States
class F
1
JODY ANDREWS
Canada
2
ANNELIESSE LEGER
United States
3
CRYSTAL MOLEN
United States
4th
MAGGIE MOOR
United States
5th
United States
6th
ALICIA SEVERINS
United States
7th
United States
8th
WENDI O'BRIEN
United States
9th
ALYSHA SMITH
United States
10th
KRISTI DATA
United States
overall
1
JODY ANDREWS
Canada
Masters 45 +class A
1
KARLA GLASS
United States
2
AUDI LASIN
Canada
3
United States
4th
BEATRIZ ROMERO
United States
5th
TONI BELANGER
United States
6th
KIMBERLY BLALACK
United States
7th
ROSALIND GUTIERREZ
United States
8th
MIRELLA STANFILL
United States
9th
JENNIFER CASTELLANO
United States
10th
United States
11th
NICOLE SCUDDER
United States
12th
ANTOINETTE PALOMINO CORDOVA
United States
13th
United States
14th
JESSICA THOMAS
United States
15th
VERONICA CHACON
United States
class B
1
STEPHANIE FOURNIER
United States
2
United States
3
SHAWN GUTIERREZ
United States
4th
TAVIA BERNHARDT
United States
5th
KRISTIN MARUSKA
United States
6th
YVONNE AITKEN
United States
7th
United States
8th
ROBIN DONAHUE
United States
9th
HOLLY ANN WALKER
United States
11th
KERRY ROBERTS
United States
12th
ROWENA CAPILI THAPAR
United States
13th
COLLEEN HENRY
United States
14th
BETH BUJARSKI
United States
15th
RAMONA LYLE
United States
class C
1
CARMEN MURPHY
United States
2
United States
3
JENNIFER ROBERTS (Pennsylvania)
United States
5th
LAURIE FRYAR
United States
6th
STACY MARQUEZ
United States
7th
United States
8th
DIANA VETTORETTI
United States
9th
KIMBERLY PAULSON
United States
10th
United States
11th
PAULA CATT
United States
12th
ANDREA ALFRED-SMITH
Canada
13th
ANNETTE COLLIGAN
Canada
14th
ANNETTE GRAY
United States
15th
KRYSTAL PETERS
United States
class D
1
SUZANNE FARGO
United States
2
ANNELIESSE LEGER
United States
3
MAGGIE MOOR
United States
4th
ALICIA SEVERINS
United States
5th
HEATHER HOLLAND
United States
6th
Canada
7th
WENDI O'BRIEN
United States
8th
APRIL TERRY
United States
9th
KATHY DITULLIO
United States
10th
KRISTI DATA
United States
11th
JULES LINDSTROM
United States
12th
JANINE SHAW
United States
overall
1
KARLA GLASS
United States
Masters 50 +class A
1
AUDI LASIN
Canada
2
ROSALIND GUTIERREZ
United States
3
MIRELLA STANFILL
United States
4th
CYNDI MAYO-AKEO
United States
5th
United States
6th
United States
7th
EDNA MARTINEZ
United States
8th
PATTY KETCHUM
United States
9th
LINDA WOO
Canada
class B
1
United States
2
BECKY HOULAHAN
United States
3
BETH BUJARSKI
United States
4th
STACY LANGENDERFER
United States
5th
JAN TOMKINS
United States
6th
ROWENA CAPILI THAPAR
United States
7th
JAMIE RICKER
United States
8th
KATHY BURCHETT
United States
class C
2
NATHALIE LAROSE
Canada
3
United States
4th
SABRINA MANCINI
United States
5th
ANDREA ALFRED-SMITH
Canada
6th
KATHLEEN PENNER
United States
7th
United States
8th
NORGENIA KELLEY
United States
9th
JENNIFER MYERS
United States
10th
United States
11th
DIANA VETTORETTI
United States
class D
1
SUZANNE FARGO
United States
2
APRIL TERRY
United States
3
JULES LINDSTROM
United States
4th
KATHY DITULLIO
United States
5th
JANINE SHAW
United States
overall
1
AUDI LASIN
Canada
Masters 55 +class A
1
United States
2
CYNDI MAYO-AKEO
United States
3
JEANNETTE NAVARRETE
United States
4th
VIVIANA SMERILLI
United States
5th
SARAH LACOSTA
United States
6th
United States
class B
1
United States
2
United States
3
TRACY SPARKS
United States
overall
1
United States
Women’s Figureclass A
2
United States
3
MINDY MCCORMICK
United States
4th
United States
5th
United States
6th
LAMEITRA DUPREE
United States
7th
CHRISTINA ROSA
United States
8th
Japan
9th
United States
10th
JESSICA HUETE ALTAMARINO
United States
11th
VANNA DE LA CRUZ
United States
12th
STARR PARNELL
United States
13th
United States
class B
1
ANASTASIYA RUIZ
Canada
2
MACHAELA BRABHAM
United States
3
United States
4th
United States
5th
LACI MASON-VOLCHECK
United States
6th
CHRISTINA RIVERA
United States
7th
KENDRA MEADE
United States
8th
SONYTA OR
United States
9th
BRITTANY COLEE
United States
10th
AMANDA FANELLI
United States
class C
1
ATEENA HERCULES
Canada
2
ANNA O'NEAL
United States
3
United States
4th
JANICE MONTEAGUDO
United States
5th
NIKKI ZURIS
United States
6th
ANDREA JACKOWSKI
United States
7th
DANA TATE
United States
8th
United States
9th
KAYLA OEHLERS
United States
10th
SUZANNA (SUZI) WELDEN WIGGINS
United States
11th
CHEYENNE SIRES
United States
class D
1
United States
2
JEANETTE BUSTAMANTE
United States
3
ALICIA MCAFEE
United States
4th
HANNAH PASTUF
United States
5th
MARIE-SOLANGE ESSOH
Country unknown
6th
United States
7th
NATALIE WOOD
United States
8th
LAWRIE APOLLON
United States
9th
United States
10th
United States
11th
INNA ROBINSON
United States
12th
DORRIE SMITH
United States
13th
CELESTE MORALES
United States
class E
1
KAMILAH HUMPHREY
United States
2
DESMONE BLACK-THOMPSON
United States
3
MIA MEJZINOLLI
Canada
4th
JESSICA KENDRICK
United States
5th
United States
6th
ALEXIS EVANS
United States
7th
SMATHE TOLES
United States
8th
SADIE CERMENO
United States
9th
HOLLY RANDALL
United States
10th
IMANE EL AZIZ AMOR
Canada
11th
BARBARA JOZWIAK
United States
12th
TIFFANEY HERNANDEZ
United States
13th
JACKIE NICHOLLS
United States
14th
JESSICA MARK
United States
15th
JENNIFER MORAKIS
United States
class F
1
KIMBERLY SMITH
United States
2
JADE J. SHARPE
United States
3
LINDSEY DIAS
United States
4th
United States
5th
KEZIA MULLEN
United States
6th
CHANDA AKLES
United States
7th
MORGAN PAYNE
United States
8th
MONICA MORALES
United States
9th
SARA MOUTON
United States
10th
JENNIFER JOHNSON
United States
11th
CHANTHA THACH
United States
class G
1
CAMILLE MOSLEY MORAN
United States
2
ROXIE SAGELY
United States
3
MIRIAM JEANETH TALAMANTES SOTO
Mexico
4th
DANIELA KELAVA
United States
5th
YASMIN FONSECA
United States
6th
RAMONA TEMPLE-GONZALES
United States
class H
1
ECKO JOHNSON
United States
2
ALYSHA MILLS
Canada
4th
JESSICA BARTGES
United States
5th
KASEY MORTENSEN
United States
6th
DAWN MAGRATH
Canada
7th
Bulgaria
8th
CHRISTINE AJISAFE
United States
9th
BRITTANY BRICKMAN
United States
10th
DEANNA PATTERSON
United States
11th
ALISHA STURKIE
United States
12th
United States
13th
ASHLEY GUIMONT
United States
14th
BROOKE PIGHIN
United States
15th
Canada
overall
1
United States
Masters 35 +class A
1
United States
2
United States
3
CHRISTINA ROSA
United States
4th
LAYLA VOSSOUGHI
United States
5th
JESSICA HUETE ALTAMARINO
United States
6th
TAMARA PRINCE-PARRISH
United States
7th
STARR PARNELL
United States
8th
LISA BUTTS
United States
9th
DENISE ROBLES DOMINGUEZ
United States
10th
ASHLEY AUL
United States
11th
United States
12th
ALISA K
United States
13th
United States
class B
1
MONET THORNE
United States
2
United States
3
DEMETRIA HILL
United States
4th
KENDRA MEADE
United States
5th
VIRGINIA GRECO
United States
6th
MANUELLA PROKSCH
Canada
7th
AMANDA FANELLI
United States
class C
1
TANYA PALACIOS
United States
2
ALICIA MCAFEE
United States
3
MARIE-SOLANGE ESSOH
United States
4th
NATALIE WOOD
United States
5th
United States
6th
JANICE MONTEAGUDO
United States
7th
DANA TATE
United States
8th
SHELLY JOY SCHMELZER
United States
9th
United States
10th
INNA ROBINSON
United States
11th
LAWRIE APOLLON
United States
12th
LISA LEONE
United States
13th
RHONDA BROWN-MASSEY
United States
14th
CELESTE MORALES
United States
15th
United States
class D
1
KAMILAH HUMPHREY
United States
2
DESMONE BLACK-THOMPSON
United States
3
JESSICA KENDRICK
United States
4th
MIA MEJZINOLLI
Canada
5th
CHANDA AKLES
United States
6th
SMATHE TOLES
United States
7th
BARBARA JOZWIAK
United States
8th
TIFFANY PERSALL
United States
9th
VERONICA VARGO
United States
10th
TIFFANEY HERNANDEZ
United States
11th
JACKIE NICHOLLS
United States
12th
Japan
class E
1
CAMILLE MOSLEY MORAN
United States
2
RAMONA TEMPLE-GONZALES
United States
3
YASMIN FONSECA
United States
4th
JENNIFER JOHNSON
United States
5th
JENNIFER MORAKIS
United States
class F
1
DAWN MAGRATH
Canada
2
Bulgaria
3
CHRISTINE AJISAFE
United States
4th
ASHLEY GUIMONT
United States
5th
KRISTEN RHODES
United States
6th
DANA NICOLE MAURO
United States
7th
STACEY HASTINGS
United States
8th
BEVERLY STARK
United States
9th
SASHA ALEXANDRA
United States
10th
FIONA HARDY
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
CHRISTINA ROSA
United States
2
Japan
3
LISA BUTTS
United States
4th
United States
5th
United States
6th
ALISA K
United States
7th
United States
class B
1
DEMETRIA HILL
United States
2
VIRGINIA GRECO
United States
3
MICHELE GIAMPIETRO
United States
4th
MELANIE BERGNER
United States
5th
MANUELLA PROKSCH
Canada
6th
AMANDA FANELLI
United States
7th
KATHLEEN HOUCHENS
United States
8th
United States
9th
LATOYA JOHNSON
United States
class C
1
TANYA PALACIOS
United States
2
United States
3
MADELENE FONSECA
United States
4th
JANICE MONTEAGUDO
United States
5th
LI LING CAVANAUGH
United States
6th
SHELLY JOY SCHMELZER
United States
7th
JEANETTE MARTIN
United States
8th
LAWRIE APOLLON
United States
9th
MARCEL MAYFIELD
United States
10th
United States
11th
United States
12th
ASHLEY ODOM
United States
13th
AIMEE WELU
United States
14th
LISA LEONE
United States
15th
TRACEY BRISBIN
United States
class D
1
MIA MEJZINOLLI
Canada
2
CHANDA AKLES
United States
3
KIMBERLY VASQUEZ
United States
4th
TONISHA WOODS
United States
5th
EDA GREENE
United States
6th
VERONICA VARGO
United States
7th
TINA EISENBEIS
United States
8th
Japan
9th
RENEE PAUL
United States
10th
TACO BARNES
United States
11th
TRACY CLINE
United States
12th
HEIDI UBALDO
United States
class E
1
CAMILLE MOSLEY MORAN
United States
2
United States
3
BRIDGET GLADMON
United States
4th
REBECCA WYMAN
United States
5th
United States
6th
YVETTE DIX
United States
7th
RAMONA TEMPLE-GONZALES
United States
8th
BETH NEGRI
United States
9th
DOREEN RICHARDSON
United States
class F
1
NATALIE FROMETA
United States
2
STACEY HASTINGS
United States
3
BEVERLY STARK
United States
4th
SAMANTHA RUSSELL
United States
5th
SASHA ALEXANDRA
United States
6th
CARMEN GLOVER
United States
overall
1
MIA MEJZINOLLI
Canada
Masters 50 +class A
1
United States
2
ALISA K
United States
3
KATHLEEN HOUCHENS
United States
4th
ANDREA CANHAS
Canada
5th
United States
6th
DELAMARIE ROBBINS
United States
7th
United States
class B
1
SABRINA BURGESS
United States
2
JEANETTE MARTIN
United States
3
United States
4th
MICHELLE ULRICH
United States
5th
AIMEE WELU
United States
6th
NINOSKA ROMERO
United States
7th
LORI VICK
United States
8th
KIM HIX
United States
9th
KELLY TREMONTIN
United States
10th
United States
11th
GINA MCGOWAN
United States
class C
1
KIMBERLY VASQUEZ
United States
2
EDA GREENE
United States
3
YVETTE DIX
United States
4th
Canada
5th
SHEENA WILSON
United States
6th
RENEE PAUL
United States
7th
TONI MITROVIC
United States
8th
BETH NEGRI
United States
9th
LISA PEAKES
United States
class D
1
United States
2
REBECCA WYMAN
United States
3
STACEY HASTINGS
United States
4th
CATHY NENADOVIC
Canada
5th
ANN GEORGE
United States
6th
SAMANTHA RUSSELL
United States
7th
DOREEN RICHARDSON
United States
overall
1
SABRINA BURGESS
United States
Masters 60 +class A
1
EVELYN FLAHARTY
United States
2
MIMI O'CONNELL
United States
class B
1
SHEENA WILSON
United States
2
TRACY SPARKS
United States
3
KATHY COOK
United States
overall
1
SHEENA WILSON
United States
Women’s Physiqueclass A
1
KYLA DELOREY
Canada
2
United States
3
TRACY SMITH-CLARK
United States
4th
JACINDA CARPENTIER
United States
5th
LISA LEES
United States
6th
BROOKE CHANEY
United States
7th
Canada
8th
KRISTEN DILLARD
United States
9th
Haiti
10th
VICKI SMITH
United States
11th
HEIDI DEE JOLLY
United States
12th
United States
class B
1
SUZANNA (SUZI) WELDEN WIGGINS
United States
2
SARENA BERISH
United States
3
SARAH THOMAS
United States
4th
LAWRIE APOLLON
United States
5th
Canada
6th
DAWN BARNES
United States
7th
TIFFANY PHARES
United States
8th
DANIELLE WILLIS
United States
9th
MCKENZIE NICKELL
United States
10th
CELESTE MORALES
United States
11th
TAKEELA REDDRICK
United States
12th
MARIAN GBAYA
United States
13th
United States
14th
DOROTHY TILLER
United States
15th
CAMILLE ROBBINS
United States
class C
1
KIMBERLY SMITH
United States
2
United States
3
HEATHER RUTER
United States
4th
AYLA CARLSON
United States
5th
SYDNEY MA
Canada
6th
MORGAN PAYNE
United States
7th
ALEXIS EVANS
United States
8th
STEPHANIE FREDRICKSON
United States
9th
MARISA WINSLOW
United States
10th
LEONA FERRARA
United States
11th
MINDEE DIEHL
United States
12th
PRINCESS HODGES
United States
13th
Canada
14th
BARBARA JOZWIAK
United States
15th
TRICIA DOWNING
United States
class D
1
United States
2
United States
3
JENNIFER (JENN) STREETER
Canada
4th
ROXIE SAGELY
United States
5th
United States
6th
United States
7th
Germany
8th
VICTORIA SARGENT
United States
9th
MICHELLE HILLE
United States
overall
1
KIMBERLY SMITH
United States
Masters 35 +class A
1
KYLA DELOREY
Canada
2
United States
3
TRACY SMITH-CLARK
United States
4th
LISA LEES
United States
5th
Canada
6th
KRISTEN DILLARD
United States
7th
LINDA TRIGIANI
Canada
8th
MICHELE GIAMPIETRO
United States
9th
Haiti
10th
DENISE ROBLES DOMINGUEZ
United States
11th
ANDREA CANHAS
Canada
12th
HEIDI DEE JOLLY
United States
13th
United States
class B
1
United States
2
SARAH THOMAS
United States
3
Canada
4th
LAWRIE APOLLON
United States
5th
TAKEELA REDDRICK
United States
6th
CELESTE MORALES
United States
7th
United States
8th
LEANN GEORGE
United States
9th
JENNIFER (JEN) MACHINI
United States
10th
RHONDA BROWN-MASSEY
United States
11th
CAMILLE ROBBINS
United States
12th
CRISTEN BRINSON
United States
13th
KIMBERLY DILLAVOU
United States
14th
MELANIE BUNAO
United States
15th
JODI MONTESINOS
United States
class C
1
United States
2
HEATHER RUTER
United States
3
STEPHANIE FREDRICKSON
United States
4th
SYDNEY MA
Canada
5th
LEONA FERRARA
United States
6th
PRINCESS HODGES
United States
7th
Canada
8th
TRICIA DOWNING
United States
9th
BARBARA JOZWIAK
United States
10th
JENNIFER UNDERWOOD-KALLAS
United States
11th
KELLIE KENT
United States
12th
VERNESSA CRIVENS
United States
class D
1
United States
2
JENNIFER (JENN) STREETER
Canada
3
United States
4th
QIANA MCCLENTY
United States
5th
United States
6th
MICHELLE HILLE
United States
7th
RYAN PRETLOW
United States
overall
1
United States
Masters 40 +class A
1
KYLA DELOREY
Canada
2
United States
3
TRACY SMITH-CLARK
United States
4th
LINDA TRIGIANI
Canada
5th
MELANIE BERGNER
United States
6th
MICHELE GIAMPIETRO
United States
7th
Haiti
8th
KAYLYNN WOLFGANG
United States
9th
ANDREA CANHAS
Canada
10th
VICKI SMITH
United States
11th
HEIDI DEE JOLLY
United States
12th
United States
13th
United States
class B
1
United States
2
LAWRIE APOLLON
United States
3
MARCEL MAYFIELD
United States
4th
DEMETRIA HILL
United States
5th
STEPHANIE CASTELLUCCIO
United States
6th
United States
7th
LEANN GEORGE
United States
8th
KIMBERLY DILLAVOU
United States
9th
JENNIFER (JEN) MACHINI
United States
10th
MELANIE BUNAO
United States
11th
DOROTHY TILLER
United States
12th
JODI MONTESINOS
United States
13th
NADIA GOSSETT
United States
14th
TRACY GARIEPY
United States
15th
SANDRA COTE
United States
class C
1
HEATHER RUTER
United States
2
STEPHANIE FREDRICKSON
United States
3
LEONA FERRARA
United States
4th
PRINCESS HODGES
United States
5th
Canada
6th
TRICIA DOWNING
United States
7th
JENNIFER UNDERWOOD-KALLAS
United States
8th
KELLIE KENT
United States
9th
VERNESSA CRIVENS
United States
class D
1
United States
2
JENNIFER (JENN) STREETER
Canada
4th
TANYA HICKSON
United States
5th
JERI BRADLEY
United States
6th
MICHELLE HILLE
United States
overall
1
United States
Masters 50 +class A
1
MARY ANN WIECKOWSKI
United States
2
LINDA TRIGIANI
Canada
3
ANDREA CANHAS
Canada
4th
KAYLYNN WOLFGANG
United States
5th
United States
6th
LYNNETTE GARCIA
United States
7th
DOROTHY TILLER
United States
8th
United States
9th
United States
10th
SANDRA COTE
United States
11th
DELAMARIE ROBBINS
United States
12th
GERMANA ROVINELLI
United States
13th
United States
14th
NADIA GOSSETT
United States
class B
1
Canada
2
LORI VICK
United States
3
VERNESSA CRIVENS
United States
4th
United States
5th
JANA MATHEWS
United States
6th
JANET SPINNEY
United States
7th
GWEN HANSEN
United States
overall
1
MARY ANN WIECKOWSKI
United States
Women's BodybuildingLightweight
1
United States
2
United States
3
United States
Middleweight
1
NANCY PORTER
United States
2
United States
3
LEANN GEORGE
United States
4th
CAMILLE ROBBINS
United States
5th
KATHLEEN (KATHY) RUTKOWSKI
United States
Light-Heavyweight
1
DANIELLE WILLIS
United States
2
LYNN CALMEIRA
Canada
Heavyweight
1
JAMIE SAVAGE PRINSTER
United States
overall
1
DANIELLE WILLIS
United States
Masters 35 +Lightweight
1
United States
2
LEANN GEORGE
United States
3
JENNIFER (JEN) MACHINI
United States
4th
United States
5th
CAMILLE ROBBINS
United States
6th
KATHLEEN (KATHY) RUTKOWSKI
United States
7th
United States
Heavyweight
1
QIANA MCCLENTY
United States
2
LYNN CALMEIRA
Canada
overall
1
United States
Masters 40 +Lightweight
1
NANCY PORTER
United States
2
United States
3
LEANN GEORGE
United States
4th
United States
5th
FRAUKE DIAZ
United States
6th
KATHLEEN (KATHY) RUTKOWSKI
United States
7th
JENNIFER (JEN) MACHINI
United States
Heavyweight
1
JERI BRADLEY
United States
2
STEPHANIE CASTELLUCCIO
United States
3
LYNN CALMEIRA
Canada
4th
United States
5th
SHARI VENTURI-MOHRING
United States
overall
1
JERI BRADLEY
United States
Women’s Fitnessclass A
1
ABBY BOLTON
Canada
2
TARA MAGLIO-JACOBS
United States
3
JENNIFER (JEN) RICHARDS
United States
4th
SHAYLA JACOBS
United States
class B
1
KRISTEN MORBY
United States
2
ELAINE TAI
United States
3
CARMEN CENTENO
United States
overall
1
ABBY BOLTON
Canada